در اين بخش ميتوانيد جديدترين اخبار دنياي کامپيوتر و اينترنت را مطالعه کنيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6803

تشکر کرده: 1683 مرتبه
تشکر شده: 8440 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

استفاده گوگل سیستم جدیدهوش مصنوعی برای پاسخ به سوالات دشوار

توسط sinaset » سه شنبه 5 آبان 1394 12:51

استفاده گوگل از سیستم جدید هوش مصنوعی برای پاسخ به سوالات دشوار
اگر چه گوگل از الگوریتم پیچیده و پیشرفته ای برای پاسخ به سوالات کاربران استفاده می کند، اما تقویت این الگوریتم برای ارتقای سرقت و دقت جستجوگر گوگل در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش فارس به نقل از تک اسپات، گوگل برای تعیین نتایج به نمایش درآمده و نحوه چینش آنها از روش های مختلف و متنوعی استفاده می کند و حال قصد دارد فناوری های تازه تری را به منطور ارتقای جستجوگر این شرکت به کار بگیرد.

گرگ کورادو یکی از دانشمندان ارشد گوگل اخیرا افشا کرده که بخش قابل توجهی از جستجوهای گوگل با استفاده از یک سیستم اطلاعاتی هوش مصنوعی جدید موسوم به RankBrain صورت می گیرد.

وی توضیح داده که 15 درصد از جستجوهای روزانه در گوگل جدید هستند و قبلا صورت نگرفته اند. بسیاری از این جستجوها هم پیچیده بوده و یافتن جوابشان کار ساده ای نیست. لذا RankBrain به جای تکیه بر روش های سنتی تفسیر و درک پرسش ها به زبان نوشتاری سوال توجه می کند و آن را ماهیتی ریاضی می بخشد تا درک آن برای ماشین ها ساده تر شود.

طراحی موور هوش مصنوعی RankBrain یک سال طول کشیده و پنج مهندس و از جمله Yonghui Wu و Thomas Strohmann به طور تمام وقت بر روی آن کار کرده اند. البته نتایج حاصل از استفاده از RankBrain هم بسیار مطلوب و فراتر از حد انتظار بوده است.

بررسی ها نشان می دهد RankBrain در 80 درصد از موارد پاسخ هایی مناسب ارائه کرده است. گوگل فعلا از این سیستم هوش مصنوعی برای یافتن پاسخ مناسب به 15 درصد سوالات جدید روزانه طرح شده از گوگل استفاده می کند و امیدوار است از این طریق بتواند برتری خود را بر رقبا حفظ کند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان