در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 مهر 1394 14:13

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ

توسط Morteza ES » جمعه 1 آبان 1394 20:10

با سلام و عرض تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی
خواهشا در مورد خرید لپ تاپ در بازه قیمتی کمتر از 4 میلیون تومان راهنماییم کنین
خودم چن تا انتخاب کردم ولی چون تخصصی ندارم گفتم از نظر اساتیدم استفاده کنم
ملاک انتخابم قوی بودن CPU و GPU و تحمل استفاده سنگینه ازش.منظور نه که صب تا شب گیم نه ولی کم نیاره و داغ نکنه.حدس زدم شاید سری G ایسوس بخاطر گیمینگ بودن کم نمیارن
چند تا انتخابم کردم که به شرح زیرن
1-Asus G550 JX B
2-Asus K550 JX B
3-Asus G56 JK B
4-MSI GE60 2PC Apache C
5-Asus N550 JK B
برام GPU قوی اصلی ترین ملاک انتخابه
خواهشا راهنماییم کنین

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 مهر 1394 14:13

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ

توسط Morteza ES » يکشنبه 3 آبان 1394 18:40

دوستان راهنماییم کنین دیگه چی میشه :sad:  :?  :?  :?  :?

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » يکشنبه 3 آبان 1394 19:25

سلام بر شما.
---
دربین مدل های که معرفی کردید .. مدل ASUS G550JX - B - 15 inch Laptop از باقی گزینه بهتر هستش.
کارت گرافیک و سی پی یوش بالاتره.
-
ولی به طور کلی با لپ تاپ زیاد کار انجام ندید.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major I

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 1104 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 17:06

آرشيو سپاس: 146 مرتبه در 63 پست

توسط roh » يکشنبه 3 آبان 1394 21:44

دوست عزیز یکی از ملاک هایی که من واسه لپ تاپ دارم،قطر لپ تاپ که خیلی مهمه و در داغ نکردن لپ تاپ خیلی نقش داره،
لپ تاپ 2-Asus K550 JX B خیلی قطرش کمه،و سریع داغ می کنه.
4-MSI GE60 2PC Apache C هم خوبه ولی جنس MSI زیاد محکم نیست.
هر کدوم از کارت گرافیک های NVIDIA GeForce GTX 950M و  GeForce GTX 850M خیلی قوی اند ولی 950M خیلی قوی تر هست.
سایت های زیادی واسه مقایسه کارت گرافیک(gpu)هست که با توجه به عملکرد در بازی های مختلف اون رو بررسی می کنه.سایت www.notebookcheck.net یکی از اون هاست.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 15 آبان 1394 10:45

roh,  
در مورد داغ کردن لپتاپ، بیشتر از اینکه قطر اون مهم باشه، نوع و نسل CPU و توان مصرفی اون هست که تعیین کننده‌ هست، برای مثال پردازنده‌های نسل چهارم به بالا در اینتل عملا نیازی به فن ندارند، هر چند تا نسل 5 همچنان فن در اون وجود داره، اما در نسل 6 و یا در Atom ها و Core M ها فن حذف شده و نیازی به فن ندارند، مورد دیگه‌ای که خیلی در داغ کردن موثر هست، طراحی سیستم خنک سازی و خروجی هوا هست که مثلا در این زمینه نهایت حمافت رو میشه در HP ها دید که خروجی هوا رو دقیقا زیر لپتاپ قرار میدادند و این یعنی در هر صورت داغ میکنه، مگر اینکه از کول پد استفاده بشه، اما در کل با نسل جدید پردازنده‌ها دیگه چیزی به عنوان داغ کردن چندان موضوعیت نداره. برای مثال خودم نسل Core I7 نسل 4 استفاده میکنم. در اغلب مواقع فن خاموش هست و فقط در برخی فعالیت‌های سنگین روشن میشه و اون هم هیچ حرارتی رو نمیشه در اون حس کرد، الیته گفته شما درست هست و اگر پردازنده‌ای داغ میکنه، اینکه چه میزان فضا در اختیارش باشه فاکتور مهمی هست  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

roh از این پست سپاسگزاري کرده است

Major I

Major I

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط roh » جمعه 15 آبان 1394 14:04

Mahdi1944
حرف شما کاملا درسته لپتاپ نسل چهارم نیازی به فن نداره ولی در مورد دوستمون که خیلی بازی می کنند فن و جای لپتاپ خیلی اهمیت داره.به نظرم نسل چهارم کمکی در جهت یکبار مصرف شدن لپتاپ بود.یعنی بعد از خراب شدن دیگه با لپتاپ رو بندازی دور.البته نسل سوم رو واقعا بهتر از نسل چهارم می دونم.چون قدرت واقعا بیشتری نسبت به نسل چهارم داره.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 15 آبان 1394 14:18

roh,  
من بر عکس شما تا قبل از نسل 4 به اینتل اصلا اعتقادی نداشتم و تا حد امکان هم AMD میگرفتم، اما در نسل 4 اینتل واقعا خودش رو نشون داد، در مورد یکبار مصرف شدن هم متوجه منظورتون نشدم، اما اگر منظورتون اینه که یکپارچه شده و دیگه قابل تعمیر نیست، اینطور نیست به هیچ وجه، اینکه یک دستگاه قابل تعمیر باشه یا نه کاملا بستگی به طراحی اون داره، هم طراحی بدنه و هم مادربورد و ...
به هر حال نسل 4 و بالاتر هم به صورت سوکتی نصب میشوند و در صورتی که مشکلی پیدا کنه به راحتی قابل تعویض هستند. برای مثال من حتی گذاشتم یک رندر فیلم انجام بشه که پردازنده تقریبا در تمام مدت حدود 2 ساعته روی 99٪ درصد بود، در این حالت فن روشن شد، اما مطلقا حرارت قابل حسی از حروجی لپتاپ خارح نشد  :D

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major I

Major I

نماد کاربر
125

تاريخ عضويت

توسط roh » جمعه 15 آبان 1394 15:05

در مورد AMDحق رو به شما می دم.ولی در اینتل نسل چهارم خصوصا Corie 7ها از سری U استفاده شده که به جای چهار هسته ای دو هسته ای ایست یعنی کاهش قدرت لپتاپ و عدم توان بالا برای کار.به سایت cpuboss.com مراجعه کنید و با مقایسه می بینید که اکثر نسل سوم ها قوی تر از نسل چهارم هستند.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 15 آبان 1394 15:10

roh,  
در این مورد فرقی بین نسل‌ها وجود نداره، همه‌ی نسل‌ها چندین سری دارند، U سری بهینه و کم مصرف هست و سری Q و QM در همه سری‌ها مربوط به نسل قدرتمند هست که در نسل 4 برخی مواقع امنیار passmark‌ اون به حدود 10000 میرسه. اون هم بدون ایجاد حرارت، در حالی که در نسل 3 و قبل از اون فاجعه هستند از نظر حرارت، در مجموع نسل 4 و 6 برترین نسل‌های اینتل هستند. نسل 5 عقب گرد داشت به نسبت 4 و عملا هم به همین دلیل خیلی سریع با 6 جایگزین شد. نسل 2 بدترین نسل تاریخ اینتل هست. نسل 1 ناقص هست و نسل 3 همچنان مشکل داغ کردن رو داره. خود اینتل هم چند وقت پیش اعلام کرد ارائه نسل 5 بزرگترین اشتباه اینتل بود. چون هم حرارت بالا رفت و هم توان پردازشی کاهش پیدا کرد، فکر میکنم ممکنه شما هم نسل 5 رو با 4 اشتباه گرفته باشید. چون توضیح شما در مورد 5 درست هست. اما 4 بهینه ترین نسل فن دار اینتل تا به حال بوده و نسل 6 هم در کل برترین تا به حال که فن رو هم حذف کرده :D

roh از این پست سپاسگزاري کرده است