در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 19:26

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

نچرخیدن یکی از لاستیک های پراید

توسط papyrus177 » دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 19:35

سلام خدمت دوستان
من یه پراید مدل88 دارم امروز با جک جلوی ماشینو آوردم بالا بعد ماشینو روشن کردم و زدم تو دنده ولی فقط یه لاستیکش میچرخید
لطفا راهنماییم کنید با تشکر

Major I

Major I

نماد کاربر
446

تشکر کرده: 171 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 اردیبهشت 1390 07:53

آرشيو سپاس: 3115 مرتبه در 371 پست

Re: نچرخیدن یکی از لاستیک های پراید

توسط R.A.F » سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 15:20

اگه یک چرخ روآوردید بالا خوب این طبیعیه

کار دفرانسیل ماشین همینه که قدرت موتو رو بندازه روی اون چرخی که زور کمتری روشه.

اگر دوتا چرخ باندازه هم بچرخه ماشین سر پیچ دچار مشکل میشه.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 مهر 1394 21:13

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط mohamadmalekzade » دوشنبه 13 مهر 1394 21:24

خخخخخ

فرستاده شده از LT30pِ من با Tapatalk

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3101

تشکر کرده: 2438 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 15 مهر 1394 02:01

papyrus177 نوشته است:سلام خدمت دوستان
من یه پراید مدل88 دارم امروز با جک جلوی ماشینو آوردم بالا بعد ماشینو روشن کردم و زدم تو دنده ولی فقط یه لاستیکش میچرخید
لطفا راهنماییم کنید با تشکر

سلام
همونطور که گفتند دفرنسیال باعث میشه نیروی موتور فقط به یک چرخ منتقل بشه
اگر اون چرخ نتونه بچرخه اونوقت دفرنسیال نیروی موتور رو میده به چرخ دیگه تا بچرخه
همین موضوع باعث میشه وقتی ماشین تک دفرنسیال یک چرخش توی گل یا شن یا برف گیر کنه و درجا بچرخه دیگه ماشین نمینونه حرکت کنه

برای همین ماشین دو دفرنسیال (4WD -4 WHEEL DRIVE - 4 چرخ کِشنده) اختراع شد
در ماشین 2 دفرنسیال اگر یک چرخ در گل یا برف یا شن گیر کنه و بچرخه , یک چرخ از محور دیگر میتونه با قدرت بچرخه و ماشین رو حرکت بده و از چپیدنش جلوگیری میشه  

حتی اگر دو چرخ جلو در ماشین دفرنسال جلو یا دو چرخ عقب در ماشین دفرنسیال عقب  رو بزنین روی جک باز هم فقط یک چرخ با قدرت میگرده و چرخ دیگه رو میشه با دست نگه داشت که نچرخه یعنی اگر هم بچرخه , بدون قدرت میچرخه . این نقطه ضعف ماشینهای تک دفرنسیال هست که با اختراع 2 دفرنسیال حل شد
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
44

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 4 مرداد 1388 08:08

آرشيو سپاس: 103 مرتبه در 25 پست

توسط chahzool » چهارشنبه 15 مهر 1394 11:56

سلام دوستان.من یک پراید مدل 92 دارم .مشکلش اینه که در دنده های 3 و 4 و 5 گاز اضافی می خوره.مثلا در دنده 5 که یهویی گاز میدم مثل اینکه صفحه کلاجش صاف شده باشه گاز میخوره .در دنده های یک و دو اینطوری نیست.به نظر شما صفحه کلاجش صاف شده؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3101

تشکر کرده: 2438 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 15 مهر 1394 14:01

chahzool نوشته است:سلام دوستان.من یک پراید مدل 92 دارم .مشکلش اینه که در دنده های 3 و 4 و 5 گاز اضافی می خوره.

مثلا در دنده 5 که یهویی گاز میدم مثل اینکه صفحه کلاجش صاف شده باشه گاز میخوره .در دنده های یک و دو اینطوری نیست.به نظر شما صفحه کلاجش صاف شده؟

سلام
پاسختون در تاپیک عیب یابی خودرو درج شد
topic-t2291-36.html
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است