در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6658

تشکر کرده: 1673 مرتبه
تشکر شده: 8210 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

تولید گرمای چهار برابری سطح خورشید با انفجار حباب‌

توسط sinaset » يکشنبه 29 شهریور 1394 11:05

تولید گرمای چهار برابری سطح خورشید با انفجار حباب‌
دانشمندان دانشگاه مک‌گیل مونترال آمریکا موفق به تولید گرمای چهار برابری سطح خورشید از طریق انفجار حباب‌های محبوس در آب شدند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، دانشمندان طبق بررسی‌های انجام شده موفق به ایجاد واکنش انفجاری در حباب‌ها شدند که در این فرآیند، دمایی در حدود 46 هزار درجه یا چهار برابر دمای سطحی خورشید تولید می‌شود.
محققان در مورد روش تولید حباب‌های گرمازا اظهار کردند: در ابتدا فرآیند حباب‌زایی به کمک تجهیزات آزمایشگاهی انجام شده و حباب‌های بزرگی به قطر یک سانتیمتر که مملو از اکسیژن و هیدروژن است، تولید می‌شود.
پس از فرآیند تولید حباب‌ها به کمک لیزر، واکنش بین هیدروژن و اکسیژن آغاز می‌شود و طی یک واکنش انفجاری باعث تولید بخار آب شده و در نتیجه، افزایش حجم درون حباب اولیه باعث تولید حباب‌های دیگری می‌شود.
دانشمندان پس از بررسی دقیق واکنش ایجاد شده دریافتند که بخار آب تولید شده پس از انفجار به سرعت جذب آب شده و منفجر می‌شود که در این فرآیند گرما و نور شدیدی تولید می‌شود.
پروفسور الکس پلاتز، فیزیکدان و محقق دانشگاه مک‌گیل گفت: برای مطالعات تکمیلی این پدیده جالب توجه باید حجم حباب‌های تولیدی و مقیاس آزمایش افزایش یابد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان