در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5653

تشکر کرده: 1571 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: راهنمایی برای ارتقای کامپیوتر

توسط sinaset » جمعه 17 مهر 1394 12:34

سلام دوباره.

مینبرد یک قطعه مهمه.
مادربرد جدید پیشنهادی، قابلیت انعطاف بیشتر دارد و فرکانس رم تا 3200 رو ساپورت می کند.(در کل قابلیت های بیشتر دارد)

برای کارت گرافیک
درصورتی که براتون کم بود.می تونید یک مدل دیگه رو بعدا تهیه کنید و در کنار مدل قبلی بگذارید و قدرت پردازش گرافیکتون رو تقریبا دو برابر کنید...! (مادربرد جایی چند کارت گرافیک دارد.)
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
9

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 14 مهر 1394 11:04

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط J.SEMNANI » جمعه 17 مهر 1394 18:06

سلام
اگر من در آینده یه کارت دیگه بزارم روی مین میتونید بگید قدرت پردازش گرافیکی تقریبا معادل کدوم یکی از کارتهای موجود میشه . یعنی دو تا کارت 2gb میشه اندازه یه 4 یعنی من بازی هارو با کیفیت   های میتونم اجرا کنم.

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 27 مرداد 1394 17:36

توسط a.yazdani493 » جمعه 17 مهر 1394 19:14

سلام اقا هنوز هستین؟

فرستاده شده از SM-A500Hِ من با Tapatalk

J.SEMNANI از این پست سپاسگزاري کرده است

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5653

تاريخ عضويت

توسط sinaset » جمعه 17 مهر 1394 19:20

سلام بر شما.
----
کاربر محترم،روند انجمن، به جاهای دیگر تفاوت دارد. سوال خود رو بپرسید. :razz:
باتشکر.

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 27 مرداد 1394 17:36

توسط a.yazdani493 » جمعه 17 مهر 1394 19:40

برای اینکه بتونید بازی های جدید رو روی کامپیوترتون اجرا کنید بهتره که کلا 4تا5میلیون جمع کنید و بک کامپیوتر خوب بخرید ولی اگه مثل خود من نمیخرید بهتره که رمتون رو ارتقا بدین.کارت گرافیکتون رو هم ارتقا بدین.پیشنهاد من به شما انویدیا هست.مادر بوردتون رو هم ارتقا بدین و ویندوزتون رو8یا8.1کنید.و از همه مهم تر این که سی پی یوتون رو هم اینتل کور ای 7کنید.

فرستاده شده از SM-A500Hِ من با Tapatalk

J.SEMNANI از این پست سپاسگزاري کرده است

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
105

تشکر کرده: 2731 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 بهمن 1391 19:14

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط varyag » شنبه 18 مهر 1394 07:19

با سلام خدمت شما دوست عزیز
تو کامپیوتر سه قطعا خیلی مهم هستند بستگی به کاربری اولویت تغییر میکنه (مادربرد گرافیک و سی پی یو )
اگه کاربردتون فقط گیم هست و بس (+ کارهای معمولی روزانه) روی کارت گرافیک سرمایه گذاری کنید البته به قول جناب آقای sinaset میتونید مین عالی تهیه کنید و از دو کارت گرافیک یا حتی 3 تا در کنار هم بهره ببرید اگه کاربردتون فقط گیم هست تو AMD ارزون تر میتونید پیدا کنید در ضمن برای بازی های امروزی همون I5 جوابگو هست تو بازی مهم ترین فاکتور کارت گرافیک هست در ضمن ملاک برتری کارت ها حافظه اون ها نیست دوست عزیز
رم ها با باس بالا تو بازی تاثیر خاصی ندارند هرچند که باس برای رندر کردن خیلی مهمه پس برای شما همون باس 1600 مناسبه اما به این نکته توجه کنید که بهتره مثلا از دو رم 4 به جای یک رم 8 استفاده کنید چون تو سرعت خیلی اثر داره
پاور مناسب و کیس مناسب برای خنک کنندگی فراموشتون نشه
در کل روی مادربرد هم هزینه کنید که در حقیقت سرمایه گذاری هست
افتادگی آموز گر طالب فیضی                هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
نردبان این زندگی ما و منی ست ____عاقبت این نردبان بشکستنیست
لاجرم آن کس که بالاتر نشست ______استخوانش سخت تر خواهد شکست

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5653

تاريخ عضويت

توسط sinaset » شنبه 18 مهر 1394 09:08

J.SEMNANI نوشته است:سلام
اگر من در آینده یه کارت دیگه بزارم روی مین میتونید بگید قدرت پردازش گرافیکی تقریبا معادل کدوم یکی از کارتهای موجود میشه . یعنی دو تا کارت 2gb میشه اندازه یه 4 یعنی من بازی هارو با کیفیت   های میتونم اجرا کنم.

سلام بر شما.
---
همانجور که اشاره کردم،تقریبا دو برابر میشه . نزدیکا(خیلی نزدیک هم نه) GTX980 ...

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
9

تشکر کرده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 14 مهر 1394 11:04

توسط J.SEMNANI » يکشنبه 19 مهر 1394 12:23

سلام
یه سئوال در مورد سی پی یو دارم . اینه که کور ای 5 -4460 -تا چه مدلهایی از رم و گرافیک رو ساپورت میکنه تا باعث گره (لگد)در بازی نشه.راستی ضمن تشکر از همه اساتید که نظر دادند در پاسخ یکی از اعضا که فرمودند (4-5 میلیون بردار برو سیستم بازی بخر)خوب این پول اگر بود که مشکلی نبود و یه مبتدی مثل من هم میتونست بازار بره و سیستم جمع کنه اما به نظر من با بودجه کم اگر بتونم کارم رو راه بندازم هنر کردم.و جاش هست که اینم بگم که مزیت این سایت همین است که همه با کمک میکنن هر کی با بودجه ای که داره به بهترین نتیجه برسه.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5653

تاريخ عضويت

توسط sinaset » يکشنبه 19 مهر 1394 13:11

سلام بر شما
---
سی پی یو شما،مدل خوبی می باشد و در حد متوسط می باشد ( 4 هسته و سرعت بالا )، قبلا هم توضیحاتی ارائه کردم.
در اینده اگر خواستید می تونید ارتقاش بدید..
باتشکر.

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 31 مرداد 1392 19:52

Re: راهنمایی برای ارتقای کامپیوتر قدیمی

توسط mortezammm » سه شنبه 8 دی 1394 22:49

با سلام و احترام خدمت دوستان گرامی

چند روزیه که کامپیوترم دچار مشکل شده و هنگام بالا اومدن سیستم و یا در حین استفاده، هنگ میکنه یا یه وقفه ای ایجاد میشه و یا یکباره هاردم از دسترس خارج میشه و ... ولی این اطمینان رو دارم که هارد کاملن سالمه (تستش کردم).

وقتی کابلهای داخل کیس رو جابجا و یا شل و سفتشون میکنم، برای چند دقیقه ای درست میشه ولی بعد مجددن همونطور میشه!

من احتمال میدم سوکت های روی "بورد" و یا "مادربورد"  مشکل پیدا کردن! و باید Motherboard رو عوض کنم!

البته باید بگم که کامپیوترم رو حدود 6-7 سال قبل تهیه کردم و حتمن خیلی مستهلک شده؛ برای همین قصد دارم حتی الامکان با کمترین هزینه سیستم رو ارتقا بدم!!! میدونم کار سختیه ولی چه کنم که باید سعی خودمو بکنم تا زیاد خرج رو دستم نگذاره.

و از شما ممنون و سپاسگزار میشم که کمک و راهنمایی ام کنید.

مشخصات فعلی کامپیوترم:
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     E7500  @ 2.93GHz (2 CPUs), ~2.9GHz

Motherboard: Albatron
Model: PXP43(V2.0)
Chipset: Intel P45/P43/G45/G43  Rev: A3
Southbridge: Intel 82801JR (ICH10R)  Rev: 00
LPCIO: Fintek F71862FG

Graphics: NVIDIA GeForce 9800M GS

Ram: 4.00 GB

این سیستم تا حالا کارمو راه مینداخت ... اگر چه یه مقدار هم برای موارد استفاده من، ضعیف بود، ولی به هر حال نیازهای منو رفع میکرد.
منظور من اینه که میخوام در همین حد و یا شاید مقداری قویتر (مقداری) سیستمم رو به روز کنم! ... و حتمن این مورد هم در نظر گرفته بشه که قابلیت ارتقای سخت افزاری هم برای بعدها داشته باشه!!!
با بازیهای خیلی جدید و سنگین هم کاری ندارم ... بیشتر کارهای من رسانه ای و فیلم و عکس و موسیقی و اینترنت و از این قبیل هست.

از همه شما بزرگواران که راهنمایی ام میکنید، سپاسگزارم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15448

تشکر کرده: 10116 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 9 دی 1394 07:24

mortezammm,  
به طور کلی یک کامپیوتر رو هر موقع بعد از چند سال بخواهید ارتقا بدید، باید 3 یا 4 قطعه اصلی رو تعویض کنید، یعنی مادربورد، پردازنده، رم و اگر به گرافیک نیاز دارید و گرافیک انبورد پاسخگو نیست، یک کارت گرافیک هم باید تهیه کنید، چون استاندارد و سوکت‌های اینها مدام در حال تغییر هست و مثلا دیگه پردازنده‌های امروزی با مادربورد شما سازگار نیست، گرافیک و رم تغییرات سوکتی بسیار کمتری دارند البته،‌ اما مثلا رم شما هم احتمالا ddr2 یا ddr3 باشه که امروزه ddr4 اومده. البته اگر ddr3 باشه همچنان اغلب مادربوردها اون رو پشتیبانی میکنند. اما اگر الان میخواهید مادربورد بگیرید، بهتره سعی کنید چیزی بگیرید که هر دو ماژول ddr3 , ddr4 رو پشتیبانی کنه. گرافیک شما هم همچنان یک میان رده قدرتمند محسوب میشه و نیازی به تعویض اون نخواهید داشت (احتمالا یکی دو سال پیش تعویض کرده باشید). در نتیجه اگر میخواهید آینده نگرانه خرید کنید، بهتره برای مادربورد هزینه بیشتری کنید و مادربوردی بگیرید که ddr3. ddr4‌ رو پشتیبانی کنه، اما اگر میخواهید اقتصادی خرید کنید، شما نیاز به یک مادربورد دارید که یک مادربورد متوسط حدود 200 تا 300 هزار تومان هست (مارک گیگابایت یا ایسوس رو توصیه میکنم) و یک پردازنده که میتونید pentium های نسل جدید رو تهیه کنید که هم خوش قیمت هستند و هم قدرت کافی و همینطور سازگاری و ثبات بسیار بالا (اینتل دو معماری قدیمی خودش، یعنی سلرون و پنتیوم رو مجددا با تکنولوژی و لیتوگرافی جدید داره تولید میکنه و بسیار هم موفق بوده) که پردازنده‌های این خانواده رو هم میتونید با قیمتی حدود 150 هزار تومان تهیه کنید و در نتیجه احتمالا با هزینه‌ای زیر 400 هزار تومان میتونید کامپیوتر خودتون رو به روز کنید
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 31 مرداد 1392 19:52

توسط mortezammm » پنج شنبه 10 دی 1394 14:34

بسیار عالی ... موجز و کاربردی ...

سپاس فراوان دوست گرامی