در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 شهریور 1394 22:53

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

برگشت محتویات معده - ریفلاکس

توسط User94 » جمعه 13 شهریور 1394 00:51

با سلام دوستان من کم کاری تیروئید دارم از طرفی تا پارسال هم فلووکسامین 50 مصرف می کردم که به نظر خودم از وقتی این دارو را شروع کردم مشکلات گوارشی نظیر آروغ زدن احساس کمبود هوا بعد از غذا خوردن احساس می کردم بعد دچار یبوست شدم دکتر بهم آنتی اسید ملین داد تا این که یک روز احساس ترش کردن ماندن غذا سر دل و حالت تهوع بهم دست داد رفتم دکتر متوکلوپرامید بهم زد که بعد از اون موقع هر وقت غذا می خوردم احساس خفگی می کردم رفتم دکتر بهم رانیتیدین بعد از غذا داد که اصلا هیچ فایده نداشت فقط حالت تهوع برطرف کرد بعد دوره 8 هفته احساس سو هاضمه پیدا کردم برای همین رانیتیدین یک ساعت قبل از غذا می خوردم و اصلا حالت ریفلاکس نداشتم اما حالت سنگینی معده کمی داشتم ولی هر چی می خواستم می تونستم بخورم تا این که برای یک مشکل پزشکی رفتم دکتر اون هم با این که من اصلاً عفونت نداشتم برام سیپروفلوکساسین تجویز کرد من 5 تا با نهار از این قرص خوردم دیدم قسمت بالای شکم و اطراف آن درد می کرد و من قطع کردم بعد از این واقعه ریفلاکس پیدا کردم اصلا معده ام هیچی قبول نمی کرد و اسید معده را صبح ها بالا میاوردم رفتم دکتر گوارش بهم پنتوپرازول داد یکم بهتر شدم اما شب ها شام نمی خوردم البته در کنارش مترونیدازول و دومپریدون 10 داد که من فقط یک آنتی‌بیوتیک را مصرف نکردم فقط پنتوپرازول را سه بسته خوردم کلا از اول سال نزدیک 10 کیلو وزن کم کردم ضعیف شدم الان آب هم می خورم معده ام  پس می فرسته احساس میکنم لقمه تو گلوم گیر کرده غذا دیر از معده خارج می شه و کلا وضع گوارش خوبی ندارم کمپوت میخورم با تقریبا به زور یک وعده غذا اون هم با کپسول و دومپریدون بعضی وقتها میرم آمپول ب 12 میزنم دکتر هم میرم می گه عکس رنگی از معده و روده  بنداز یکی دیگه هم رفتم اصلاً دکتر ندیدم یه منشی گذاشته فقط آندوسکوپی می کنه اصلا کلاف سر در گم شدم از یه  طرف ضعیف شدم از یه طرف جون آزمایش و بیهوشی ندارم بعد من مشکل معده دارم نه روده خلاصه موندم روز به روز هم دارم ضعیف تر میشم  یه دکتر درست درمان کسی نمی شناسه به من معرفی کنه یا بگه من چی کار کنم

roh از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: برگشت محتویات معده - ریفلاکس

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 شهریور 1394 17:30

User94,  
برای رفع مشکل ریفلاکس من راه حلی رو پیشنهاد میکنم که برای خودم خیلی خوب جواب میده، فقط کافیه هر موقع این مشکل رخ داد، کمی نمک رو به تنهایی بخورید و بعد از اون آب نخورید تا مسیر دهان تا معده رو شور کنه، به راحتی و در کمتر از چند دقیقه مشکل رفع میشه. به نوعی فلسفه اینکه مستحب هست آخرین لقمه غذا شور باشه هم همینه، ضمنا ضروری هست بعد از خوردن نمک تا زمانی که مشکل رقع نشد آب یا چیز دیگه‌ای نخورید تا نمک شسته نشه و اثر کنه  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط User94 » شنبه 28 شهریور 1394 01:25

دوستان مشکل من حاد تر از خوردن نمک و بالا و پایین پریدن جهت هضم غذا است من اصلا بدون دارو نمی تونم هیچی بخورم از طرفی خوردن دراز مدت داروها عوارض خودش را داره خلاصه دکتر خوب با سواد تو زمینه ریفلاکس و سوءهاضمه هیچ کس سراغ نداره معرفی کنه بابا چشمم در اومد از بی غذایی البته من آدم شکمو هم نیستم قبلاً زیاد غذا نمی خوردم کلا 60 کیلو بودم الان 50 شده فقط خواهش میکنم دکتر خوب معرفی کنید مرسی

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6674

تشکر کرده: 1673 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » شنبه 28 شهریور 1394 13:44

سلام بر شما
---
من نظر خودم رو در این زمینه میگم
بیشتر این مشکلات مال عدم تحرک،خواب زیاد و تغذیه ناسالمه(سویس کلباس همبر فلافل و غذا های تند و نا ملایم!!)، و زیاد غذا خوردنه!

من بهتون پیشنهاد میکنم،خوابتون رو در همون 7 یا 8 ساعت تنظیم کنید. صبح ها (ساعت 6 تا 7)شروع به ورزش و نرمش کردن کنید.(روزی 10 تا 15 دقیقه،دو ، دراز نشست،حرکات کششی،بشین پاشو،پروانه و ...)
و حتما قبل از غذا خوردن،این رو در نظر بگیرد،که امروز دقیقا چه میزان می خواید فعالیت کنید.به همون میزان غذا بخورید.
اگر بتونید طوری زندگی کنید،که ساعت 12 تا 1 احساس کشنگی کنید و شب ها(موقع شام) و صبح(موقع صبحانه) هم احساس گشنگی کنید. یعنی وضعیت شما در حالت نرمال شدنه.
که همه اینا نشون میده که معده داره درست کار میکنه،در نتیجه مادهی در شکم باقی نمی مونه که بخواد برگشت بخوره...
در صورتی که معده شما بهتر شده،قرص دارو رو به مرور رها کنید،که این قرص و دارو،خودشون فشار زیادی به سیستم های بدن وارد میکنند.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

no avatar
1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » شنبه 28 شهریور 1394 16:34

سیپروفلوکساسین انتی بیوتیک خوبیه اما قوی هست و حتی من که چند روز نوع 500 ان را خوردم رعشه گرفتم و تیک عصبی داشتم و لذا ان را قطع کردم و دفعه بعد که بدلیل رفع عفونت دندان خواستم ان را مصرف کنم نوع 250 ان را خریدم که خوب بود احتمالا همان انتی بیوتیک روی اعصابتون تاثیر گذاشته و حتی شما راضعیف نموده. عسل اصل کوهی پیدا کنید ( مواظب باشید بعضی فروشنده ها همینطور الکی می گویند کوهی است اما نیست) مخصوصا عسل اویشن که در ناحیه ممسنی فارس پیدا می شود و رنگ ان تیره مایل به سیاه است. این نوع عسل ها را با موم ان تهیه کنید خود عسل را به اندازه یک یا دو قاشق غذا خوری پر در اب گرم یا چایی حل کنید و بنوشید موم ان را هم که اغشته به عسل است بجوید و موم را هم بخورید. البته من یک روش ورزشی هم برای تقویت معده در یک تاپیک گفته ام ان را مطالعه کنید انشا... که نتیجه بخش باشد چون بعض کاربران تجربه کرده اند که اثر بخش بوده و امید است در مورد شما هم موثر باشد

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
52

تشکر کرده: 1117 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 7 دی 1390 21:25

آرشيو سپاس: 91 مرتبه در 21 پست

توسط ne13 » يکشنبه 29 شهریور 1394 09:16

User94,  
سلام
من مشکلات گوارش وحشتناکی داشتم و البته الان هم حدود 2 سال هست تحت درمانم. برای مشکلات گوارشی و کلا هر اختلال و مریضی متغیر ها متعدد هستند و نمیشه گفت یک متغیر یا یک درمان وجود داره. تجربه ی من این بوده که تغییر سبک زندگی(مثلا پر استرس) مهم ترین عامله. من خیلی دکتر عوض کردم اما دکتری که برام وقت می گذاشت و واقعا مشاوره هم می داد خیلی کمکم کرد.
درمان با یک نسخه مقدور نیست. حتما باید درمان رو در چند نسخه ادامه بدید و دستورات پزشکتون رو دقیقا اون مدلی که میگه اجرا کنید.
شهرتون رو بفرمایید تا ببینم در اون جا دکتر خوبی میشناسم یا خیر.
موفق باشید.

Major

Major

no avatar
253

تشکر کرده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 بهمن 1385 02:43

آرشيو سپاس: 679 مرتبه در 161 پست

توسط F-14 Fan » يکشنبه 29 شهریور 1394 15:59

رفلاکس اسید به خاطر این رخ میدهد که دریچهٔ سفینکتر (Sphincter) بین معده و مری شل شده است.

دلیل شل شدن این دریچه معلوم نیست.

وقتی‌ این دریچه (Sphincter) شل میشه، اسید معده که برای هضم غذا ترشح میشود، از این دریچه گذشته و به مری میاید.

به کسانی که به این مشکل دچار شده اند قرص‌های داده میشود که ترشح اسید را در معده کم کند.

همچنین توصیه میشود که وعده‌های غذا کوچک باشند که ترشح اسید کمتر باشد.

اخیرا گفته شده است که درمان (کشتن) هلیکو۰باکتر (از طریق آنتی بیوتیک ها) باعث ظهور بیشتر علائم رفلاکس میشود چرا که هلیکو۰باکتر(Helicobacter)  نقش کنترل کننده اسید را در معده بازی می‌کند.

متأسفانه راه حل و درمان دائمی برای رفلاکس وجود ندارد.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط User94 » پنج شنبه 16 مهر 1394 22:38

سلام دوستان ممنون از توصیه های شما عزیزیان البته بعضی از دوستان پر بیراه هم نمی گفتند من ساعت خواب به موقع ندارم ولی نهایتا 8 تا 9 ساعت می خوابم البته الان که مریض شدم قبلا خوابم به اندازه بود و تحرک هم به اندازه فعالیت روزانه بود پیش دکتر به نامی هم وقت گرفتم من تهران هستم اونم نگذاشت و نبرداشت گفت با این تفاسیر باید بری آندوسکوپی جدای حال جسمی و روحی بدی که داشتم قبول کردم آندوسکوپی کردم هیچ مشکلی ندیدند و گفتند دریچه ها و معده نرماله و بیوپسی هم کردند که نه عفونت نه زخم بود هیچ ایرادی نبود برای نمایش جواب بیوپسی رفتم همکارشون دیدند عکس رنگی از معده و روده را نوشتند آخه من برام سوال دیگه از آندوسکوپی که بالاتر روش تشخیصی دیگری نیست باریم برای قدیم بوده تازه اونم عوارض خودش را داره حالا بماند الان دقیقا مشکل من این است که هر چی می خورم باید باد گلو بزنم زیاد هم نمی تونم چیزی بخورم کلا با لبنیات و غذاهای طبع سرد و آبدار مشکل دارم بعد از دو سه ساعت مخصوصاً شب ها اصلاً هضم نمی کند و می فرسته بالا قرص پنتوپرازول هم داده که اونهم اسید معده را کنترل می کنه چون معده خالی هم ترش می کنم  مشکل اینجاست من معده ام هرچیزی رو هضم نمی کنه و فقط وقتی رانیتیدین می خورم هم ترشی معده را کنترل می کنه هم سو هاضمه را برطرف می کنه به دکتر هم مشکلات گفتم اصلا ترتیب اثر نمی دهند فقط پول را می شناسند بعد دکتره میگه این سندرم روده تحریک پذیره آخه من اصلاً علایم این بیماری ندارم مشکل من این که غذا وقتی به موقع هضم نشه سر دل می مونه بعد هر چی دیگه می خورم با اون غذاها میزنه میاره بالا چند روز هم پنتوپرازول را قطع می کنم اسید معده اذیتم می کنه فکر کنم درد بی درمان گرفتم اصلا دکتر ها به فکر نیستند فقط آدم نگاه می کنند اصلاً از این وضعیت خسته شدم از کار و زندگی افتادم ضعیف شدم آخه این چه وضعی پول میدی وقت هم می گذاری جواب نمی گیری جدیداً هم هر چی رو نمی تونن تشخیص بدهند میگن ماله اعصابه برو روانپزشک من آدم موفقی تو زندگی بودم اصلا مشکل روحی ندارم فقط یکم حساس و مضطرب هستم این چند وقت که این جور شدم ادامه زندگی برام تلخ و خسته کننده شده تا کی باید این داروها را مصرف کنم صبح ها که از خواب بیدار میشم با خودم میگم امروز را چی بخورم همش قرص بیرون که هیچی نمی تونم بخورم که موافق وضعیت معده باشه جوان هستم دیگه این وضعیت امونم را بریده مگر زندگی دیگه چی داره فقط شده تحمل سختی مشکلات امروزی یه غذا خوردن بود که اونم... حالا موندم چی کار کنم.