در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
44

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 مهر 1390 18:48

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 4 پست

درخواست مشاوره خرید لپ تاب

توسط ABCABC » سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 16:42

با سلام

من حدود 2 میلیون تومانی بودجه دارم و یه لپ تاب میخوام که باهاش بتونم راحت ساعت ها فیلم نگاه کنم.منظورم کیفیت بالای نمایشگر و....نیست منظورم این که پایداری و دوام خوبی برای این کار داشته باشه و درضمن هر از گاهی هم میخوام بازی سنگین روش اجرا کنم...حالا چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنید؟

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1114

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

Re: درخواست مشاوره خرید لپ تاب

توسط big-man » چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 18:04

همه ی لبتابای توو بازار جوابگوی شما هستند ....

ASUS - K551LN / i5

خوبه واسه کارای سنگینی که فرمودین

فقط یه دویست تومنی گرونتره

مساوی بودجه شما ASUS - X550LD / i5

میتونه کارتون رو راه بندازه
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

sinaset از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تشکر کرده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مرداد 1393 20:09

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط parrisa » پنج شنبه 21 خرداد 1394 21:05

دوستان من شناختی از انواع مختلف لپ تاپ ندارم و نمیدونم موقع خرید به چه فاکتورهایی اصولا باید توجه کنم.ممنون میشم اهل فن چند تا نکته که به نظرشون مهم میرسه بگن و اینکه از بین مارکهای خوب و کارامد یک لپ تاپ با کیفیت بهم معرفی کنید من یک کاربر عادی هستم یکچیزی که مثل کامپیوتر باشه برام همه جور نرم افزاری بشه روش ریخت فیلم تماشا کرد خلاصه همه چیز برای یک کاربر معمولی و اینکه سرعتش خوب باشه و هنگ نکنه زیادم سنگین نباشه قیمتشم مهم نیست.

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » جمعه 22 خرداد 1394 08:05

با سلام
---
مارک های ASUS و SONY در لپ تاپ ها خوب هستن. LENOVO تازگی ها اومد گفتن کارش بد نیست ..

اگر می خواید کارهای معمولی کنید و روزی نزدیک 3 تا 4 ساعت استفاده داشته باشید،لپ تاپ تهیه کنید ولی اگر یک چیزی نیاز دارید که قدرتش خوب باشه،و روزی بیش از 3 تا 4 ساعت ازش کار بکشید .. بهتر سراغ کامپیوتر روی میزی بروید ..
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

توسط parrisa » جمعه 22 خرداد 1394 13:22

نه من لپ تاپ قوی میخوام و بیشتر از سه یا چهار ساعت هم کار دارم اما کامپیوتر رومیزی سختمه چون جام تا مدتی مشخص نیست و میخوام مدام اینور اونور ببرمش.میخوام کیفیت صفحه نمایش خوب باشه توی نورهای زیاد و کم.میخوام مثل کامپیوتر باشه برام تا جایی که ممکنه میگن اپل و دل بهترینها هستن نظرتون چیه؟

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » جمعه 22 خرداد 1394 13:53

با سلام .
--
ببینید لپ تاپ،کارش یه چیز دیگه است .. درسته اگر باهش خوب و اصولی کار کنید عمرش بالا میره .. اگر کیفیتش خوب باشه،میشه ساعت های بیشتر باهش کار کرد.. اما بازهم لپ تاپ برای کارهای حمل و نقلی و کارهای سبک تر درست شده .. ( و بدلیل عبور گرما از محیط محدود خود،تحمل زیاد روشن ماندن را ندارد و به مدارات آن فشار وارد میشود)
بازم تاکید می کنم،درصورتی بخواید همیشه و بصورت دائم بیش از 3 تا 4 ساعت ازش کار بکشید ...
مارک اپل،که معروفه .. و اشکالش هم اینکه قیمتش خیلی بالاست...!!  dell از قدیمی ها بازار هستش، و تقریبا در ردهای ها اخر بازار قرار می گیره ..
مارک sony (ژاپن)، طراحی هاش خوبه و قدرتش هم خوبه ، اما قیمتش نسبت به دیگر مدل (به غیر از اپل ) گیرون تره.. که البته کیفیت کارشون هم بهتره.. مارک asus (تایوان).. طراحی هاشون خوب و قدرتشون هم خوبه .. میشه گفت متوسط رو به بالاست ..
lenovo محصول مشترک چین و شرکت معتبر IBM .. در چند سال اخیر،لپ تاپ های با قطعات بالا و قیمت نهایی پایین بیرون داده ...

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

توسط parrisa » چهارشنبه 27 خرداد 1394 22:25

ممنونم از اپل یا سونی کدوم مدلش روتوصیه میکنید؟رنج قیمتش رواطلاع دارید؟

Major I

Major I

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 1104 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 17:06

آرشيو سپاس: 146 مرتبه در 63 پست

توسط roh » چهارشنبه 27 خرداد 1394 23:51

parrisa نوشته است:ممنونم از اپل یا سونی کدوم مدلش روتوصیه میکنید؟رنج قیمتش رواطلاع دارید؟

سایت های فراوانی در مورد قیمت و خرید آنلاین وجود دارند.با جستجو در اینترنت می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.
قیمت لپ تاپ اکثرا براساس قابلیت cpu و سایز صفحه نمایش تعیین می شود. با جستجودر گوگل با انواع و قابلیت cpu آشنا شوید

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » پنج شنبه 28 خرداد 1394 08:06

سلام بر شما ..
اپل که قیمتش بالاست .. و سونی فکر می کنم زیر 6 تا 5 میلیون باشن ..
باتشکر.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 25 مرداد 1394 00:27

سونی رو به هیچ عنوان توصیه نمیکنم، البته بهتره بگم سونی خدا بیامرز، چون چند ساله که بخش لپتاپ سونی فروخته شده و برند vaio مستقل هست و در حال حاضر لپتاپ و موبایل تولید میکنه، اما کیفیت اون با زمانی که مال سونی بود تفاوتی نکرده و همچنان بسیار بی کیفیت و معبوب هست که دلیل اون هم خط تولید بسیار فرسوده هست. علاوه بر این سونی، ایسر، دل و بسیاری از برندهای دیگه استاندارد سه گانه اعمال میکنند و تولیداتی که استانداردهای کنترل کیفیت اروپا و امریکا رو کسب نمیکنند به خاورمیانه و افریقا صادر میکنند و نرخ خرابی بسیار بالایی دارند، این مشکل در کشورهایی که گارانتی دارند و تحریم نیستند زیاد مهم نیست و فقط درد سر ایجاد میکنه، اما به راحتی هر مشکلی داشته باشه معمولا پاسخ گو هستند، اما در ایران، این شرکتها چون ایران رو تحریم کردند، اگر به مشکل بخوره احتمال تعمیر اون هم بسیار پایین خواهد بود، من در حال حاضر فقط asus, lenovo‌ رو توصیه میکنم
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

arsham33 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مرداد 1394 16:44

توسط Joj » يکشنبه 25 مرداد 1394 01:20

بنظر شما آیا تفاوت عمده ای بین لنووا و ایسوز هست یا نه؟؟ و و با توجه به همه جوانب، شما ایسوس رو پیشنهاد میدین یا لنووا؟لنووا؟؟
ازاز نظر قیمتی چقد تفاوت هست

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 25 مرداد 1394 12:41

Joj,  
لنوو نسبت قیمت به امکانات بهتری داره، اما asus طراحی ظاهری بهتری داره که البته در این مورد لنوو هم به سرعت در حال نزدیک شدن به ایسوس هست، در زمینه‌ی مدیریت باتری و حفظ سلامت باتری هم لنوو برترین هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد