در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1883

تشکر کرده: 6288 مرتبه
تشکر شده: 2269 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

مسکن مهر یک پروژه بیمار و مسموم است/نامه کاردان‌ها به رئیس ج

توسط SMH » شنبه 18 مهر 1394 19:20

مسکن مهر یک پروژه بیمار و مسموم است/نامه کاردان‌ها به رئیس جمهوررئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان، مدیرکل تشکل‌های وزارت راه و شهرسازی در دوره قبل را مسبب مشکلات این سازمان دانست و گفت: در سال ۸۹ در مورد مسکن مهر ممنوع المصاحبه شدم.
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی موذن در نشستی خبری با اشاره به اینکه امروز شاهدیم که ۳۳۰ هزار مهندس در سازمان نظام مهندسی ساختمان فعالیت می‌کنند و تعداد زیادی مهندس هم خارج از این سازمان مشغول به کار هستند، گفت: آمار ثبت شده کاردان‌های فنی در سازمان نظام کاردانی ساختمان ۶۰ هزار نفر است که این عدم توازن در نیروی انسانی به مصلحت صنعت ساختمان نیست.


رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان با اعلام اینکه در دروه گذشته، مدیرکل تشکل‌های وزارت راه و شهرسازی اعتقادی به حضور کاردان‌ها نداشت و همین موضوع موجب شد تا تعداد زیادی از کاردان ها ادامه تحصیل داده و مهندس شوند، گفت: در یک دهه آینده خواهیم دید که مسئولان سابق وزارت راه و شهرسازی چه خساراتی را به صنعت ساختمان وارد کرده اند.


موذن با بیان اینکه در برخی مواقع سازمان نظام مهندسی ساختمان آنقدر خود را بزرگ می‌بیند که حتی از وزارت راه و شهرسازی هم حرف شنوی ندارد، اظهار داشت: درسال ۹۱ ابلاغیه ای برای حضور کاردان‌ها در شهرهای کمتر از ۵۰ هزار نفر به همه استان‌ها ارسال شد اما سه روز بعد این ابلاغیه لغو شد که ما متوجه حضور رئیس وقت سازمان نظام مهندسی ساختمان که رئیس کمیسیون عمران مجلس هم است، در لغو این مصوبه شدیم.


وی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی در دولت دهم مشکلاتی را به وجود آورد که این دولت، وارث آن است، گفت: پروژه مسکن مهر یک پروژه بیمار و مسموم است و برخی از واحدهای آن در مناطق صعب العبور ساخته شده که امکان سکونت در آنها نیست. رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان با بیان اینکه در سال ۸۹ در مورد مسکن مهر ممنوع المصاحبه شدم، افزود: نظراتم را به عنوان یک متخصص در مورد این پروژه مطرح م‌کنم جرا که پس از سال‌ها فعالیت در این حوزه، می توانم کیفیت ساخت و ساز را تشخیص دهم. موذن به ارسال نامه این سازمان به رئیس جمهور و رئیس مجلس اشاره کرد و گفت: در این نامه آورده‌ایم که در ۲۰ سال گذشته که سازمان نظام مهندسی ساختمان کار خود را آغاز کرده متاسفانه به دلایلی نتوانسته در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و موجب انفعال در ساخت و ساز شده است بطوریکه میانگین نسبی عمر ساختمان ها به ۳۰ سال رسیده است. وی با اشاره به اینکه دو پیشنهاد را در این نامه مطرح کردیم، گفت: ابلاغیه صادر شده از سوی وزیر راه و شهرسازی به قوت خود باقی بماند تا زمینه حضور مهندسان مستعد و مجرب در انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان فراهم شده و شرایط لازم برای اعمال نظارت حاکمیتی فراهم شود.


رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان با بیان اینکه از روسای قوه مجریه و مقننه تقاضا داریم دستور فوری برای بکارگیری کاردان‌های فنی ساختمان دارای پروانه اشتغال در ساخت و ساز صادر کنند، اظهار داشت: به ازای هر یک نفر مهندس سه نفر کاردان فنی نیاز داریم اما الان به ازای هر ۵ مهندس یک نفر کاردان فنی وجود دارد.


موذن به برگزاری سومین کنگره بزرگ کاردان های فنی، معماران تجربی و مجریان تاسیسات ساختمان استان تهران اشاره کرد و گفت: این کنگره در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در ۱۷ مهر برگزار می‌شود.     منبع : خبرگزاری مهر
       گر چرخ به كام ما نگردد     


        كاري بكنيم تا نگردد       


2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: مسکن مهر یک پروژه بیمار و مسموم است/نامه کاردان‌ها به رئ

توسط KH.I.A.2500 » يکشنبه 19 مهر 1394 23:04

سلام

در نظر سنجی هایی که انجام شده، مردم از پروژه مسکن مهر حمایت کرده اند. فقط برخی از مردم از کیفیت کار ناراضی اند.

عدم توازن در همه رشته ها دیده می شود. آن قدر فارغ التحصیل به ویژه با مدرک کارشناسی، در همه رشته ها داریم که کار متناسب با تحصیلات و تخصصشان وجود ندارد و به کارهای دیگری مشغولند یا بیکارند.
فارغ التحصیلانی که در دانشگاه های مملکت حتی به آن ها یاد نداده اند چطور خودشان می توانند یک کارآفرین بشوند تا اگر فردا نتوانستند جایی استخدام شوند، خودشان یک کاری را راه اندازی کنند.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان