درماندگی فایترهای المانی در شکار هواپیمای دوباله چوبی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 1276
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 2643 بار
سپاس‌های دریافتی: 4916 بار

درماندگی فایترهای المانی در شکار هواپیمای دوباله چوبی

پست توسط shafagh 2 » پنج شنبه 30 مهر 1394, 8:29 pm

تصویردر جنگ دوم جهانی روسیه از راه ناچاری و کمبود بمب افکن نقشه ای را اجرا کرد که علی رغم دیوانه وار بودن در مقابل المان نازی پیروزی شگفت اوری را بدست اورد. روسها هواپیماهایی قدیمی با بدنه چوبی را در خطوط مقدم شرقی و در مقابل Luftwaffe المان که پیشرفته ترین هواپیماهای جنگی را دراختیار داشت بکار گرفتند.
هواپیماهای دوباله Polikarpov Po-2 بعنوان بمب افکن به یک تیپ متشکل از زنان خلبان روسیه بنام " جادوگران شب" واگذار شد. انها بزودی با انجام حدود 1000 ماموریت و در اواخر جنگ لیاقت خود را به اثبات رساندند. راز پیروزی پی در پی انها در عملیات مختلف تنها در یک نکته ساده بود:
هواپیماهای فایتر پر سرعت المانی در هنگام مواجهه با این هواپیماهای بسیار کند رو قادر به کم کردن سرعت خود متناسب با انها نبودند که در غیر اینصورت و کم کردن سرعت اشان استال می شدند.
اگر چه هر کدام از ان هواپیماهای دوباله می توانست فقط دو بمب حمل کند بدنه چوبی اشان انها را از دید رادارهای المانی غیر قابل اشکار می ساخت و در اصل انها تنها هواپیماهایی بودند که شوروی سابق توانست با کمک انها نیروهای اسکی رو خود را در هنگامیکه المان بخش هایی از روسیه را اشغال کرده بود نجات دهد. جالب ان است که خلبان ان هواپیماها دانش اموزان مدارسی بودند که فقط چهار ساعت اموزش دیده بودند!

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد هوا فضا”