نسل آینده آنتی ویروس ها نیازی به آپدیت ندارند؟!

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7007
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9183 بار
سپاس‌های دریافتی: 21042 بار
تماس:

نسل آینده آنتی ویروس ها نیازی به آپدیت ندارند؟!

پست توسط sinaset » سه شنبه 12 آبان 1394, 4:54 pm

آنتی ویروس های فعلی و نسل گذشته برای ارائه بهترین کارایی و عملکرد به آپدیت دیتابیس نیاز داشتند. آنتی ویروس های به پایگاه داده ای مجهز هستند که اطلاعات مربوط به ویروس ها در آن وجود داشت، اما برای اینکه بدافزار های جدید قابل شناسایی باشند، به آپدیت دیتابیس نیاز دارید. برنامه نویسان برای ایجاد بدافزار جدید به سادگی کد های خود را تغییر می دهند تا نمونه ای جدید (هر چند بسیار ساده و ابتدایی) از یک بد افزار ارائه کنند و شرکت های توسعه دهنده آنتی ویروس برای مقابله باید به روز رسانی دیتابیس خود را در سریع ترین زمان ممکن منتشر کنند.

 تصویر 
محققان قصد دارند با استفاده هوش مصنوعی و یادگیری عمیق به راهکاری در زمینه بدافزارها دست یابند تا دیگر نیازی به آپدیت دیتابیس وجود نداشته باشد. زمانی که هوش مصنوعی و شبکه عصبی برای شناسایی چهره کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند بین نمونه های مختلف تجزیه و تحلیل انجام دهد، چرا این روش برای شناخت بد افزار و کد های مخرب به کار گرفته نشود؟ اما به نظر شما چنین راهکاری قابل پیاده سازی خواهد بود و می توان آن را عملی کرد؟

گروهی از محققین که بنیان گذار یک استارت آپ در اسراییل هستند، از الگوریتم یادگیری عمیق به منظور شناسایی کد های مخرب جدید بهره گرفتند و هوش مصنوعی به کار رفته در این روش به میزان 20 درصد سریع تر از آنتی ویروس های فعلی عمل کرده است. در اولین تجربه تست این روش، 95 درصد بد افزار های جدید شناسایی و اطلاعات آن در هوش مصنوعی ثبت گردید. به تازگی دو شرکت بزرگ مایکروسافت و Invincea در یادداشتی مشترک، روش به کار گرفته شده توسط استارت آپ مذکور را تائید کردند که نشان می دهد الگوریتم یادگیری عمیق می تواند نسل جدید آنتی ویروس ها را شکل دهد. هر چند تا نهایی شدن این روش و قابلیت به کار گیری در سطح وسیع زمان زیادی باقی مانده، اما در حال حاضر با استفاده از بد افزار های فعلی می توان روی آن حساب کرد. به این ترتیب در نسل آینده آنتی ویروس ها نیازی به اینترنت و به روز رسانی دیتابیس وجود ندارد و عدم دسترسی به اینترنت سبب مختل شدن کارکرد آن نمی گردد.

منبع: sakhtafzarmag.com
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “امنيت و شبكه”