در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

انگشت گالیله

توسط shafagh 2 » جمعه 16 مرداد 1394 23:57

گالیله بدلیل رد نظریه اش از جانب کلیسا و مخالفت های شدید و حتی نسبت دادن کفرگویی و ارتداد به او  که نظریه  بی سابقه  "گردش زمین به دور خورشید" را مطرح کرده بود متحمل رنج بسیاری شد. وی بدلیل انچه که امروز هر کودک دیستانی ان را بخوبی می داند توسط کلیسا در حبس خانگی قرار گرفت.
بعد از مرگ گالیله را  در یک قبر محقر بخاک سپردند. بمحض انکه نسل های بعد به ارزش و شخصیت علمی او پی بردند جسد او را از ان محل خارج کرده  و به یک مقبره بزرگ و شایسته مقام علمی او منتقل نمودند. در حین انتقال ، دوستدارانش تصمیم گرفتند که یادگاری از جسد او را نگهداشته و در مقبره جدید بخاک نسپارند و ان یادگاری انگشت وسط دست راست او بود. ان انگشت هم اکنون در موزه "تاریخ علوم" در فلورانس در معرض دید عموم قرار دارد. این انگشت موجود در موزه برای همیشه این توانایی را به گالیله می دهد تا تلنگری به کلیسایی بزند که فقط در سال 1992 در رابطه با نظریه علمی خورشید محوریheliocentrism) ( گالیله و در مورد اشتباه کلیسا بطور رسمی به عذرخواهی پرداخت.

6 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
1225

تاريخ عضويت

Re: انگشت گالیله

توسط shafagh 2 » شنبه 17 مرداد 1394 16:06

با عرض ادب خدمت خوانندگان محترم برای مستند بودن ترجمه ادرس سایت اصلی را هم درج کرده بودم و بعدا که بررسی کردم دیدم ممکن است در ان صفحه یا دیگر صفحات ان سایت موضوعاتی باشد که چندان مناسب بازدید خوانندگان عزیز  نباشد لذا ادرس را حذف کردم و در ضمن اگر مطالب جالب تاریخی یا علمی دیگری را از این سایت ترجمه کردم (که معمولا مطالب جالب ان بیشتر از موضوعات کمی نا مناسب ان است) نام سایت را درج نخواهم نمود. البته ان سایت موضوعات زیاد بدی ندارد و لذا فیلتری بر ان اعمال نشده است اما با این وجود بازهم بعنوان یک مترجم اماتور و بنا به شان شما خوانندگان گرامی و انجمن های علمی صلاح دیدم ادرس سایت را حذف نمایم

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

نماد کاربر
972

تشکر کرده: 5156 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 آبان 1392 19:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط Hesam - 1994 » يکشنبه 18 مرداد 1394 14:53

shafagh 2 نوشته است: بمحض انکه نسل های بعد به ارزش و شخصیت علمی او پی بردند جسد او را از ان محل خارج کرده  و به یک مقبره بزرگ و شایسته مقام علمی او منتقل نمودند. در حین انتقال ، دوستدارانش تصمیم گرفتند که یادگاری از جسد او را نگهداشته و در مقبره جدید بخاک نسپارند و ان یادگاری انگشت وسط دست راست او بود. ان انگشت هم اکنون در موزه "تاریخ علوم" در فلورانس در معرض دید عموم قرار دارد.

با عرض پوزش ابهام برای من پیش اومد
نسل های بعد یعنی حدودن چند سال بعد؟
مگر جسد گالیله رو مومیایی کرده بودند که انگشتش نابود نشده؟
گالیله رو احتمالا داخل تابوت گذاشتن و به خاک سپردن ، آیا این به این معنی هست که جسد داخل تابوت مدت زیادی دوام خواهد آورد؟
چند سال طول میکشه تا جسد بکلی نیست و نابود بشه؟
یا این خبر شایعه ای بیش نیست یا اینکه انگشت گالیله رو بعد جدا کردن از بدنش تاکسیدرمی کردن
لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم

میتوانید صفحات ما در CCN را دنبال کنید

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

no avatar
1225

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » يکشنبه 18 مرداد 1394 18:32

Hesam  عزیز  :razz:

من فقط مقاله مربوطه را ترجمه کردم اما واقعا نمی دانم جسد گالیله چه وضعیتی داشته ولی مطمئنا خارج کردن جسد او از قبر محقر و بی نام و نشانی که کلیسا برای او تعیین کرده بود و انتقال او به مکان مناسب تر کار افراد علاقه مند به علم بوده. بنظر می رسد هنوز هم کلیسا  به ان دانشمند و ظلم بزرگی که در حق او روا داشته شده است توجه چندانی ندارد چون من در هیج جا ندیده ام که کلیسا بعد از پی بردن به اشتباهش مراسم یادبود و بزرگداشتی برای وی ترتیب دهد یا در سالگرد مرگ او نامی از وی برده باشد.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان