جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

982

تشکر کرده: 5355 مرتبه
تشکر شده: 2970 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 آبان 1392 19:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

ظهور هواپیمای راهبردی«روز سرنوشت» روسیه

توسط Hesam - 1994 » يکشنبه 8 شهریور 1394 15:52

          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد             

روسیه در حال توسعه نسل سوم هواپیماهای راهبردی فرماندهی متحرک برای مقابله احتمالی با نیروهای دشمن است.        لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  شرکت روسی «ان پپی پالت» روسیه در حال توسعه هواپیماهای نسل سوم راهبردی فرماندهی ،کنترل است.
به نوشته خبرگزاری «تاس» «آلکساندر کومیاکف» مدیر این شرکت در حاشیه برگزاری نمایشگاه هوایی «ماکس _ 2015 » در این زمینه گفت: «توسعه نسل سوم هواپیماهای راهبردی مراقبت و کنترل در دست انجام است. البته هم اینک بحث درباره مشخصات این هواپیما و تاریخ عملیاتی شدن آن زود است.»
بر این اساس،هم این شرکت یاد شده آزمایش نسل دوم واحد فرماندهی پرنده را به اتمام رسانیده و ارتش روسیه سال بعد به این نوع هواپیماها مجهز می‌شود.
کومیاکف افزود: «مزیت بزرگ این هواپیما بقای آن است. اگر دشمن به طور احتمالی بتواند تاسیسات زمینی را نابود کند، اما نابودی مقر فرماندهی در حال پرواز سخت‌تر است زیرا  دائم موقعیتش را تغییر می‌دهد. آمریکایی‌ها این نوع هوایپما را «هواپیمای روز سرنوشت» (doomsday aircraft) نام نهاده اند. هدف این هواپیماها ایجاد شبکه ارتباطی در شرایط سخت به ویژه هنگامی‌ که هیچ امکانات زمینی موجود نیست یا آن‌ها نابود شده‌اند، می‌باشد.
به گزارش این منبع خبری ارتش روسیه مجهز به دو نوع مقر فرماندهی متحرک « Il-86» و « Il-80» است و در مجموع 4 فروند از این هواپیماها تولید شده‌ و هنوز عملیاتی هستند.
گفتنی است،ارتش آمریکا نیز در رقابت با روسیه مجهز به مقر فرماندهی در حال پرواز «بوئینگ ای _ 4» است که به عنوان مقر فرماندهی متحرک در خدمت «مرکز فرماندهی ملی آمریکا» با هدایت شخص رییس جمهور، وزیر دفاع و یا جانشینان آن‌ها می‌باشد.
لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
hnhnnhnh
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان