در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

کاغذ الکترونیکی

توسط ganjineh » جمعه 22 خرداد 1394 03:15

این ابداع ممكن است به زودی ماهیت كامپیوترهای دستی (handheld) را دچارتحول كرده و به یك نسل جدید از دستگاه های الكترونیكی منتهی شود. به علاوه، كاغذ دیجیتالی باید یك ریزپردازنده، یك منبع انرژی و قابلیت اتصال به دنیای خارج با استفاده از فناوری بی سیم مانند 802.11 یا Bluetooth را داشته باشد. كاغذهای دیجیتالی با ظاهر و احساس كاغذهای معمولی، اكنون دیگر پدیده ای نیست كه فقط درداستان های علمی ـ تخیلی دیده شود. اگر چه كاغذ دیجیتالی كامل با تمام خصوصیات كاغذهای معمولی هنوز وجود ندارد، اما تعدادی از شركت ها هم اكنون محصول تجاری اولیه از این فناوری را كه ممكن است روزی در تابلوهای بزرگ پیام های بازرگانی (بیل بورد) یا صفحات نمایش كامپیوتر و یا در كتاب هایی با قابلیت چاپ مجدد ظاهر شوند، عرضه می كنند.
چالش تكنولوژیكی برای كاغذدیجیتالی این است كه نه تنها باید نازك، انعطاف پذیر و قابل استفاده مجدد باشد، بلكه باید از مقدار نسبتاً كمی برق نیز استفاده كند. برای مثال، تصاویر باید با استفاده از نور انعكاسی (مانند كاغذ واقعی) به نمایش درآیند. نه ساطع كردن نور (مانند صفحه نمایش كامپیوتر كیفی یاتلویزیون). این ابداع ممكن است به زودی ماهیت كامپیوترهای دستی (handheld) را دچارتحول كرده و به یك نسل جدید از دستگاه های الكترونیكی منتهی شود. به علاوه، كاغذ دیجیتالی باید یك ریزپردازنده، یك منبع انرژی و قابلیت اتصال به دنیای خارج با استفاده از فناوری بی سیم مانند 802.11 یا Bluetooth را داشته باشد.
اما آنچه به این كاغذ جلوه جادویی می دهد، جوهر دیجیتالی آن است.اگرچه برای تولید این محصول چندفناوری بایكدیگربه رقابت پرداخته اند. اما تمام آن ها ازیك عنصرتصویری مینیاتوری كه می تواندیك نقطه واحدسیاه یاسفید، روی صفحه ایجادكند، استفاده می كنند. دریكی ازاین روش ها، عنصرتصویری یك توپ كوچك است كه یك سوی آن سفیدوسوی دیگرش سیاه است.توپ می تواندباچرخیدن، قسمت سیاه یاسفیدرانمایان كند. درفناوری دیگر، هرعنصریك كپسول كوچك است كه درون آن ذرات میكروسكوپی جوهركمرنگ بابارمثبت وجوهرتیرهبابارمنفی قراردارد.
یك صفحه مدارچاپی قابل انعطاف حاوی یك شبكه سیمی ظریف، درامتدادپشت كاغذقرارمی گیردكه درپشت هرعنصرتصویری یك نقطه تقاطع دارد. اگر ولتاژ كمی به یك سیم افقی ویك سیم عمودی داده شود، یك حوزه مغناطیسی كوچك درنقطه تقاطع این سیم به وجودمی آید. یك ریزپردازنده ولتاژ ورودی به شبكه رابرای تولید تصویر كنترل می كند.هر بار كه ریزپردازنده شبكه رافعال می كند، یك تصویر جدید روی صفحه نمایش ظاهرمی شود.
سیم كشی كاغذدیجیتالی حدود تراكم مدارهای مدرن راگسترش داده است. یك كاغذ دیجیتالی 11×8.5 اینچی بادرجه وضوح 300 نقطه دراینچ رادرنظربگیرید (مانندخروجی یك چاپگرمدل قدیمی)؛ این كاغذفقط برای به نمایش درآوردن یك تصویرسیاه و سفید به 8.4 میلیون ازاین كپسول ها نیاز خواهد داشت!

مرکز انجمن های تخصصی گنجینه دانش
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

982

تشکر کرده: 5355 مرتبه
تشکر شده: 2970 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 آبان 1392 19:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: کاغذ الکترونیکی

توسط Hesam - 1994 » چهارشنبه 7 مرداد 1394 11:48

دانشنامه IT//
             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد        
     
اگر مایل هستید برای نوشتن اسناد دیجیتالی دست یه کار شوید باید از کاغذ و قلم دیجیتال استفاده کنید.
       
به گزارش لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کاغذ دیجیتال نوعی کاغذ است که به همراه قلم دیجیتال از آن می توان برای ایجاد اسناد دیجیتال استفاده کرد.الگوی نقطه‌ای چاپ شده روی این کاغذ مختصات نقاط را بر روی آن مشخص می کند و قلم دیجیتال نیز از این الگو برای نگهداری دست نوشته و انتقال آن به رایانه استفاده می‌کند.

اما کاغذ دیجیتال با کاغذ الکترونیک تفاوت هایی هم دارد و نباید این دو را با هم اشتباه بگیریم.

مختصات نقطه‌ای این کاغذ نوعی بارکد دو بعدی است و معمول‌ترین الگوی مورد استفاده در این کاغذ الگوی نقطه‌ای آنوتو (Anoto)است که به جدولی با فواصل ۳/۰ میلی‌متر تقسیم می‌شود. دوربینی که بر روی قلم دیجیتال نصب شده معمولا یک گروه ۶×۶ از نقطه‌‌ها را ثبت می‌کند.تمام فضای الگو به حوزه های متعددی تقسیم می‌شوند که می‌توان الگوی نقطه‌ای آنوتو را با استفاده از یک فرآیند استاندارد چاپ کرد.

نحوه کار به این شکل است که جوهر نور مادون قرمز ساطع شده از قلم دیجیتال را جذب کرده و با استفاده از گیرنده‌ای که الگوی نوری بازتاب شده از کاغذ است و پس از اندازه‌گیری های دقیق آن را دریافت می کند می‌کند و در نهایت به چاپ می رساند.

در این روش می‌توان از جوهرهایی به رنگ‌های دیگر‌ و نیز جوهر سیاه غیر کربن پایه برای چاپ اطلاعاتی که برای کاربر قابل رؤیت و برای قلم دیجیتال نامرئی باشند نیز استفاده کرد.
لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
hnhnnhnh
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان