در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 تیر 1394 04:53

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ارتقا سیستم

توسط امیررضا78 » دوشنبه 15 تیر 1394 05:10

سلام و خسته نباشید به همه ی عزیزان.طاعات و عباداتتون قبول.واقها این سایت عالیه چون یکی از مجرب ترین افراد مدیر این سایت هستند و واقعا عالیه.ببخشید من چندتا سوال داشتم ببخشید اگه یخورده طولانی میشه.اول سیستم کامپیوترم رو میگم 32 بیت هست و رم 2 و گرافیک 1 و سی پی یو دو هسته ای.میخواستم سیستمم رو ارتقا بدم یعنی اول 64 بیت کنم و بعدش رمم رو 4 کنم و گرافیکم رو 2 کنم و سی پیومم شاید چهار هسته ای کردم.لطفا اول بگید هزینه ی اینا چقد میشن.مارکشونم معمولی باشن یعنی قیمتشون هرچی پایین تر بهتر.بعدشمیخواستم بدونم برای ارتقا اینا باید چیز دیگه ای هم ارتقا بدم یعنی میشه فقط رم و گرافیک و سی پیو رو ارتقا داد.اگه میشه زیر دیپلم صحبت کنید.یه دنیا ممنون.تشکر.

sinaset از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6434

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: ارتقا سیستم

توسط sinaset » سه شنبه 16 تیر 1394 09:29

سلام بر شما
--
تشکر از اظهارات لطفتون .

ببینید سالهاست که سی پی یو ها 64 بیتی شدن،احتمالا سیستم شما هم همینجور است .

برای ارتقا سیستم یک سری ملزومات لازمه
اول مادربرد به همراه سی پی یو . اگر کارت گرافیکتون PIC express  باشه،به درگاه مادربرد جدیدتون هم میخوره .(اما سی پی یو های جدید ،درون خودشان کارت گرافیک دارن،اگر کارت گرافیک تهیه نکنید،با کارت گرافیک درون سی پی یو هم می توانید کار کنید ،البته کارت گرافیک سی پی یو ضعیف می باشد)
جایگاه رم هم اکثرا DDR3 شدن پس باید رمتون رو هم عوض کنید
اگر پاورتون هم خوب نباشه،باید اون رو هم عوض کنید ..
--
کم کمش هم بیاد حدد 2 میلیون خرج کنید .
---
برای شروع کار شما ابتدا روی منوی استارت کامپیوتو خودتون کلیک کنید و تایپ کنید Dxdiag بعد در صفحه باز شده.سربرگ اول مشخصات رم و مادربرد و سی پی یو شما رو نوشته،و در سربرگ بعدی مشخصات کارت گرافیکتون رو نوشته،اگر می تونید کپی کنید اینجا قرار بدید.اگر نمی تونید هم،عکس بگیرید و اینجا قرار بدید و یا تایپ کنید ..
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 11 مرداد 1394 12:39

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط مجتبی ۸۰۸۰ » يکشنبه 11 مرداد 1394 13:10

سلام دوستان من یه کامپیوتر قدیمی دارم که میخوام ارتقا بد مشخصاتش همcpu. P 4 3.14gh. 1 core
Ram.1gig
Graf.2gig
Hard 78gig
من میخوام هارد با رم رو ارتقا بدم میشه بگید رم چند گیگ و هارد چند گیگ بگیرم و میشه بگید چه مارکای خوب هستند با تشکر از سایت خیلی خیلی خوبتون

sinaset از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6434

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » يکشنبه 11 مرداد 1394 21:22

سلام بر شما.
به انجمن سنترال خوش امدید.
---
نفرمودید که مدل رمتون چی هستش؟(DDR یا SDRAM  و...) مدل مادربرتون رو هم نگفتید .. (روی منوی استارت کلیک کنید و روی گزینه run کلیک کنید و تاپیک کنید dxdiag در صفحه باز شده مدل مادربرد و رم و سی پی یو و ... قید شده )
همچین نیاز هست که مدل پاورتون رو هم بفرمایید.(ایا مشکل ریستارت شدن و برخورد با صفحه ابی مرگ رو داشتید؟! بصورت مکرر داشتید)
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است