طرح های الکترونیکی ساخته شده خودتان رادراینجا معرفی کنید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1161 بار
سپاس‌های دریافتی: 605 بار

Re: طرح های الکترونیکی ساخته شده خودتان رادراینجا معرفی کنید

پست توسط ho3ein2000 » چهار شنبه 23 خرداد 1397, 11:06 pm

سلام
ای سی lm سال هاست امتحانشو پس داده
مزیت های بارزش نویز کم بهره زیاد امپدانس ورودی بالا
و بهترینش بنظر من مصرف کم و راندمان متوسط هست
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
جهت دست گرمی...میشه تمام عناصر مدار رو حذف کرد و باز هم کیفیت خوبی داشت بجز خود آی سی

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9217 بار
سپاس‌های دریافتی: 21336 بار
تماس:

پست توسط sinaset » پنج شنبه 24 خرداد 1397, 10:43 am

باسلام

از مدار که کاربر محترم نیز گذاشتن نیز می توانید استفاده کنید، اگر بخواهید مدار خودم را قرار خواهم داد. (تفاوت انچنانی نیز ندارد!)

چند نکته:

چند صدا به صورت استریو می باشد،شما باید از مداری که در بالا معرفی شده، 2 عدد بسازید و ورودی صدا راست و چپ را به دو ایسی بدهید (سیم ورودی جک صدا جمعا 3 خروجی دارد، GND و سیم صدا سمت راست و چپ) و در خروجی نیز،یکی از خروجی ها را به باند راست و دیگری را به چپ بدهید.

برای تغذیه مدار،باید از عامل خارجی ،مثل باتری یا مولد یا ترانس (5 ولت هم کافی می باشد!) استفاده کنید.*چون مدار بدون تغذیه،کار نمی کند!
* اگر نویز در مدارتان بالا بود،(صدایی خش و..!) دو عدد خازن 1000 میکروفاراد در ابتدا ورودی تغذیه مدار قرار دهید!(بطور کل قرار دهید بهتر می باشد)
*برای بلندگوها،هم می تواندی از هر بلندگویی استفاده کنید! توانایی بلندگوها بیشتر از 0.5 وات باشد! (که معمولا بیشتر از این توان می باشند)
*بعد از ساخت،باید به کمک همان پتانسیو مترهای که می ببینید،باید گین مدار (که یک نوع افزایش صدا،بدون ورود نویز می باشد!) را تنظیم کنید تا در بهترین حالت باشد.

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9217 بار
سپاس‌های دریافتی: 21336 بار
تماس:

پست توسط sinaset » جمعه 16 آذر 1397, 9:35 pm

بنام خدا
باسلام

طرح در دست ساخت،دات ماتریکسی شفاف!

یک طرحی مد نظرم هست،و هنوز تمامش نکردم، در این طرح، از ال ای دی معمولی استفاده کردم و به روشی خاص باهم دیگه وصلشون کردم، وقتی در حالت ایستاده قرار بگیره! پشت سر LED ها چیزی نیست! (برعکس طرح ها دیگر)

هنوز تمام نشده! و در حال ساخت می باشد.

تصویر
تصویر

انشالله اگر به خوبی به سرانجام رسید،کدها و شبیه ساز و ویدئو مربوط به ان رو نمایش میدهم، البته این طرح قابلیتی نسبتا زیادی دارد..

باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2741 بار
سپاس‌های دریافتی: 5076 بار

پست توسط shafagh 2 » شنبه 17 آذر 1397, 12:06 am

در سال هاي قبل مدارهاي مختلفي ساختم  اما انهايي كه بهتر از همه بودند اين مدارها مي باشند. البته ان موقع هنوز كامپيوتر و اينترنت بصورت امروزي نبود و من هم نداشتم و دسترسي ام فقط به مجلات الكترونيك بود و ان مدارها هم نمي دانم دربين لوازم الكترونيك چطور شد و لذا تصويري از مدار يا نوع ساخته شده ان ندارم.

دتكتور حركتي انعكاسي حساس مادون قرمز با حدود پنج اي سي سي موس. اين دستگاه عبارت بود از يك اسيلاتور خاص ، ديود فرستنده - گيرنده مادون قرمز با لنز، اي سي ديكدر، اي سي هاي شمارنده و تقسيم گر پالس. اين دستگاه بحساب يك دزدگير حساس انعكاسي بود كه مي توانست فارغ از تغييرات نور محيطي بدون دستگاه گيرنده متقابل حركت هر شيء اي را در يك محوطه تا شعاع 15 متر اشكار كند. لازم به ذكر است فيبر مدار ان را خودم طراحي كردم.

يك دستگاه سنتي سايزر (دستگاهي كه قادر بودهر نوع صدايي را توليد كند از صداي جيرجيرك گرفته تا هليكوپتر و  اصوات فضايي و انواع بسيار متنوعي از آژير)  خود مدار اجزاء كمي داشت اما  خود اي سي يك اي سي 42 پايه مجهز قديمي بود كه من بر حسب شانس توانستم در يك فروشگاه قطعات الكترونيك پيدا كنم. البته در مدار از تعداد كمي از پايه هاي اي سي استفاده شده بود كه در مدارهاي مجهز ديگر مي شد از امكانات بيشتر ان اي سي استفاده كرد. مداري كه من ساختم حدود 10 كليد تركيبي و 5 ولوم تركيبي براي تغيير صدا ها داشت كه صدها نوع صدا با تون هاي مختلف ايجاد مي كرد. البته ان مدار يك ورودي هم براي اتصال ادوات موسيقي و ديگر وسائل صوتي داشت كه مي توانست به صداي هاي انها افكت جديدي بدهد. من ان وتمام كليد ها و ولوم ها را در يك جعبه المونيمي جالب نصب كردم و با يك بلند گوي عادي مي شد ان را راه انداخت اما براي توان صوت بيشتر نياز به يك تقويت كننده داشت كه من اقدام به ساخت ان نكردم. البته اي سي را مستقيم به مدار چاپي لحيم نكردم بلكه از يك سوكت 42 پايه اي سي استفاده كردم. متاسفانه ان اي سي بعدها در بين وسائلم گم شد و من نام و شماره ان را هم بياد ندارم و البته اي سي با ارزشي بود.

ارسال پست

بازگشت به “مدارهای آنالوگ و دیجیتال”