در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با میکروکنترلرهای AVR به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

تاپیک جامع کتابخانه های کدویژن

توسط sinaset » شنبه 7 شهریور 1394 14:54

بنام خدا
باسلام

تاپیک جامع کتابخانه های کدویژن

نرم افزار کدویژن، یک نرم افزار خوب و نسبتا کاملیست،که به زبان C می باشد .
اما نیازی نیست،شما برای کار کردن با ایسی ها،مانیتورها،دات ها ماتریکس و .. شروع کنید به نوشتن همه کدها از اول! شما می توانید با استفاده از کتابخانه های که قبلا توسط افرادی دیگر نوشته شده،کارهای خود را سریعتر و راحتر انجام دهید... ضمن اینکه اگر خواستید تغییرات هم به ان بدهید ..
در این تاپیک،کتابخانه ها معرفی خواهد شد .

فهرست کتابخانه ها موجود در تاپیک (به مرور اضافه خواهد شد)

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: تاپیک جامع کتابخانه های کدویژن

توسط sinaset » دوشنبه 9 شهریور 1394 08:34

با سلام ..

جدول کار کردن با دماسنج مقاومتی 10 کیلو اهمی NTC

برای اولین پست ،کتابخانه معرفی نمی کنم،بلکه یک جدول مقاومت بهتون معرفی می کنم،که می تونه کاربردی باشه.
*کار کردن با دماسنج NTC به دلیل،نداشتن جدول(یا محدود بودن منابع)!تا حدود زیادی سخت می باشد(و بیشتر به صورت تست و ازمایش می باشد)

به کمک جدول زیر می توانید،با مقاومت NTC ده کیلواهمی راحتر کار کنید و مقدار رو از دماسنج بخونید.
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

نحویه بستن مقاومت بر اساس جدول (مقاومت 3.3 کیلو اهمی،از vcc به پایه خروجی ntc , و سپس گرفتن خروجی از بین این دو پایه)
=====
اما در رابطه با فرمول بدست اوردن، فکر می کنم از فرمول زیر برای بدست اوردن 10 کیلو اهم استفاده میشه(بر اساس ولتاژ ریفرنس 5)
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد پروژه با کمک کدهای بالا.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است