گمشده در "کفرا"

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1386
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2812 بار
سپاس‌های دریافتی: 5133 بار

گمشده در "کفرا"

پست توسط shafagh 2 » سه شنبه 27 مرداد 1394, 1:38 am

تصویرJuul یکی از 12 نفر خدمه سه هواپیمای نظامی بود ( در مقاله اصلی نامی از کشور هواپیماهای مربوطه برده نشده بود) که گشت عادی خود از پایگاهشان بر روی کفرا واقع در بیابان لیبی را انجام می دادند. بعد از گذشت چند ساعت پرواز در مسیر پیش بینی شده و بازگشت به سمت پایگاهشان بنابر انکه هنوز مقداری بنزین برای انها باقی مانده بود تصمیم به ادامه پرواز گشت در منطقه گرفتند. اولین اشتباه انها ان بود که به جهت و مسیری که در حرکت بودند توجه نکردند و همین باعث شد به دلیل کمبود سوخت یکی از هواپیماها در ان صحرا فرود اجباری داشته باشند.
انها بعد از گذراندن یک شب خواب در زیر ستارگان، یکی از هواپیما ها را تا به مدت 30 دقیقه در جهت های مختلف به پرواز در اوردند به امید انکه بدین ترتیب بتوانند پایگاهشان را پیدا کرده و یا از طرق دیگری سریعا نجات پیدا کنند ولذا در همان روز اول 20 گالن از ابی را که همراه داشتند مصرف کردند. دیده بان هوایی در یافتن اثار و نشانه های محلی که انها را به سمت پایگاهشان راهنمایی کند موفقیتی نداشت و هواپیما از مسیر گشت بکلی خارج شد. در روز سوم انها همه اب همراهشان را نوشیده بودند و لذا ظرف هایی را باز کردند که الکل در انها موجود بود و به مصرف انها پرداختند، یک اقدام کاملا نا مناسب، زیرا که الکل موجود در ان ظرفها الکل اتانول بود که بشدت سمی است.

انها برای خلاصی از شر گرمای شدید تصمیم گرفتند تا از کپسول های اتش نشانی هواپیما بعنوان اسپری خنک کننده استفاده کنند. این عمل شاید برای لحظاتی باعث خنک شدن انها شد اما بعد از ان زخم های دردناکی بر روی پوست اشان ایجاد شد. روز بعد انها شروع به مردن کردند. اولین نفر بر اثر درد ناشی از نوشیدن الکل در معده اش به سر خود شلیک کرد و پنج نفر دیگر نیز تا صبح روز بعد یکی بعد از دیگری بر اثر کاهش اب بدن و تاثیر زخم ها جان سپردند.

بلاخره یک هواپیمای نجات بعد از هشت روز توانست محل هواپیماهای زمین گیر شده را پیدا کند. Juul تنها فردی بود که از میان ان گروه زنده مانده بود اگرچه وضعیت وخیمی داشت. از بعد از ان حادته، نیروی هوایی کشور مربوطه یک تغییر اساسی در مقررات پرواز بر روی صحرا را ایجاد کرد که شامل قرار دادن مایحتاج حیاتی مورد نیاز درون هواپیما بود.
قبر خدمه خارجی ان پرواز در لیبی و همچنین اثار باقی مانده از یکی از هواپیما و حتی بعضی از جیره های انها امروز هنوز در ان صحرا قرار دارد. یکی از اقوام خدمه در سال 2001 موفق به پیدا کردن محل هواپیما و ان اسباب های بجا مانده شد اما دولت قذافی ادعا کرد که انها جزء اشیاء عتیقه می باشند و باید در همان محل بمانند.

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد هوا فضا”