در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5576

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

بحث و تبادل نظر در رابطه با کفش چرم

توسط sinaset » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 11:14

با سلام

چند سالیست که از کفش چرم استفاده می کنم،که خدا شکر،نسبت به کفش های معمولی .. بسیار عالی بوده بطوری که اصلا پا بو نمیگرد (مگر در حد ناچیز)

بعدها متوجه شدیم،که کلا دلیل بو گرفتن پاها .. همین بی کیفیت بودن مواد به کار رفته در کفش هاست ! (متاسفانه) ،که خوب باعث امراض و مرضی ها هم خواهد شد .. (عوامل مثل بد طراحی کردن کفش هم بی تاثیر نیست)
--
اولین بار حدود 3 تا 4 سال پیش اولین کفش چرم رو با قیمت 60 یا 70 هزارتومان گرفتم،بسیار عالی بود.و واقعا دستت سازنده اش درد نکنه  سال بعد همان کفش (را اگر درست گفته باشم) با قیمت 100 هزارتومان خریداری کردم،(همان مدل)  بد نبود،ولی مثل قبل هم نبود! سال قبل هم یک بار دیگر اقدام به خریداری کردم با قیمت 100 هزارتومان ! ، با طراحی کمی جدید تر ! که متاسفانه مثل اولش نیست،بیشتر چیزی شبیه کفش معمولی و کفش چرم است ..

حال با توجه به این شرایط
چه نکاتی به ذهن کاربران محترم خطور می کند؟
چطور میشود کفش چرم خوب را تشخیص داد ؟
اصول نگه داری کفش چرم به چه شکل می باشد ؟
ایا راهی وجود دارد که کفش چرم را بیشتر زنده نگه داشت؟
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2580

تشکر کرده: 1837 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: بحث و تبادل نظر در رابطه با کفش چرم

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 12:25

سلام
در مورد بو نگرفتن پا و کفش , 3 نکته ی مهم دیگه هم هست :
1- توی حمام , قبل از خارج شدن , پا رو با سنگ پا بسابیم تا سلولهای مرده ی کف پا برداشته بشه
2- استفاده از کفی برای کفش که هم باعث نرم تر شدنِ کفش و راحتیش میشه و هم میشه بعد از مدتی دربیاریمش و بشوریمش تا باکتری و قارچ نگیره
3- استفاده از جورابِ ضدِ باکتری

=====================================
وقتی کفش گرانقیمت میخرید حتماً کفش رو تخت بزنید چون نقطه ضعف بیشتر کفشهای ایرانی , کم کیفیت بودنِ کفیِ کفش هست

مراقب باشید به جائی نگیره و زخم نشه
اگر میخواید رانندگی کنید , یک جفت دمپائی ارزون قیمت زیر صندلی بذارید تا موقع رانندگی دمپائی بپوشید چون پدالهای کلاچ و ترمز به مرور زمان کفش رو داغون میکنه .
درست راه رفتن رو یاد بگیرین و اونقدر تمرین کنین تا مغزتون برنامه ریزی بشه و عادت کنین پاتون رو روی زمین نکشین یا کج پا نذارید روی زمین
باید حتی الامکان بی صدا راه برید
از چند کفاش سوال کنین بهترین واکس برای کفشتون چیه و به موقع واکسش بزنین
اسپری نانو هم هست که توی میدون فردوسی تهران دیدم که 20,000 تومن بود و طولش 10cm هست و با هر بار پاشش تا 10 روز یا دو هفته از خیس شدن و کثیف شدنش جلوگیری میکنه
بیشتر برای کفشهای بسیار گرانقیمت باصرفه هست .
وقتی ازش استفاده نمیکنید بذارینش توی کیسه نایلونِ دربسته و دور از آفتاب در جای خنک نگهداریش کنید
بهتره مقداری پلاستیک یا کاغذ هم بذارید داخلش تا شکلش رو حفظ کنه خصوصا موقع گذاشتنش توی چمدان برای سفر .
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5576

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 21:11

سلام بر شما
ممنون از نظرتون .
بله این نکات رو رعایت می کنم . اما مسله اینکه ،هرچقدر هم مسائل بالا رو رعایت کنیم،چون کیفیت کفش پاینه،تاثیر محسوسی به ان صورت باید،شاید ندارد.

فکر میکنم اگر روشی باشد که کفش چرم را تشخیص داد،بهتر خواهد بود،چون واقعا اصل ،همان اصل بودن چرم است.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2580

تشکر کرده: 1837 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 22:23

sinaset نوشته است:سلام بر شما
ممنون از نظرتون .
بله این نکات رو رعایت می کنم . اما مسله اینکه ،هرچقدر هم مسائل بالا رو رعایت کنیم،چون کیفیت کفش پاینه،تاثیر محسوسی به ان صورت باید،شاید ندارد.

فکر میکنم اگر روشی باشد که کفش چرم را تشخیص داد،بهتر خواهد بود،چون واقعا اصل ،همان اصل بودن چرم است.
باتشکر.

سلام
بنده دیدم با کبریت یا فندک امتحانش میکنند
چرم آتش نمیگیره , ذوب هم نمیشه , جمع هم نمیشه
ولی چرم مصنوعی که فقط یک روکش پلاستیکی داره با گرم شدن جمع میشه یا ذوب میشه و یا آتش میگیره
بوی چرم هم بوی مخصوصی هست اما چرم مصنوعی اگر بنجل باشه بوی پلاستیک میده و اگر خیلی باکیفیت باشه بو نداره
درضمن چرم طبیعی روغن رو جذب میکنه اما چرم مصنوعی جذب نمیکنه چون پلاستیکی هست
خرید از فروشگاههای معتبر و خوش نام . البته توی ایران زیاد قابل اعتماد نیست این موضوع
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 883 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394 16:47

متاسفانه کمربندها هم همینطور هستند انها را بسیار شبیه چرم واقعی می سازند یعنی یک لایه بسیار نازک پلاستیک چروک دار که شبیه چرم هست و بعد یک لایه ضخیم از خرت و پرت هایی که معلوم نمی شود چیست و ان را پرس کرده اند روی ان لایه نازک پلاستیکی ( ممکن است مخلوطی از مقوا و پارچه کهنه باشد) و مثل لایه زیرین چرم خاکستری رنگ و کمی پرزدار هم هست. این نوع کمربند بعد از انکه مدتی تحت فشار قرار بگیرد در محل سگک از هم باز می شود و بعد از مدتی هم دو نصف می شود فقط مصرف کنندگان باید دقت کنند با این نوع کمر بند باشگاه پرورش اندام یا تمرینات وزنه برداری نروند یا بعنوان تماشاچی مهمان در مسابقه مردان قوی شرکت نکنند!  
اگر ان سازنده ای که ان کفش های تقلبی یا چنین کمربندهای با این شباهت عجیب با چرم را می سازد مغز متقلب اش را در ساختن راکت فضایی بکار می گرفت الان پرچم ما در کره مریخ نصب بود!
متاسفانه در قشر سازنده های خوب و درستکار ما که سعی می کنند بهترین جنس استاندارد را تحویل مصرف کنندگان قرار بدهند ( تعداد انها کم نیست) این نوع افراد متفکر در بعد منفی هم وجود دارند. اینکه می گویند این ها قناری را جای گنجشک رنگ می کنند و می فروشند کاملا درست است چون در واقع دارند سر خودشان را کلاه می گذارند اما حرص چشمشان را بسته است.. متاسفانه خود من هم بارها از این نوع اجناس خریده ام و بدلیل انکه تجربه قبلی در خرید انها نداشته ام و یا امکان ازمایش انها در محل خرید وجود نداشته و تنها با پرسش از فروشنده که ایا این جنس خوب است که معمولا انها هم جواب می دهند : " تا حالا هرکی برده راضی بوده!" خرید کرده ام.
من قبلا همیشه گریس کاسپین می خریدم یکبار خریدم دیدم با همان قیمت قوطی اش بزرگتر شده گفتم خدا پدرشان را بیامرزد که سوبسید هم به ان اضافه کرده اند. و لذا تا می توانستم گریس به خورد چرخ های ماشین دادم اما فردا دیدم روغن از چرخ ها بیرون زده کل گریس تبدیل به روغن شده بود. البته حتی رنگ گریس هم شبیه کاسپین بود و تمام مارک های قوطی هم کاسپین بودند اما کاسپین نبود. اما سازنده بسیار ماهرانه چه قوطی و چه گریس تقلبی را شبیه سازی کرده بود. حالا اینکه سازنده با چه ترفندی ان معجون را ساخته بود که موقع باز کردن قوطی شبیه گریس باشد و بعد تبدیل به روغن بذرک شود واقعا سر در نمی اورم.
در مورد چرم که دوست گرامی sinaset مشاوره نمودند باید عرض کنم چرم ذاتا سنگین تر از مواد مصنوعی است و چغر و مقاوم است و اگر با ناخن قسمت پرزدار زیرچرم را خراش دهیم فرو رفتگی و یا جدا شدن مواد ندارد و همانطور که محمد اقا گفتند بوی چرم می دهد. در مورد استفاده از فندک هم که گفتند درست است فقط سعی نکنید از فندک استفاده کنید زیرا یا فروشنده فکر خواهد کرد شما می خواهید مغازه اش را اتش بزنید یا اگر کفش بدلیل مواد نفتی اتش گرفت و یا پلاستیک ان جمع شد مجبور خواهید شد کفش را تحمیلا بخرید. در مورد خش افتادن مواد مصنوعی هم درست گفتند. چرم به اسانی خش نمیگیرد و اگر هم با وسائل سخت خش بردارد پوسته پوسته نمی شود اما متاسفانه این ازمایشات را هنگام خرید نمی توان در مورد بسیاری از اجناس بکار برد.
انطور که برای من تجربه شده است اصولا در سال های اخیر در بعضی از اجناس از مواد اولیه ان می کاهند و شاید بدلیل کمبود مواد اولیه باشد اما به هیج وجه عذر موجهی نیست و اگر سازنده فقط می تواند 100 تا جنس اصل تولید کند و امکان بیشتری برایش وجود ندارد نباید در جنس تغییر ایجاد کند و ان را
نازل تر بسازد تا تولید و لاجرم سودش را بالا ببرد. اما بنا به تجربه بازهم باید بگویم تعدادی از اجناس روز بروز نازکتر می شوند اما شکل ظاهری انها تغییر نمی کند.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند