در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوچه‌ها به بحث بپردازيد
Major

Majorno avatar
پست ها

178

تشکر کرده: 155 مرتبه
تشکر شده: 778 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 8 آبان 1394 19:13

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

زیردریایی های کلاس دلفین اسرائیل

توسط SCUD » جمعه 29 آبان 1394 12:02

جهیز زیر دریایی های دلفین آلمان به موشک های قاره پیمای هسته ای اسرائیل در کمتر از ۴۸ ساعت به مهمترین خبر خاورمیانه تبدیل شد.

به گزارش جوان آنلاین، ماجرا از آنجا آغاز شد که ماجرا از آنجا آغاز شد که مجله آلمانی اشپیگل اعلام کرد، اسرائیل تصمیم دارد زیردریایی هایی را که از آلمان گرفته، به موشکهای قاره پیما با کلاهکهای هسته ای مجهز کند.

این اتفاق در حالی روی داد که مسئولان آلمانی تا پیش از این همواره تأکید می کردند این زیردریایی ها به زرادخانه های هسته ای رژیم اشغالگر نخواهند پیوست.

به نوشته اشپیگل، برخلاف اظهارات مسئولان آلمانی، برخی از مسئولان ارشد سابق وزارت دفاع آلمان تأکید کردند که دولت آلمان معتقد است اسرائیل زیردریایی های جنگی دلفین را به موشکهای هسته ای مجهز کرده است. یگال بلمور سخنگوی وزارت امورخارجه اسرائیل گفت: تأیید می کنم که ما زیردریایی های آلمانی داریم و این امر محرمانه نیست. وی افزود: اما در ارتباط با مسائل دیگر... اجازه صحبت در خصوص توانایی های این زیردریایی ها را ندارم.

همچنین دیروز مخالفان سوسیال دمکرات دولت آنگلا مرکل، از او خواستند درخصوص این زیردریایی ها توضیح دهد. رالف ماتزینیچ سخنگوی فراکسیون سوسیال دمکرات به روزنامه اشپیگل گفت: دولت فدرال باید اطلاعات کافی بدهد که بدانیم آیا می توان به زیردریایی هایی که (به اسرائیل) داده است، سامانه های حمل کلاهک های هسته ای افزود. وی افزود: تاکنون این زیردریایی ها تحت این عنوان تحویل داده شده که بعنوان بخشی از تسلیحات دفاعی متداول مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

دولت آلمان تا کنون ۳ زیردریایی دلفین به اسرائیل تحویل داده و در کنار آن بسیاری از هزینه های ساخت و تحویل این زیردریایی ها را نیز برعهده گرفته است. قرار است تا سال ۲۰۱۷ ۳ زیردریایی دیگر به این رژیم تحویل داده شود.

اشپیگل افزود، ایهود باراک وزیر جنگ اسرائیل هنگام تحویل این ۳ زیردریایی گفته بود: آلمانی ها می توانند افتخار کنند که آنها وجود اسرائیل را در سالهای آینده تضمین کرده اند.

حضور در آب‌های بحرین

تیرماه سال ۱۳۸۸ و همزمان با افزایش تنش های ایران و اتحادیه اروپا، رسانه های اسرائیلی از مانور دریایی اسرائیل با حضور زیردریایی های دلفین خبر دادند. در همان برهه رژیم مبارک به این زیر دریایی اجازه داد تا از کانال سوئز بگذرد. در همان برهه رسانه های صهیونیستی هدف عبور زیر دریایی دلفین از تنگه سوئز به دریای سرخ را در تیر رس قرار دادن ایران و حتی تاسیسات هسته ای ایران عنوان کردند.

بیستم اردیبهشت ماه هم رسانه های عربی اعلام کردند، اسرائیل قرار است یکی از دلفین ها را در پایگاه پنجم نیروی دریایی آمریکا و آب های بحرین برای رصد ایران مورد استفاده قرار دهد.

روایت زندگی یک دلفین

زیردریایی های جدید اسراییل که از نوع دلفین هستند تنها قادر به حمل سلاحهای متعارف نیستند و قابلیت حمل سلاحهای هستهای را نیز دارند. علاوه بر این، موتور مخصوصی در زیردریاییهای مزبور نصب شده که آنها را قادر میکند مدتی طولانی تر از زیردریاییهای معمولی در زیر آب باقی بمانند. تجهیز این زیردریایی ها به امکانات پرتاب موشکهای دوربرد نیز از دیگر ویژگیهای منحصر به فرد آنهاست.

براساس این گزارش، قرار بود این سه زیر دریایی در سال ۱۹۹۰ میلادی توسط شرکت کشتی سازی "لیتون اینگالس" ساخته شود، اما بنا به دلایلی اجرای این پروژه متوقف شد و در نهایت قرارداد خرید زیردریاییها دلفین میان دولت اسراییل و شرکت کشتی سازی شهر کیل (آلمان) به امضاء رسید. در همان روز قراردی میان دولت آلمان و شرکت مزبور منعقد شد که براساس آن تامین یک سوم هزینه ساخت دو زیردریایی (۳۳۳ میلیون یورو) را برلین به عهده میگیرد. این کمک دولت آلمان در چهارچوب تعهد آن به حفظ و تامین امنیت اسراییل انجام میگیرد.

پس از بحران خلیج فارس در سالهای ۱۹۹۰ و۱۹۹۱میلادی قراردادی برای ساخت دو فروند از زیر دریاییهای کلاس دلفین برای اسرائیل با نام های "دلفین" و "لوی یتان" منعقد شد که بر اساس آن دولت آلمان هزینه ساخت زیر دریایی ها را پراداخت میکرد. ساخت سومین زیر دریایی نیز در سال ۱۹۹۴میلادی تائید و دولت آلمان آن را به اسرائیل هدیه کرد.

بخشهای داخلی زیر دریایی در کارگاه کشتی سازی (HDW) در بندر" کیل" ساخته و سپس برای اتصال نهایی قطعات به کارخانه کشتی سازی" تیسن نورد اشورک" در "امدن" آلمان منتقل شدند. نخستین فروند از زیر دریایی کلاس دلفین نیروی دریایی اسرائیل به نام "دلفین" در ۱۹۹۹ میلادی وارد خدمت شد.

دومین فروند به نام "لوی یتان" و سومین فروند به نام "تکوما" نیز در سال ۲۰۰۰ میلادی در نیروی دریایی اسرائیل به کار گرفته شدند. ماموریت این زیر دریایی ها عبارتند از: اجرای عملیات جلوگیری از نفوذ شناورهای دشمن، شناسایی و انجام ماموریتهای ویژه.

زیر دریاییهای کلاس دلفین، جایگزین زیر دریاییهای کلاس "گال" شدهاند که از سال ۱۹۷۷ میلادی در خدمت نیروی دریایی اسرائیل بودند. در نوامبر سال ۲۰۰۵ میلادی، اعلام شد که دولت آلمان با فروش دو فروند دیگر از زیر دریاییهای کلاس دلفین به اسرائیل موافقت کرده است.

سیستم رزمی زیر دریایی دلفین

سیستم کنترل تسلیحات زیر دریایی دلفین از نوع ISUS۹۰-۱TCS توسط شرکت STN اطلس الکترونیک آلمان ساخته شده است. این سیستم دارای حسگرهای خودکار، سامانههای کنترل آتش تسلیحات، ناوبری و اداره عملیات است.

تسلیحات دلفین

زیردریایی دلفین دارای ظرفیت حمل بیش از ۱۶ موشک سطح به سطح یا اژدر است. موشک های سطح به سطح شناورهای دلفین از نوع "هارپون" با قابلیت پرتاب از زیر آب هستند که هرکدام سر جنگی به وزن ۲۲۷ کیلوگرم و بردی معادل ۱۳۰ کیلومتر در سرعت زیر صوت دارند.

زیردریایی دلفین دارای ده لوله پرتاب اژدر است. چهار لوله از این تعداد، دارای قطر ۶۵۰ میلیمتراند که امکان خارج ساختن وسایل شناور حمل کننده یا (SDV) را از آنها میدهد. با اضافه کردن یک آستر ویژه میتوان از این لوله ها برای پرتاب اژدر نیز استفاده کرد. شش لوله دیگر به قطر ۵۳۳ میلیمتر هستند و از آنها برای پرتاب اژدرهای DM۲A۳ ساخت شرکت آلمانی اطلس الکترونیک استفاده میشود.

این اژدرها دارای هدایت سیمی و سیستم هدف یاب فعال بوده، وزن سرجنگی آن ۲۶۰ کیلوگرم و با حداکثر سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت بردی معادل ۱۳ کیلومتر دارند. با استفاده از سیستم هدایت غیر فعال و سرعت ۴۱ کیلومتر در ساعت برد این اژدرها معادل ۲۸ کیلومتر است. زیر دریایی مذکور همچنین میتواند مین های دریایی را پخش کند. اتاق های خشک و مجاور آب نیز برای انجام عملیات غواصی در آن تعبیه شده است.

ضد عملهای الکترونیک

زیر دریایی دلفین از یک رادار هشدار دهنده از نوع V)۲۴CH) ساخت شرکت اسرائیلی " البیت" در حیفا، که یک سیستم پشتیبان الکترونیکی "تایمنکس" بشمار میآید، بر خورداراست. سیستم تایمنکس، ضمن شناسایی پارامترها و محدوده سیگنال های رادار دریافتی، آنها را به نمایش گذاشته و این علائم را ضبط میکند. این سیستم بر روی فرکانس ۲ تا ۱۸ گیگا هرتز کار میکند و فرایند عمل آن در رده بالاتر از یک میلیون پالس در هر ثانیه است.

حسگرها

زیردریاییهای کلاس دلفین به رادار جستجوگر سطحی "التا" که در باند I به عملیات میپردازد، مجهز هستند. مجموعه سیستم سونار این زیردریاییها عبارتند از: رادار جستجو و حمله فعال و غیر فعال ساخت شرکت اطلس الکترونیک که بر پشت زیردریایی قرار دارد. سونار دامنهیاب غیر فعال ۳ PRS- ساخت اطلس الکترونیک، سونار بیرونی جستجوگر غیر فعال زیر دریایی ویژه نمایش بخش مقابل شناورکه از نوع FAS-۳است. زیر دریایی دلفین همچنین دارای دو دستگاه پریسکوپ ساخت شرکت "کولمورگن" است.

نیروی پیشرانه

زیر دریایی های دلفین مجهز به سه دستگاه موتور دیزل ۱۶V۳۹۶SE۸۴با قدرت تولید ۱۲/۳ مگاوات نیروی الکتریسیته ساخت شرکت"موتورن اوند توربین یونیون" (MTU) در مونیخ است. این زیر دریایی همچنین به سه موتور جانشین ۷۵۰ کیلوواتی و یک مولد نیروی ۸۵/۲ مگاواتی ساخت شرکت "زیمنس" و یک پروانه مجهز است.

سیستم پیشرانه این شناور سرعتی معادل ۳۷ کیلومتر در حالت غوطهوری و ۲۰ کیلومتر در حال حرکت دارد. برد زیر دریایی دلفین در سطح آب و با سرعت ۱۵ کیلومتر در ساعت معادل ۱۲۸۷ کیلومتر و برد آن با سرعت ۱۵ کیلومتر در ساعت در زیر آب ۶۴۳ کیلومتر است. بدنه زیر دریایی دلفین توانایی تحمل عمق ۳۵۰ متر را داراست و می تواند تا ۳۰ روز به ماموریت ادامه دهد.

منبع گفتار

جوان گویا،زیردریای های دلفین اسراییل

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1844

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5518 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: زیردریایی های کلاس دلفین اسرائیل

توسط iron_man63 » يکشنبه 23 خرداد 1395 22:50

در مراسم تحویل این زیر دریایی، رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس ستاد ارتش و فرمانده نیروی دریایی رژیم صهیونیستی حضور داشتند که نشان دهنده میزان اهمیت این مسئله در این رژیم است.


تاریخچه زیردریایی‌های فوق پیشرفته «دولفین»

رژیم صهیونیستی از سال 1961 نخستین قرار داد خرید زیردریایی‌های پیشرفته از آلمان را با این کشور امضا کرد. تا سال 1999 آلمان سه زیردریایی به رژیم صهیونیستی تحویل داد. اما از آن زمان بر سر قرار دادهای جدید بین دو طرف اختلافاتی وجود داشت. از زمان حضور مرکل در پست صدر اعظمی آلمان ارتباط بین دو طرف قوی تر شد و قرار دادهای بعدی در سال 2010 در زمان تصدی وزارت جنگ به دست ایهود باراک منعقد شده است.

قرار داد جدید در حالی بین طرفین امضا شد که در مجلس آلمان 3 سال برای امضای آن زمان صرف و پس از آن امضا شد. چهارمین زیر دریایی در 3 می 2012 که نخستین زیردریایی قرار داد جدید محسوب می‌شد در بندر کیل آلمان تحویل داده شد. آلمان پنجمین زیردریایی را در 12 ژانویه 2016 در بندر حیفا تحویل صهیونیست‌ها داد و قرار است ششمین زیردریایی در سال 2017 به رژیم صهیونیستی داده شود.


این پنج زیردریای به اسمای « دولفین » ، « لیفیتان »، « تیکوما »، « تانین » و «راهاف » در حقیقت چون نام نخستین زیردریایی دولفین بوده مجموع این زیر دریایی ها را با همان نام می شناسند.

در مورد قیمت زیردریایی‌ها اطلاعات دقیقی وجود ندارد تنها مجله اشپیگل آلمان در مورد قیمت قرارداد زیردریایی ششم مطلبی را منتشر کرده است. این مجله می نویسد:  قیمت قرارداد زیر دریایی ششم 135 میلیون یورو است که یک سوم قیمت حقیقی آن است.

ویژگی‌های زیردریایی‌های دولفین

ویژگی بارز دولفین این است که این زیردریایی می تواند موشک های کروز مسلح به کلاهک هسته ای  را حمل و شلیک کند. دولفین به موشک های نوع « Popeye Turbo SLSM» که برد هزار و 500 کیلومتری دارند مجهز می‌شود. موشک‌هایی که سازمان نظامی رژیم صهیونیستی آنها را تولید می‌کند و هر موشکی با قابلیت حمل یک کلاهک هسته‌ای 200 کیلویی را حمل می‌کند و از سیستم شلیک خودکار هیدرولیک سری برخودار است.
دولفین از موتور دیزلی برقی برخوردار است و به دلیل داشتن ویژگی غیر قابل ردگیری، می‌تواند هفته ها زیر آب بماند. دولفین از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است که سوخت خود را از آب دریا تأمین می‌کند. با تجزیه آب و استفاده از هیدروژن موجود در آن، سوخت خود را تأمین می کند. این زیر دریایی قابلیت حمل 1550 تن بار دارد.

جایگاه دولفین در ساختار و دکترین نظامی رژیم صهیونیستی

این زیردریایی‌ها در ساختار نظامی رژیم صهیونیستی بخشی از زرادخانه اتمی این رژیم محسوب می‌شوند. مجله اشپیگل می‌نویسد رژیم صهیونیستی از زمان امضای قرار داد ساخت این زیر دریایی ها با آلمان آن را جزء زرادخانه اتمی خود قرار داده است. براساس اسناد وزارت خارجه آلمان از سال 1961 این کشور از برنامه رژیم صهیونیستی برای مجهز کردن زیردریایی های ساخت آلمان به موشک های هسته‌ای آگاهی داشته است امری که دولت های آلمان همواره آن را رد کرده‌اند. با این زیردریایی‌ها رژیم صهیونیستی قادر خواهد بود در مناطق دور از آب‌های سرزمینی اش دست به عملیات بزند.

دکترین امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی بر عدم ثبات در منطقه استوار است. ساختار گوناگون اجتماعی سرزمین های اشغالی موجب شده است تا رژیم صهیونیستی ادامه حیات خود را در مشغولیت به خارج و نبود فرصت در داخل برای دامن زدن به اختلافات داخلی ببیند. این بدان معنا است که آنها برای دور ماندن از اختلافات داخلی که برایشان بنیان برانداز است به ایجاد بی ثباتی در سایر نقاط دست می‌زنند و این مسئله را عامل ایجاد وحدت داخلی می‌دانند.
زیردریایی «دلفین» در دکترین نظامی اسرائیل
با این نگاه صهیونیست ها همواره باید در منطقه بی ثباتی ایجاد کنند. اما برخی هدف های صهیونیست ها که برای ایجاد بی ثباتی برای آنها اهمیت دارد از مرزهای آنها به دور است و از دسترس آنها خارج شده است. به گونه ای که از طریق هوایی نیز به آنها دسترسی ندارند. اما وجود زیر دریایی های فوق پیشرفته به آنها کمک می‌کند تا بتوانند از طریق آب های آزاد و بدون رد یابی در نقاط دور دست عملیات انجام داده و ایجاد بی ثباتی کنند. لذا باید گفت در رویکرد جدید این رژیم زیردریایی های مذکور نوک پیکان اقدامات عملی خواهند بود.

آبراهام باستر، فرمانده نیروی دریایی رژیم صهیونیستی بین سال‌های 68 تا 72 در سال 2011 گفت نیروی هوایی رژیم صهیونیستی نمی تواند به ایران ضربه ای بزند و برنامه هسته ای اش را ناکام گذارد اما زیردریایی های دولفین که قادر به حمل کلاهک هسته ای هستند بازدارندگی استراتژیک (با سلاح هسته ای رژیم صهیونیستی) خواهند داشت. زیرا نیروی هوایی امکان استفاده از کلاهک هسته ای را ندارد زیرا اصلا نمی تواند به ایران برسد اما این زیردریایی ها می توانند امکان استفاده از کلاهک های هسته ای را فراهم نمایند.
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان