در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

ضرورت وجود یک مشاور و همکار در مورد یک اختراع مهم

توسط shafagh 2 » دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 09:59

یک اچار عمومی پر کاربرد و جهانی اختراع کرده ام که در استانه دریافت گواهی ثبت اختراع است. طراحی های ان انجام شده و در مورد خود اختراع کاری اضافی وجود ندارد اما چون مدیریت و اطلاعات اینجانب برای عقد قرارداد با شرکت های داخلی برای تولید ان تعریفی ندارم نیازمند یک کارشناس مکانیک بعنوان همفکر و همراه می باشم که محل زندگی اشان هم در تهران باشد. البته اگر ایشان یک شرکت ثبت شده هم داشته باشند ( اگرچه غیر فعال) خیلی بهتر است.
نکته دیگر انکه این اچار بمحض تولید در ایران ممکن است از جانب کشورهای دیگر کپی برداری و ساخته شود که در این باره هم نمی دانم چه کنم. راهکارهای ثبت اختراع بین المللی را نمی دانم. انطور که شنیده ام علاوه بر پر کردن فرم ها و paperwork ها و توضیحات طرح به انگلیسی ( البته زبان انگلیسی من خوب است و می توانم توضیحات طرح را به انگلیسی بنویسم) مدت یک سال و نیم صدور گواهی ثبت اختراع بین المللی (WIPO) طول می کشد و من تحمل چنین انتظاری را ندارم بلکه می خواهم این اچار بعد از صدور گواهی ثبت اختراع در داخل کشور فورا به تولید برسد بهرحال در این مورد هم نمی دانم چکنم.
البته من مخترع والوی بنام بلوکر و لیمیتر هم هستم که ان را به سازمان گاز  ارائه داده ام که در کارشناسی مقدماتی مورد تایید قرار گرفته اما چون قصد دارم قبل از ارسال ان به تهران ان را ثبت اختراع کنم بدلیل امروز و فردا شدن تصمیم برای ثبت مدت دو سال است که ارسال نشده  که انهم اختراعی بسیار پرکابرد و عالی است اما بزودی انشا... ان را هم ثبت خواهم نمود . و لذا وجود یک مشاور بعنوان همکار  که نه تنها کارهای مقدماتی برای تولید را مدیریت کند بلکه در این امور مشوق و راهنمای من باشد ضروری می نماید. یحتمل که در همین دو ماه اخیر گواهی ثبت اختراع اچار  صادر شود.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: ضرورت وجود یک مشاور و همکار در مورد یک اختراع مهم

توسط shafagh 2 » دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 23:43

با پیگیری اظهارنامه از طریق بخش اطلاعیه های سامانه سازمان ثبت اختراعات کشور گویا امروز پرونده در این مرحله هم تایید شده است

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند