جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6536

تشکر کرده: 1661 مرتبه
تشکر شده: 8089 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

ذره‌بین سازمان فضایی،درانتظاربرخوردیک زباله فضایی با جو زمین

توسط sinaset » يکشنبه 3 آبان 1394 06:36

فضانوردان سازمان فضایی اروپا قصد دارند در روز 13 نوامبر (22 آبان) که طی آن یک تکه زباله فضایی به جو زمین بازخواهد گشت، به بررسی آسمان بپردازند؛ زیرا بر این باورند که با مطالعه این ورود مجدد، می‌توان اطلاعات مفیدی برای پیش‌بینی دقیق‌تر تعامل اجسام با جو زمین بدست آورد.
به گزارش سرویس علمی ایسنا، جسم مورد بحث موسوم به WT1190F در سال 2013 توسط تلسکوپ بررسی آسمان کاتالینا شناسایی شد. از آن سال تاکنون، این جسم که تصور می‌شود بخشی از یک فضاپیمای قدیمی است، چندین بار مورد رصد قرار گرفته و از یک مدار غیرعادی برخوردار است که هر سه هفته یک بار دور زمین می‌گردد.

متخصصان مرکز هماهنگی اجسام نزدیک زمین سازمان فضایی اروپا در ایتالیا تائید کرده‌اند که این جسم احتمالا بخشی از یک موشک قدیمی است و از چگالی بسیار کمتری نسبت به جسم سنگی سیارک برخوردار است. تصور می‌شود که این جسم توخالی بوده و احتمالا طبقه بالایی بدنه موشک باشد.

این جسم ساخت دست بشر دارای مداری شبیه به اجسام نزدیک زمین مانند سیارکها است. سازمان فضایی اروپا بر این باور است با آموزش موسسات زمینی در مورد این جسم، داده‌هایی جمع‌آوری خواهد شد که مدلهای پیش‌بینی ورود مجدد را ارتقا بخشیده و رصد دقیق‌تر اجسامی مانند سیارک‌ها را تسهیل خواهد کرد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها این جسم در حدود ساعت 6:19 به وقت گرینویچ مجددا وارد جو زمین شده و در حدود 100 کیلومتری ساحل سریلانکا در دریا سقوط خواهد کرد. به نظر می رسد که قطر این جسم تنها چند متر باشد و هیچ خطری برای محدوده سقوط خود ایجاد نکند اما نمایش جالبی ایجاد خواهد کرد و برای چند ثانیه پیش از سقوط در آسمان خواهد درخشید.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان