در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

156

تشکر کرده: 530 مرتبه
تشکر شده: 379 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 مرداد 1393 23:18

محل سکونت

بوشهر

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ایا واقعیت داره؟واقعا!!!!!!!!!!

توسط mosiuo » جمعه 11 اردیبهشت 1394 00:40

با سلام خدمت دوستان عزیز.یه مطلبی امروز دیدم که البته هیچ منبعی هم نداشت اما برام خیلی جالب بود به طور خلاصه میگمش اگه کسی در موردش اطلاعی داره لطف کنه و صحت و سقمشو بگه/
تو متنی که دیدم نوشته بود دلیل شکست امریکا در عملیات پنجه عقاب یعنی عملیات ازاد سازی گروگانهاشون در تهران بعد از انقلاب در سال 59 که در طبس انجام شد رو نه طوفان شن بلکه حمله جنگنده های روسی معرفی کرده بود  و حتی بیان کرده بود که در فردای روز بعد از عملیات هواپیماها و بالگردهای باقی مانده در منطقه عملیا رو جنگنده های روسی منهدم کردند که منجر به شهید شدن شهید منتظر قائم شد و کار نیروی هوای خودمون نبوده .طبق این متن کل قضیه بر تغیر کرده.هر چند که به هر صورت عملیات امریکا در ایران شکست خورد ولی بهر صورت دلیل شکست مهمه.
حالا اگه خاستین کل متن رو با ذکر دقیق جزعیات میزارم.
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3333

تشکر کرده: 2572 مرتبه
تشکر شده: 4391 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 11 اردیبهشت 1394 10:23

سلام
همین چند روز پیش که سالگردِ ماجرای طبس بود , یکی از فرماندهان نظامی گفت:
الان میخوام چیزی رو بگم که برای اولین بار در مورد ماجرای طبس گفته میشه .
طوفان شن نشد در اون روز . یکی از هلیکوپترها برای سوختگیری میاد که بشینه نزدیک هواپیمای سوخت رسان . بادِ پره هاش باعث بلند شدن گرد و خاک و شن میشه و خلبان دیدش کم میشه و میخوره به سوخت رسان و اون ماجرا پیش میاد
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1713

تشکر کرده: 3549 مرتبه
تشکر شده: 4319 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: ایا واقعیت داره؟واقعا!!!!!!!!!!

توسط bamn » جمعه 11 اردیبهشت 1394 10:59

ببینید دوستان ، یک عده هستند که این روزها راه افتاده اند تا اصل ماجرا را زیر سئوال ببرند و هدفشان چیست؟ وقتی بتوانند ثابت کنند معجره نبوده، آنوقت به تصور خودشان ثابت کرده اند که خدا پشتیبان نظام مقدس اسلامی ایران و انقلاب نبوده و نیست!

همین هفته در شماره جدید برنامه دکتر سلام به یکی از این موارد اشاره شد ؛ یکی از آخوندک های انگلیسی در برنامه ماهواره ای اش می گوید ماجرای طبس طوفان شن و معجزه خدا نبود بلکه کار تسلیحات لیزری شوروی بود!!!

فرض بگیریم که چنین سلاحی وجود داشته است (الان که حدود 35 سال می گذرد هنوز معتقدان به افسانه هارپ نتوانسته اند وجودش را ثابت کنند!) خب ، شوروی از این اقدام چه سودی می برد؟ مگر همان زمان شوروی در حال مسلح کردن عراق برای حمله به ایران نبود؟ آیا تغییری در روابط ایران و شوروی رخ داد؟ آیا شوروی برای بهره برداری سیاسی از این موضوع و نزدیک کردن حکومت نوپای ایران به خودش از این اتفاق بهره برداری کرد؟ ...

حالا برویم سر فرض دوم یعنی بمباران هلی کوپترهای آمریکایی توسط شوروی . تمام سئوالات بالا را اضافه کنید به اینکه آیا اعترافات خلبانان ایرانی در خصوص بمباران هلی کوپترها با دستور مستقیم بنی صدر جعلی است؟ آیا تمامی اطلاعات و پرونده های موجود درباره این اتفاق که بمباران هلی کوپترها توسط هواپیماهای ایران را تایید می کند جعلی است؟ آیا اگر این فرضیه درست بود حکومت انقلابی ایران و شخص امام خمینی (ره) که شعار نه شرقی ، نه غربی سر می دادند آن را لاپوشانی می کردند؟ و ...

اما در مورد فرض سوم که جناب

                         
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                          مطرح کرده اند ؛ سئوال بنده این است که آیا خلبانان آمریکایی برای چنین شرایطی آموزش ندیده بودند؟ آیا صحت ندارد که سال 56 آمریکا و ایران در همین محل رزمایش برگزار کرده و نظامیان آمریکایی کاملاً با مختصات ، جغرافیا و آب و هوا و خاک محل آشنا بوده اند؟ آیا اگر هم طوفانی در کار نبوده و فقط یک خطای انسانی این برنامه ریزی چند ماهه و پر هزینه را از بین برده باز هم نمی توان آن را معجزه الهی نامید؟ باز هم نمی توان گفت خداوند با این اتفاق ترس در دل نظامیان آمریکایی افکنده که سوار هواپیماهایشان شده و با این خفت از مهلکه گریخته اند؟!


پس خوب فکر کنید ، کسانی که به این سخنان و شایعات دامن می زنند چه کسانی هستند و چه نیاتی دارند؟ خیلی از کسانی که قرار بود در حمله نظامیان آمریکایی با آنها همکاری کنند اسمشان توی برگه هایی بوده که در آن هلی کوپترها وجود داشته . بعضی دو ماه بعد در کودتای نوژه دستگیر شدند و بعضی مثل بنی صدر و مجاهدین بیشتر از یک سال طول کشید تا چهره واقعی خودشان را به مردم نشان بدهند ، اما بعضی ها هم هیچ وقت شناخته نشدند!

8 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

Re: ایا واقعیت داره؟واقعا!!!!!!!!!!

توسط ramin-am » جمعه 11 اردیبهشت 1394 13:21

اگر خدا با ما هست پس چه کسی با آنهاست ؟ اگه این سوال رو جوابش رو بتونید بدید میفهیمد که معجزه بوده یا عومال طبیعی
به رویاهایت بی اندیش ..........

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

156

تشکر کرده: 530 مرتبه
تشکر شده: 379 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 31 مرداد 1393 23:18

محل سکونت

بوشهر

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ایا واقعیت داره؟واقعا!!!!!!!!!!

توسط mosiuo » جمعه 11 اردیبهشت 1394 15:59

بحث سر این که معجزه بوده  یا نه نیست یا لاعقا برا من نیست چون هر چی بوده باعث شده اونا ایران رو سرزمین نفرین شده ای برا خودشون بدونن و ارزوی دستیابی بهش رو تا ابد داشته باشه.نکته این قضیه اینه که اگه اونا چندین ماه در حال تمرین نظامی این عملیات بودن و فرض بوججود اومدن طوفان شن رو هم میدادن پس حتما تمرین برخورد با طوفان شن رو هم انجام دادن و براش امادگی داشتن مگر این که طوفان اونقدر سهمگین بوده باشه که تبدیل به یه معجزه و اتفاق نادر طبیعی شده باشه .
اما احتمال بمباران توسط شوروی رو بنده خیلی ضعیف میدونم چون اگه کار شوروی بود باید این کارش رو تو بوق و کرنا میزاشت تا همه از قدرت شوروی و برتری نسبت به رقیبش امریکا پی ببرن و حتی با وجود این فرضیه باز بمباران باقی مانده هلیکوپتر ها در فردای ان روز باز منطقی نمیاد .
اما طبق صحبت دوستمون باید تو این قضیه به صحبتهای شاهدین قضیه رجوع کنیم تا این مطالبی که بعد از گذشت 30 سال گفته میشه.شاید وجود داشتن این شهود زنده در صحنه عملیات برای انکار نظریهای بالا کافی باشه.
اما  بهر حال بعد گذشت 30 سال از این قضیه مهم شکست امریکا در خاک ایران هست .پیدا کردن معجزه در زمان حیات این انقلاب زیاد سخت نیست فقط کافیه عمر انقلاب رو برسی کرد.
اشک های که پس از هر شکست میریزیم، عرق هایست که برای پیروزی نریخته ایم!!!

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3333

تشکر کرده: 2572 مرتبه
تشکر شده: 4391 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: ایا واقعیت داره؟واقعا!!!!!!!!!!

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 11 اردیبهشت 1394 16:48

bamn نوشته است:


               
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                          مطرح کرده اند ؛ سئوال بنده این است که آیا خلبانان آمریکایی برای چنین شرایطی آموزش ندیده بودند؟
آیا صحت ندارد که سال 56 آمریکا و ایران در همین محل رزمایش برگزار کرده و نظامیان آمریکایی کاملاً با مختصات ، جغرافیا و آب و هوا و خاک محل آشنا بوده اند؟ آیا اگر هم طوفانی در کار نبوده و فقط یک خطای انسانی این برنامه ریزی چند ماهه و پر هزینه را از بین برده باز هم نمی توان آن را معجزه الهی نامید؟ باز هم نمی توان گفت خداوند با این اتفاق ترس در دل نظامیان آمریکایی افکنده که سوار هواپیماهایشان شده و با این خفت از مهلکه گریخته اند؟!


پس خوب فکر کنید ، کسانی که به این سخنان و شایعات دامن می زنند چه کسانی هستند و چه نیاتی دارند؟
خیلی از کسانی که قرار بود در حمله نظامیان آمریکایی با آنها همکاری کنند اسمشان توی برگه هایی بوده که در آن هلی کوپترها وجود داشته .
بعضی دو ماه بعد در کودتای نوژه دستگیر شدند و بعضی مثل بنی صدر و مجاهدین بیشتر از یک سال طول کشید تا چهره واقعی خودشان را به مردم نشان بدهند ، اما بعضی ها هم هیچ وقت شناخته نشدند!
[/quote]
سلام
شما فیلم مستندِ حمله به خانه ی بن لادن و کشتنش رو دیدین ؟

2 تا هلیکوپتر فوق مدرن 60 ملیون دلاری که میگفتن سقوط کردن تو کارش نیست و حتی اگر خلبان بخواد مانور خطرناک انجام بده باهاش , کامپیوترهای هلیکوپتر مانع از کار خلبان میشن
بهترین خلبانها رو انتخاب کردند
6 ماه آموزش و نقشه کشی و بارها و بارها تمرینِ انجام عملیات در جائی که شبیه خونه ی بن لادن ساخته بودند
خودِ اوباما و معاونش و فرماندهانِ رده اولِ ارتش مستقیماً عملیات رو میدیدند و میشنیدند و رهبری میکردند
قرار بود یک هلیکوپتر روی سقف خانه بشینه و یکی در حیاط تا از زمین و پشت بام بهشون حمله کنند
حیاط خانه بسیار بزرگ بود
با تمام این تفاصیل و آمادگیها , به علتِ باد ناشی از چرخش پروانه ی هلیکوپتری که خواست در حیاط بشینه هلیکوپتر تعادلش به هم خورد و نه خلبان ماهر نه کامپیوترهای هلکوپتر تونستند کنترلش کنند و خورد به دیوار حیاط و دمش کنده شد و خلبان مجبور شد همونجا بشینه تا نابود نشه چون بدون دم اصلاً قابل کنترل نیست
اوباما بعداً تو مصاحبه اش گفت همون موقع حادثه ی طبس اومد جلو چشمم و نفسها در سبنه حبس شد و گفتیم یه بار دیگه هم قراره تکرار بشه .


وقتی هم که عملیات تمام شد همگی در اتاق فرماندهی یک نفس راحت کشیدند
شکی نیست که هر اتفاقی میافته در عالم هستی همگی با اطلاع خدا و اذن و اجازه ی او هست
بشر هم همیشه سعی کرده که همه ی حالتها رو در حد علم و دانش محددودش پیش بینی کنه تا مانع از شکست بشه اما امور دنیا گوناگونی خیلی خیلی زیادی داره و محاله انسان بتونه همه ی احتمالات رو در نظر بگیره و طوری نقشه ریزی کنه که هییییچ احتمالی پیش نیاد
مثال:
برای یک هواپیما زره ضد گلوله نصب میکنند
برای خلبان لباس ضد گلوله
چتر نجات
صندلی پرنده
سیستمهای اتوماتیک تا هواپیما بتونه با یک موتور و یک سکان و یک دم هم به پروازش ادامه بده  و دهها اقدامات ایمنی دیگه اما باز هم اون هواپیما سقوط میکنه و خلبانش کشته میشه
بعدش انسان حادثه رو بررسی میکنه و کاری میکنه که دیگه اون حادثه پیش نیاد اما باز هم حادثه ی دیگری پیش میاد
برای همینه که خدا میفرماید:
هی مکر و حیله میکنند و خدا هم مکر و حیله میکند و مکر حیله ی خدا همواره بالاتر هست چون دانای مطلق هست
علم و دانش قدرت میده به صاحبش پس دانای مطلق بی شک قدرتمندِ مطلق هم هست و همیشه پیروز (غالب)
لا غالِبَ إلّا الله
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

49

تشکر کرده: 37 مرتبه
تشکر شده: 138 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 23 خرداد 1393 20:28

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: ایا واقعیت داره؟واقعا!!!!!!!!!!

توسط 214st-2 » شنبه 12 اردیبهشت 1394 10:39

سلاح لیزری شوروی :???:  :???:  :???:  :???:  :???:
ولی من میخوام یه نظریه رو مطرح کنم دوستان بهش فکر کنند:
نکته:روی ناوهای هواپیمابر آمریکایی از یک نوع تابلو نوری برا هدایت خلبانها به منظور پیدا کردن زاویه درست فرود استفاده میکنند،
خلبان زمانی نور سبز را میبینه که زاویه فرود درستی داشته باشه.
حالا بریم طبس:
اول هلیکوپترها در کنار باند با زاویه مشخص فرود میان،
لامپهای سبز روی هلیکوپترها نسب شده چون از موتور هلیکوپتر برق میگیره
باندهای فرود تو کشور ما در مسیر شرق به غرب ساخته میشن به خاطر جریانات هوایی
سی130 ها یکی یکی با استفاده از مسیری که نور سبز بهشون نشون میده فرود میان
یکی از سی130ها در مسیر فرود با هلیکوپتر کنار باند برخورد میکنه و.....
البته چون تصاویر کمی از محل حادثه پخش شده(حالا چرا خدا میدونه)
نمیشه محکم درباره حادثه صحبت کرد اما چند چیز برای من حتمی هست
1:آمریکاییها دروغ میگن و تمام ماجرا را تعریف نکردند شایدم هیچ وقت تعریف نکنند.(چون گندی بوده که خودشون زدند)
2:مقصر خلبان و هلیکوپترها نیستند
(این نوع هلیکوپترها طوری تجهیز شدند که خلبان میتونه تو تاریکی مطلق پرواز کنه،موتورها هم کلا برای شرایط طوفانی ساخته شدند)
3:مساله طوفان شن هم کلا مردوده چون اگه طوفان شن بوده چجوریه اونجا رو ترک کردند
تعدادی ایرانی هم اونجا بودن که هیچ وقت گفته های اونها مستند سازی نشده شایدم شده ولی منتشر نمیشه
کلا قضیه تو هاله ای از ابهام است هم امریکاییها و هم ایرانیها چندان مستند و دقیق حرف نمیزنند
هر دو طرف هم به ماجرای طوفان راضی هستند

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان