در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 31 مرداد 1392 19:52

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: راهنمایی برای ارتقای کامپیوتر

توسط mortezammm » پنج شنبه 10 دی 1394 19:24

با سلامی دوباره ... و تشکر ویژه از آقا مهدی گرامی که مهربانانه پاسخ میدهند و از وقت ارزشمند خود خرج دوستانی که نیازمند کمک و راهنمایی اند، میکند ... موفق باشید و زندگی تان پر برکت باد ...

- با توجه به سخنان قبلی تون و با نظر به اینکه مادربرد جدیدی که باید خریداری کنم، باید DDR3 و 4 را پشتیبانی کند، آیا رم فعلی سیستم که DDR2 هست را نیز پشتیبانی میکند یا اینکه باید رم جدید هم خریداری کنم؟

- اگه امکان داره یه مدل از پردازنده پیشنهادی تون یعنی Pentium نسل جدید اینتل رو هم ذکر کنین تا بتونم تو سایت مربوطه ش یه برآورد قیمت هم انجام بدم!

- پس همین کارت گرافیک فعلی بر روی سیستم ارتقا یافته بعدیم، نیازهای منو که خدمتتون گفته بودم، تامین میکنه و نیازی به تغییر کارت گرافیک ندارم؟

- در ضمن نهایت و سقف بودجه ای هم که میتونم هزینه کنم یک میلیون تومن هست!

و اگه ممکنه لطف کنین و اصلن بطور دقیق یه مدل از مادربرد و یه مدل از پردازنده ای که پیشنهاد دادید، ذکر کنین تا من همونو پیگیری کنم!

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15448

تشکر کرده: 10116 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: راهنمایی برای ارتقای کامپیوتر

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 10 دی 1394 19:36

mortezammm,  
سلام، خواهش میکنم
متاسفانه DDR2 دیگه سالهاست دورانش گذشته و راهی جز تعویض رم ندارید، اما رم‌های قدیمی یک مزیت که دارند اینه که معمولا قیمت‌های بالایی دارند و به راحتی احتمالا میتونید در بازار بفروشید و با رم‌های ddr3 یا 4 (بسته به اینکه چه مادربوردی بگیرید) تعویض کنید
پردازنده‌های پنتیوم G3240 برای مثال گزینه خوبی هست که حدود 170 هزار تومان فکر میکنم باشه. این پردازنده حدود دو برابر پردازنده فعلی شما قدرت داره
این لینک رو هم ببینید هر چه مدل جدیدتری رو بتونید تهیه کنید قطعا بهتر هست:
http://ark.intel.com/products/family/29 ... r#@Desktop
البته اگر بودجه شما حدود 1 میلیون تومان هست، پردازنده‌های Core Ix رو هم ممکنه بتونید تهیه کنید. مادربورد هم مدل دقیق اون رو به یاد ندارم، اما اگر بخواهید ddr4 رو پشتیبانی کنه، میتونید حدود 370 تا 500 هزار تومان پیدا کنید مدلهایی از این دو برند که گفتم، پس اول در مورد پردازنده به نتیجه برسید، بعد در مورد مادربورد و در آخر بر اساس بودجه تصمیم بگیرید که DDR3 و یا DDR4 تهیه کنید (متاسفانه مدتهاست که آمار دقیقی از بازار PC ندارم، اما به راحتی میتونید مشخصات هر کدوم رو توی سایتشون ببینید)
در مورد گرافیک هم اگر این مدلی هست که نوشتید دقیقا، خیر، نیازی به تعویض نیست و اگر ویندوز 10 رو نصب کنید DX12‌ رو هم پشتیبانی خواهد کرد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

قبلي