در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1632 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

درماندگی فایترهای المانی در شکار هواپیمای دوباله چوبی

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 30 مهر 1394 20:29

در جنگ دوم جهانی روسیه از راه ناچاری و کمبود بمب افکن  نقشه ای را اجرا کرد که علی رغم دیوانه وار بودن در مقابل المان نازی پیروزی شگفت اوری را بدست اورد. روسها هواپیماهایی قدیمی با بدنه چوبی را در خطوط مقدم شرقی و در مقابل  Luftwaffe  المان که پیشرفته ترین هواپیماهای جنگی را دراختیار داشت بکار گرفتند.
هواپیماهای دوباله   Polikarpov Po-2 بعنوان بمب افکن به یک تیپ متشکل از زنان خلبان روسیه بنام " جادوگران شب" واگذار شد. انها بزودی با انجام حدود 1000 ماموریت و در اواخر جنگ لیاقت خود را به اثبات رساندند. راز پیروزی پی در پی انها در عملیات مختلف تنها در یک نکته ساده بود:
هواپیماهای فایتر پر سرعت المانی در هنگام  مواجهه با این هواپیماهای بسیار کند رو قادر به کم کردن سرعت خود متناسب با انها نبودند که در غیر اینصورت و کم کردن سرعت اشان استال می شدند.
اگر چه هر کدام از ان هواپیماهای دوباله می توانست فقط دو بمب حمل کند بدنه چوبی اشان انها را از دید رادارهای المانی غیر قابل اشکار می ساخت و در اصل انها تنها هواپیماهایی بودند که شوروی سابق توانست با کمک انها نیروهای اسکی رو خود را در هنگامیکه المان بخش هایی از روسیه را اشغال کرده بود نجات دهد. جالب ان است که خلبان ان هواپیماها دانش اموزان مدارسی بودند که فقط چهار ساعت اموزش دیده بودند!

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان