سازنده نرم‌افزارضدویروس اطلاعات مرورگرهای کاربران رامیفروشد

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7007
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9183 بار
سپاس‌های دریافتی: 21042 بار
تماس:

سازنده نرم‌افزارضدویروس اطلاعات مرورگرهای کاربران رامیفروشد

پست توسط sinaset » دو شنبه 30 شهریور 1394, 11:42 am

سازنده نرم‌افزارهای ضدویروس اطلاعات مرورگرهای کاربران را می‌فروشد
شرکت AVG سازنده نرم افزارهای امنیتی و ضدویروس می گوید با به روز کردن سیاست های حریم شخصی خود از این پس می تواند از فروش داده های غیرشخصی کاربران مرورگرها کسب درآمد کند.
 تصویر  گزارش فارس به نقل از انگجت، اطلاعات غیرشخصی که قرار است توسط این شرکت به فروش برسند عبارتند از نام برند تجاری سازنده رایانه کاربر، زبان و برنامه های مورد استفاده وی و داده های تخصصی مربوط به مرورگر اینترنتی به کار گرفته شده.
AVG در واکنش به برخی اعتراض ها وعده داده که هیچ یک از اطلاعات خصوصی کاربران را که منجر به شناسایی هویت آنها شود به فروش نخواهد رساند و داده های جمع آوری شده به طور ناشناس ذخیره می شوند و هویت افراد محفوط باقی می ماند.
این شرکت همچنین از کوکی های ذخیره شده هر کاربر برای ردگیری جستجوهای انجام شده و فعالیت های صورت گرفته در وب سایت ها، برنامه ها و محصولات بهره می گیرد. بر همین اساس یک نمایه کامل کاربری از هر فرد تهیه می شود که همراه با جزییات آماری است، اما در آن نام کاربر درج نشده است.
AVG نرم افزارهای امنیتی رایگانی را از طریق اینترنت توزیع می کند و تصریح کرده که از این طریق به دنبال کسب درآمد بوده و با فروش اطلاعات کاربران سود خواهد کرد. سخنگوی این شرکت می گوید افرادی که می خواهند داده های شخصیشان به دست AVG نیفتد باید استفاده از نرم افزارهای آن را متوقف کنند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “امنيت و شبكه”