در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1746

تشکر کرده: 3592 مرتبه
تشکر شده: 4372 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

آیا می دانید که ... (در مورد فیلمسازان ایران)

توسط bamn » شنبه 19 اردیبهشت 1394 11:01

آیا می دانید که در پنج سال گذشته بطور رسمی 321 فیلم ایرانی در سینماهای تهران اکران شده است؟
آیا می دانید که این 321 فیلم توسط 235 کارگردان! تولید شده است؟
آیا می دانید که 92 نفر از این 235 کارگردان تک فیلمه هایی با فروش زیر 100 ملیون تومان در سینماهای تهران طی پنج سال گذشته داشته اند؟
آیا می دانید که 15 نفر از این 235 کارگردان بیش از یک فیلم در اکران پنج سال گذشته داشته اند که میانگین فروش فیلم هایشان زیر 100 ملیون تومان بوده است؟
آیا می دانید که با این حساب 107 نفر از 235 کارگردان سینمایی ، یعنی حدود 45% آنها عملاً محصولاتی را اکران کرده اند که بدون در نظر گرفتن هزینه های ساخت و اکران فیلم ها ، به راحتی می توان روی اسم محصولاتشان به عنوان فیلم هایی که هیچ کمکی به گیشه ایران نکرده اند خط کشید؟
آیا می دانید که از این 235 کارگردان فقط 20 کارگردان ، یعنی حدود 8% ، هستند که میانگین فروش محصولاتشان در سینماهای تهران در این پنج سال بیشتر از یک میلیارد تومان بوده است . از این 20 کارگردان 11 نفر تک فیلم داشته اند و 9 نفر میانگین فروش دو یا چند فیلمشان بیشتر از یک میلیارد تومان بوده است!
آیا می دانید که از 107 کارگردان بی تاثیر در گیشه ، 19 فیلم منتظر اکران هستند؟
و آیا می دانید از 20 کارگردان میلیاردی ، 5 فیلم منتظر اکران هستند؟
و آیا می دانید در این پنج سال تقریباً 40 کارگردان جدای از آن 235 نفر اقدام به ساخت فیلم سینمایی کرده اند که فیلم هایشان هنوز اکران نشده اند؟
***
آیا می دانید که قبل از فیلم پرفروش “هیس! دخترها فریاد نمی زنند” اثر قبلی خانم پوران درخشنده (خواب های دنباله دار) تنها 30 میلیون تومان در سینماهای تهران فروخته بود؟
آیا می دانید که میانگین فروش دو فیلم اکران شده از خانم نیکی کریمی (به عنوان کارگردان) در این پنج سال در تهران 98 میلیون تومان بوده است؟
آیا می دانید دو فیلم قبلی آقای قربان محمد پور (قبل از فیلم آنچه مردان درباره زنان نمی دانند با فروش 826 میلیون تومانی) روی هم فقط 35 میلیون تومان در سینماهای تهران فروخته بودند؟
آیا می دانید که آقای آرش معیریان با اکران 6 فیلم در این پنج سال رکوردار است؟ میانگین فروش این شش فیلم 224 میلیون تومان می باشد!
و …
و کلاً آیا می دانید اصلاً این همه کارگردان که هی می آیند و می روند و خیلی هایشان بعد از ساختن یکی-دو فیلم دیگر پشت سرشان را هم نگاه نمی کنند اصلاً برای چی وارد سینما می شوند؟ اگر فیلمسازی اینقدر راحت و پر منفعت است بگویید تا ما هم بیاییم؟!

منبع استخراج آمار :
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان