در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
18

تشکر کرده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 27 اردیبهشت 1394 21:52

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: کوبش عقب کمری se

توسط Amin335 » يکشنبه 3 خرداد 1394 15:10

چرا اینجا کسی جواب نمیده اخه

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3078

تشکر کرده: 2428 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » يکشنبه 3 خرداد 1394 20:58

Amin335 نوشته است:سلام،

من زیر ماشین جک زدم و اول لاستیکو چپو راست و بالا پایین تکون دادم هیچ صدا و لقی نداشت
میل تعادل و بازوهای کنترل که جناغی به چرخ وصل شدن رو همه سالم بودن لاستیکاش و لاستیک چاکدار میل موجگیر هم نه دفورم شده بود نه کوبیده همشونم با ضربه دست و کشیدن تست کردم هیچ صدای لقی و تق تقی نمیداد،اخر سر رفتم سراغ کمک که دیدم لاستیک زیر لول فنر دفورم شده و بعضی قسمتا پاره و تیکه تیکه شده و گرد گیر کمکو زدم بالا رو کنار میله کمک چرب بود یه کم هم کثیف انگار یه لایه نازک گریس مالیده باشی
عکسشم اپلود کردم راحت تر ببینید.حالا به نظرتون کمک سالمه یا کوبشش بخاطر کمک و اون لاستیکای پارس؟

احتمال داره لاستیک سر کمک هم اینجوری شده باشه؟

راهکار چیه؟
خودم میخاستم واسه لاستیکه زیر لول فنر از چند لایه تویوب استفاده کنم ولی لاستیک سر کمک رو نمیدونم چیکار کنم و تو بازار با توپی باهم میفروشن دونه ایی ۹۵ت

سلام
طبق توصیف شما مشکل فقط از کمکها هست که هم روغن زده هم ضربه گیرهاش خراب شده
البته شما ننوشتین که با 3 سرنشینِ سنگین باز هم صدا میده یا نه
به هر حال , روغن زدن کمک ربطی به صدا نداره . روغن زدنش به علت نشتی روغن از کاسه نمدش هست
هم قابل تعمیر هست هم میشه کمم رو کامل تعویض کرد
وقتی کمک روغن میزنه کم کم خاصیت کنترلِ حرکتِ یویو مانند فنر رو از دست میده
یعنی اگر بیخیالش بشین کم کم کار به جائی میرسه که همون سمتِ ماشین رو سرعت گیرها مثل یویو بالا پائین میشه چون کلر کمک همینه که نذاره فنر چندین بار بازی کنه و ماشین بالا پائین بشه بلکه بعد از یک بار بالا پائین شدن , سریعاً حرکتِ بدنه ی ماشین رو متوقف کنه
پس روغن زدن به صدا ربطی نداره
صدای تولید شده ناشی از برخورد دو قطعه فلز به هم هست
بنده نمیدونم در کمری  کمک عقب سر بالاش پیچ داره مثل کمک جلو یا نه
اگر پیچ داره , با یک دور یا دو دور سفت کردنش صدا تا حد زیادی قطع میشه یا کلاً قطع میشه
اگر پیچ داشته باشه توی صندوق عقب هست .
اگر پیچ نداره پس باید باز بشه و تمام قطعات لاستیکی که خراب هست نعویض بشه و یا با تیوب خودتون براش درست کنین
با تیوب همه ی این قطعات رو میشه ساخت
بعضیهاش بیشتر  کار میبره چون باید چندین قطعه بریده بشه و سوراخ بشه و روی همدیگه قرار بگیره تا بشه مثل قطعه ی اصلی
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط Amin335 » يکشنبه 3 خرداد 1394 22:11

مرسی از راهنماییتون من طبقه جوابی که دادین دوباره تست کردم اینبار ماشین رو زمین بود چرخهای عقبو تکون دادم محک دیدم صدا برخورد دو اهن میده تقریبا مشابه همون صداس که میکوبه با ۳ سرنشین کامل هم همینطور میکوبه نکته ایی که متوجه شدم اینه رو کوچکترین برجستگیا که کمک اصلا تکون نمیخوره صدا بوم بوم(کوبش) میاد،روغن رو فنرها هم خیلی کم بود و اصلا بازی نداره واقعا گیج شدم پیشه هرکی بردم گفتن کمکه ولی از کمک نمیتونه باشه اینو تو پست اولم گفتم ولی دیگه نمیدونم چیکار کنم به جلوبندی ساز جماعتم اعتماد ندارم لطفا بگین چجوری بفهمم اشکال چیه

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط Amin335 » يکشنبه 3 خرداد 1394 22:12

البته سر کمک عقب هم پیچ داره

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3078

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 5 خرداد 1394 14:57

Amin335 نوشته است:البته سر کمک عقب هم پیچ داره

اگر با سه سرنشین سنگین در عقب باز هم میکوبه پس از لاستیکهای سر کمکها نیست
یه چیز دیگه خرابه شاید هم توی صندوق عقب چیزی صدا میده
شاید اگروز شل شده
پیچ سر کمکها رو اول یک دور و بعدش 2 دور محکم کنین و تست کنین
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط Amin335 » سه شنبه 5 خرداد 1394 20:14

اگزوزش با بوش لاستیکی به کف وصله که همشون سالمه میمونه میل تعادل و لاستیک چاکدار و بازوهای جناغی و بوشهای که اتاق رو اکسل عفب سوار شده و البته میل موجگیرها که خرابن و یبار پرس شدن ۲ماه قبل ولی شدت کوبش انقد زیاده که فک نمیکنم واسه این باشه فقط البته میتونه تاثیر داشته باشه لطفا یه سرچی راجع به تعلیق عقب کمری ۲۰۰۷ داشته باشین شاید من چیزیو از قلم انداختم حدسم از میل تعادله ولی لق لق نداره

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط Amin335 » سه شنبه 5 خرداد 1394 20:25

http://s2.img7.ir/2Fx5i.jpg
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط Amin335 » سه شنبه 5 خرداد 1394 20:27

http://s2.img7.ir/YxdlY.jpg

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط Amin335 » سه شنبه 5 خرداد 1394 20:28

http://s2.img7.ir/sJ0TY.jpg

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط Amin335 » سه شنبه 5 خرداد 1394 20:29

http://s2.img7.ir/9WHBq.jpg

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط Amin335 » سه شنبه 5 خرداد 1394 20:38

توی صندوقم چیزی نیس حتی یبار کل صندوق رو خالیکردم حتی جکو اچار زاپاس و جک رو ورداشتم ولی بازم میکوبه انگار تو ناهمواری ها عقبش خودشو ول میکونه بوم میکوبه حتی تو چاله های به عمق ۱ سانت هم کوبش داره

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3078

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 6 خرداد 1394 22:08

Amin335 نوشته است:توی صندوقم چیزی نیس حتی یبار کل صندوق رو خالیکردم حتی جکو اچار زاپاس و جک رو ورداشتم ولی بازم میکوبه انگار تو ناهمواری ها عقبش خودشو ول میکونه بوم میکوبه حتی تو چاله های به عمق ۱ سانت هم کوبش داره

سلام
پیچهای سر کمکها رو اونطوری که گفتم سفت کنین و تست کنین

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي