در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 11 آبان 1394 18:44

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

خرید یا ارتقا رم یا سی پی یو

توسط امراه » دوشنبه 11 آبان 1394 18:54

سلام خدمت دوستان و مدیران سایت
من یه سوال داشتم فقط یه ذره میخوام جوابش رو زودتر بدین همین الان هم ازتون تشکر میکنم
اول از همه سیستمم رو مینویسم
cpu : E8400
mb:jvc 775
ram:3gig
vga:geforce GT 730
مشکلم اینه که من با نرم افزار سینما 4دی استفاده میکنم مخصوص انیمیشن و اینا ولی تو محیط برنامه و موقع رندر سیستم بعضی مواقع هنگ میکنه من برای هنگ نکردن کدوم قطعه رو باید ارتقا بدم
البته زیاد تو رندر مشکل نیست ولی تو خود برنامه هنگش زیاد
بازم ممنون میشم که زودتر جواب بدین

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: خرید یا ارتقا رم یا سی پی یو

توسط sinaset » دوشنبه 11 آبان 1394 19:50

سلام بر شما

باید تست انجام بدید..

به کمک پنجره تسک منیجره ببینید موقعه استفاده چه مقدار از سی پی یو و رم استفاده میشه ..
و در تست جداگانه به کمک نرم افزار GPU-z ،ببینید چه مقدار پردازش کارت گرافیک در زمان اجرا درگیر میشود..

مدل ویندوز خودتون رو هم بفرمایید.(و همچنین نوع درایور کارت گرافیک رو هم بفرمایید.)
و بعد نتیجه رو اعلام کنید.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط امراه » سه شنبه 12 آبان 1394 13:59

ویندوزم 10 هستش اگه منظورت اینه که ddr2یا 3 هستش باید بگم مادر بوردم ddr2 هست ولی کارت گرافیگم 3 هستش
من تست ها رو انجام دادم اینا هم نتیجه اش شد
اولین عکس واس موقعی هستش که یه کاراکتر سه بعدی رو تو برنامه باز میکنم یا میارمش تو برنامه(دوتای اولی یه عکسن دومی هم یه عکس )

دومیش هم موقع رندر گرفتن ازش هست

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تاريخ عضويت

توسط sinaset » سه شنبه 12 آبان 1394 14:14

سلام بر شما
-
عکس ها خوب بود.

نتایج تست با نرم افزار GPU-z رو نفرمودید.؟

در تصویر 1 مشخص که 98 درصد از رم در حال استفاده می باشد! و این یعنی رم شما بشدت کم اورده است.! (در حالی وضعیت سی پی یو نسبتا خوب بوده است)

شما ابتدا سطح Page file  (رم مجازی) رو افزایش بدید.ببینید مشکل برطرف میشود یا که خیر.

در غیر این صورت باید رمتون رو افزایش بدید.

*محل Page file  در ویندوز شما ( ویندوز 10 یا 8 ! ) رو اطلاع ندارم، ولی شما روی my computer کلیک راست کنید و properties را انتخاب کنید . در انجا به دنبال گزینه به نام  advanced system setting  را انتخاب کنید و در قسمت proformance رو بزنید  و سر برگ دوم، می تونید حجم page file رو زیاد کنید . (فکر میکنم الان 6 گیگ باشه، شما به 8 تا 9 گیگ افزایشش بدید * نباید بیش از اندازه page file رو افزایش داد.)  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد اموزش رو هم ببینید احتمالا بتونه بیشتر کمکتون کنه.

باتشکر.

امراه از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

نماد کاربر
7

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 6 شهریور 1394 10:27

توسط cyborgs » سه شنبه 12 آبان 1394 14:16

سلام
اول از یه فن بزرگ و حرفه ای جای فن فعلی پردازندت استفاده کن چون تو کارهای پردازشی و رندرینگ گرمای زیادی تولید میشه و هنگ میکنه
دوم اینکه رم رو ارتقاع بده ترجیها مدل های که روش هیت سینک داره حد اقل 6 گیگ ( چون تا 2.5 گیگ ویندوز مصرف میکنه )
سوم اینکه مدل پردازندت قدیمیه و دستور عمل های برنامه نویسی جدید برای رندر قوی توش نیست ( ترجیها سری 9XXX پیدا کن بزار )
چهارم اینکه از آپدیت سوم و آخرین نسخه ویندوز 8.1 استفاده کن که همه جوره بدون باگ و سریعه
پنجم چک کن که هارد سیستمت حداگثر بافر رو داشته باشه ( 64 مگ )

امراه از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط امراه » سه شنبه 12 آبان 1394 14:23

cyborgs نوشته است:سلام
اول از یه فن بزرگ و حرفه ای جای فن فعلی پردازندت استفاده کن چون تو کارهای پردازشی و رندرینگ گرمای زیادی تولید میشه و هنگ میکنه
دوم اینکه رم رو ارتقاع بده ترجیها مدل های که روش هیت سینک داره حد اقل 6 گیگ ( چون تا 2.5 گیگ ویندوز مصرف میکنه )
سوم اینکه مدل پردازندت قدیمیه و دستور عمل های برنامه نویسی جدید برای رندر قوی توش نیست ( ترجیها سری 9XXX پیدا کن بزار )
چهارم اینکه از آپدیت سوم و آخرین نسخه ویندوز 8.1 استفاده کن که همه جوره بدون باگ و سریعه

همه اش رو فهمیدم فقط اون قسمت پنجم رو نه ویندوزم هم 10 هستش

سی پی یو هم دنبال همین مدلش هستم ولی قبلش خواستم ببینم کدوم رو باید عوض کنم چون نمیخوام هر دوتا رو عوض کنم ولی مجبور باشم عوض میکنم

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط امراه » سه شنبه 12 آبان 1394 14:54

sinaset نوشته است:سلام بر شما
-
عکس ها خوب بود.

نتایج تست با نرم افزار GPU-z رو نفرمودید.؟

در تصویر 1 مشخص که 98 درصد از رم در حال استفاده می باشد! و این یعنی رم شما بشدت کم اورده است.! (در حالی وضعیت سی پی یو نسبتا خوب بوده است)

شما ابتدا سطح Page file  (رم مجازی) رو افزایش بدید.ببینید مشکل برطرف میشود یا که خیر.

در غیر این صورت باید رمتون رو افزایش بدید.

*محل Page file  در ویندوز شما ( ویندوز 10 یا 8 ! ) رو اطلاع ندارم، ولی شما روی my computer کلیک راست کنید و properties را انتخاب کنید . در انجا به دنبال گزینه به نام  advanced system setting  را انتخاب کنید و در قسمت proformance رو بزنید  و سر برگ دوم، می تونید حجم page file رو زیاد کنید . (فکر میکنم الان 6 گیگ باشه، شما به 8 تا 9 گیگ افزایشش بدید * نباید بیش از اندازه page file رو افزایش داد.)  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد اموزش رو هم ببینید احتمالا بتونه بیشتر کمکتون کنه.

باتشکر.

اصلا از نظر گرافیگی مشکلی نیست الان همون پیج فایل رو به 6گیگ رسوندم اصلا انگار نه انگار بازم به منیجر نگاه کردم دیدم سی پی یو 32%ولی رم 100% واس همین هنگ میکنه ممنون از راهنماییتون فقط یه سوال دیگه رم ddr2 4gig اصلا داریم یا نه

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تاريخ عضويت

توسط sinaset » سه شنبه 12 آبان 1394 15:20

امراه نوشته است:
sinaset نوشته است:

اصلا از نظر گرافیگی مشکلی نیست الان همون پیج فایل رو به 6گیگ رسوندم اصلا انگار نه انگار بازم به منیجر نگاه کردم دیدم سی پی یو 32%ولی رم 100% واس همین هنگ میکنه ممنون از راهنماییتون فقط یه سوال دیگه رم ddr2 4gig اصلا داریم یا نه

خواهش میکنم..
برای خرید رمتون ابتدا باید مدل مادربردتون بدونید
ضمن اینکه فرکانس رم های قبلی شما چقدر بوده است؟!

* اگر در کیس رو باز کنید. مدل مادبرد شما قید شما،ضمن اینکه می توانید فرکانسی کاری هر کدام از رم ها خودتون رو متوجه شوید..
*احتمالا مادربرد شما باید بیش از 8 گیگ رو ساپورت کند،اما برای اطمینان بیشتر باید مدل مادربردتون بفرمایید.
باتشکر.

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

توسط امراه » چهارشنبه 13 آبان 1394 00:23

sinaset نوشته است:
امراه نوشته است:
sinaset نوشته است:

خواهش میکنم..
برای خرید رمتون ابتدا باید مدل مادربردتون بدونید
ضمن اینکه فرکانس رم های قبلی شما چقدر بوده است؟!

* اگر در کیس رو باز کنید. مدل مادبرد شما قید شما،ضمن اینکه می توانید فرکانسی کاری هر کدام از رم ها خودتون رو متوجه شوید..
*احتمالا مادربرد شما باید بیش از 8 گیگ رو ساپورت کند،اما برای اطمینان بیشتر باید مدل مادربردتون بفرمایید.
باتشکر.

مدلش رو والا نمیدونم ولی اینو میدونم که اسمش jvc  هست و چیپست مادربوردش هم Intel Bearlake G31  هست  دیگه عرض کنم که دی دی آر تو هست
اینم یه مشخصات کلی درمورد رم  DIMM1: Patriot Memory PSD22G80026   2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)  تا جایی که من میدونم و یادم هست روش نوشته بود 800mhz

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تاريخ عضويت

توسط sinaset » چهارشنبه 13 آبان 1394 10:12

سلام بر شما
--
باید مدل مادربردتون رو دقیقا تر بفرمایید

یکی از رم هاتون DDR2-800-cl6 می باشد .. اون یکی رم شما مشخصاتش چی می باشد.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد نرم افزار رو دانلود کنید.( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد یک اموزش کوتاه همان نرم افزار). بعد به کمک اون مشخصات رم ها و مادربرد خودتون رو ببینید.

باتشکر.

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 15 آبان 1394 12:47

چیزی که من در تصاویر میبینم مشکل شما در هارد دیسک هست، اگر برای کارهای با حجم خواندن و نوشتن بالا از سیستم استفاده میکنید، به جای ارتقا رم و پردازنده و ...، هارد دیسک رو با یک SSD جایگزین کنید، در واقع مشکل اصلی در دنیای امروز کامپیوترها، بیشتر محدودیت سرعت دیسک هست که طی 15 سال گذشته تغییر محسوسی نداشته و میشه گفت درجا زده، البته SSD ها هم به خاطر قیمت بسیار بالا و همینطور مشکلاتی که در پایداری اطلاعات در شرایط عدم وجود منبع انرژی دارند هنوز تکامل نیافتند و به عنوان فضای ارشیو کردن مناسب نیستند، اما برای لپتاپ‌ها و مواردی که همواره و یا در فاصله‌ی کمتز از چند ماه بکبار به برق دسترسی دارند SSD بسیار مناسب هست (لازمه توضیه بدم که SSD ها برای حفظ اطلاعات نیاز دارند حداقل هز 2 تا 5 سال یکبار به برق متصل شوند و این موضوع بسیار تحت تاثیر دمای محیط هست، برای مثال در دمای بالای 60 درجه، این زمان به زیر 1 ماه کاهش پیدا میکنه و به همین دلیل به عنوان دیسک اکسترنال و آرشیو مناسب نیستند، اما برای لپتاپ و PC ها مشکلی ایجاد نمیکنند، چون همون برق موجود در باتری مادربورد که ساعت و تنظیمات اون رو نگه میداره هم براش کافی هست)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

sinaset از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

نماد کاربر
7

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 6 شهریور 1394 10:27

توسط cyborgs » شنبه 16 آبان 1394 19:18

امراه نوشته است:
cyborgs نوشته است:سلام

همه اش رو فهمیدم فقط اون قسمت پنجم رو نه ویندوزم هم 10 هستش

سی پی یو هم دنبال همین مدلش هستم ولی قبلش خواستم ببینم کدوم رو باید عوض کنم چون نمیخوام هر دوتا رو عوض کنم ولی مجبور باشم عوض میکنم

سلام
منظورم مقدار حافظه کش هارد برای انجام کاراشه
اول رم رو ارتقاع بده ویندوزتم بعدشش 64 بیتی نصب کن