در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 17 مرداد 1394 19:49

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

علت سوزش سر دل یا همون سوزش معده

توسط changiez » شنبه 17 مرداد 1394 20:34

درود بر هموطنان گرامی:

چنگیز نارویی هستم اهل زاهدان و شغلم تعمیر لوازم صوتی تصویری است چندین سال است که سوزش معده دارم کار ندارم که از کجا و چرا شروع شد تقریبا همه مقالات و نوشته رو خوندم یکی میگه از خوردن چایی یکی میگه از اعصاب و رفلکس و به همین صورت هر کسی یه چیزی میگه سال 1388 برای درمان حس بوییایی از دست رفته ام راهی کشور پاکستان شدم قبل از اینکه از مرز بگذریم دو بسته رانیتیدین گرفتم تا دو هفته ای که در پاکستان هستیم سوزش معده اذیتم نکنه خدارو شاهد میگیرم که دو هفته ای که انجا بودیم حتی یک قرص هم مصرف نکردم با وجود اینکه هر روز شیرچایی(نوشیدنی مرسوم پاکستانیها که به جای چایی خودمون میخورند) میخوردم اونم چند قوری و داغ و شیرین چون اونا شیر رو میجوشونند و بعد شکر و چای رو به ان اضافه میکنند بعد از برگشت از پاکستان تا پایم رو تو خاک ایران گذاشتم از فرداش سوزش معده اومد سراغم خیلی فکر کردم که چرا!!! من که تو پاکستان همه چی میخوردم غذاهای تندشون شیرچای شیرین و داغشون و و و... به این نتیجه رسیدم که یا از نون ماست یا از اب ماست یادم رفت بگم نونی که اونجا مصرف میشه فقط و فقط لواش است که خمیرش رو نمیذارند فرایند تخمیر رو طی کنه یا به زبان ساده تر خمیر جوش به اردشون نمیزنند به همین خاطر چند روزی از نونهای لواش که خمیر جوش نداشتند استفاده کردم دیدم سوزش معده تقریبا از بین رفت فقط یه ذره حسش میکردم که اونم مطمینا از اب ما است چون دارای کلر است اب کشور پاکستان کلر نداشت
گفتم این تجربه رو با شما عزیزان به اشتراک بذارم تا اونایی که سوزش دارند این کار رو هم بکنند و نتیجه شو اعلام کنند

ضمنا یک سوال هم دارم که سپاسگذار میشم اگر دوستان پزشک پاسخ دهند:چه علتی باعث میشه که دریچه ورود غذا از مری به معده عملکردشو از دست میده و ایا دوباره به حالت سابق بر میگرده؟

با سپاس