جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6566

تشکر کرده: 1666 مرتبه
تشکر شده: 8119 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

عمیق‌ترین شیرجه کاسینی به سمت قمر یخ‌زده زحل

توسط sinaset » پنج شنبه 7 آبان 1394 07:37

عمیق‌ترین شیرجه کاسینی به سمت قمر یخ‌زده زحل
فضاپیمای کاسینی امروز چهارشنبه در ارتفاع 50 کیلومتری از سطح انسلادوس و از میان گازهای توده‌ای این قمر یخ‌زده زحل عبور کند.


به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، این پرواز امروز در ساعت 15:22 به وقت گرینویچ انجام خواهد شد. این عمیق‌ترین شیرجه کاسینی در میان گازهای توده‌ای انسلادوس برای نمونه‌گیری از اقیانوس قمر زحل است. این فضاپیما پیش از این به سطح انسلادوس نزدیک شده بود، اما هیچ گاه از میان توده فعال این قمر در این ارتفاع کم قدم نگذاشته بود.

بر اساس اعلام ناسا، این پرواز به منظور کشف حیات در این قمر صورت نمی‌گیرد، بلکه هدف از آن فراهم آوردن شواهد جدیدی از ماهیت محیط‌زیست اقیانوس درون انسلادوس انجام خواهد شد.

از آنجا که تصور می‌شود توده گازی اطراف انسلادوس از اقیانوس زیرزمینی آن سرچشمه می‌گیرد، دانشمندان بر این باورند تا تحلیل این نمونه‌ها در فضاپیمای کاسینی، باعث روشن شدن مسأله وجود احتمالی حیات در این قمر خواهد شد.

تیم ماموریتی همچنین امیدوار است این پرواز شواهدی درباره میزان فعالیت گرمابی که در انسلادوس رخ می‌دهد، ارائه کند. فعالیت گرمابی مربوط به شیمی سنگ و آب‌های گرم است.

انسلادوس یک قمر یخ‌زده سیاره زحل است که اوایل ماموریت کاسینی کشف شد.

کاسینی در سال 1997 به فضا پرتاب و در سال 2004 در مدار زحل قرار گرفت و از آن زمان در حال مطالعه درباره این سیاره عظیم، مدارها و میدان مغناطیسی‌اش است.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان