(درخواست کمک) راهنمایی برای سرمایه گذاری در استان مازندارن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با کار آفرینی به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 8856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3056 بار

(درخواست کمک) راهنمایی برای سرمایه گذاری در استان مازندارن

پست توسط SMH » یک شنبه 1 آذر 1394, 9:42 pm

با سلام دوستان عزیز  

از طرف یکی از دوستان پیشنهاد برای سرمایه گذاری گرفتم ...  به لحاظ مالی گفته مشکلی نداره ...  فقط موندم این وسط چه کاری رو انتخاب کنم .  کاری که سوداوری خوبی داشته باشه و اینده دار با توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگی ...  یکی از اون شغل ها و کارافرینی هایی که مد نظرم بود پرورش ماهی و پرورش قارچ بود ...  حالا می خوام بدونم نظر شما دوستان عزیز در این مورد چیه؟؟!!  پیشاپیش تشکر از پاسخگویی دوستان عزیز 

گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70425 بار
سپاس‌های دریافتی: 31258 بار
تماس:

Re: (درخواست کمک) راهنمایی برای سرمایه گذاری در استان مازندا

پست توسط Mahdi1944 » دو شنبه 2 آذر 1394, 12:13 am

SMH,
سلام
مجتبی جان البته من تخصصی در این زمینه‌ها ندارم،‌اما چون پبام داده بودید که این تاپیک رو ببینم، تجربه‌ای که یکی از نزدیکانم در مورد قارچ داشتند رو براتون میگم. قازچ اگر درست و اصولی کار کنید، بسیار سود خوبی داره، مخصوصا در جایی مثل شمال که فصل گرم هم ندارید، چون بیشترین هزینه‌ای که میشه برای قارچ در مورد تنظیم دمای هوا هست. اما اگر خوب به عمل بیاد از هر تن کمپوست میشه تا 600 کیلو یا بیشتر بازدهی داشت. اما اگر در مراحل کار که بسیار هم دقیق هستند کمترین اشکالی به وجود بیاد و در زمانهای تعیین شده دما روی اعدادی که باید نگه داشته باشه قرار نگیره، شدیدا در تولید نهایی تاثیر منفی میگذاره و ممکنه حتی زیان‌ده هم بشه، پس اگر خواستید وارد این حوزه بشید حتما آموزشها رو زیر نظر یک فرد متخصص و با تجربه فرا بگیرید و بعد هم اول مثلا با یک تن کمپوست شروع کنید و تست‌های خودتون رو روی اون انجام بدید تا تجربه عملی به دست بیارید، همچنین دستگاههای بخار ساز و سرمایشی و گرمایشی رو هم متناسب با منطقه و اقلیم تهیه کنید و بعد از تست روی حجم کم و موفقیت،‌ در دور بعد میزان بیشتری کمپوست تهیه کنید که سود دهی صنعتی داشته باشه. وگرنه زیره کاری‌ها این کار بسیار زیاد هست و میشه گفت دقیق‌تر و حساس‌تر از هر نوع کشاورزی دیگه‌ای هست. پس در صورتی که مواردی که گفتم و احتمالا متخصصین این حوزه هم تایید و تکمیل خواهند کرد رو رعابت کنید، بسیار کار پر بازده و البته مهم‌تر از اون شریف و خوبی هست، کشاورزی و دامپروری اساس اقتصاد و صنعت هر کشوری هست که یکی از کارهاری استعمار پیر این بود که ارزش و کلاس اجتماعی این کار رو در جوامع تحت سلطه خودش شدیدا کاهش بده تا مردم رغبتی به این کارها نداشته و برای نیازهای اساسی خودشون هم وابسته اونها باشند. در حالی که کشاورزی و دامپروری هر دو هم بسیار سود دهی خوبی داره و هم قطعا پول با برکتی خواهد داشت. در مورد پروش ماهی هم به همین شکل هست احتمالا و سود ده، اما متاسفانه در این زمینه اطلاعات یا تجربه‌ای ندارم که بتونم نظری بدم. به هر حال انشاالله در هر کار تولیدی که وارد شدید براتون دعا میکنم که خدا بهتون کمک کنه و براتون خیر و برکت داشته باشه

یک نکته دیگه هم در مورد منبع سرمایه و سرمایه گذار خیلی دقت کنید، هم از منبع پول اطمینان حاصل کنید و هم بدون شناخت فرد وارد شراکت نشید، علاوه بر اون حتما قراداد دقیق و محکم و کاملی داشته باشید، هرگز در کار اقتصادی به صرف اینکه فلانی آشنا، اقوام یا دوست و ... هست و نیازی به قرار داد نیست فکر هم نکنید، قرارداد مهمترین بخش هر شراکت یا کار اقتصادی هست، حتما به این مورد هم اهمیت بدید تا خدایی نکرده در اینده با مشکی مواجه نشوید، در این مورد هم از تجربیات افراد با تجربه و همچنین مشاوره‌های حقوقی افراد حقوق‌دان استفاده کنید

:razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط SMH » دو شنبه 2 آذر 1394, 4:50 pm

Mahdi1944, با تشکر از شما اقای عظیمی
ممنون بابت راهنمایی تون که همیشه و همه وقت همراه بنده بوده .

دوستان دیگه نظر و پیشنهاد خاصی ندارند؟؟!!
با تشکر
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3802 بار
سپاس‌های دریافتی: 7603 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 2 آذر 1394, 5:51 pm

سلام
قبل از شروع , مطمئن بشید که کالای تولید شده بازار داره . یعنی اول مشتری یا فروشنده پیدا کنید بعد تولید کنید
کار قارچ خیلی راحتتر از ماهی هست
توی تلوزیون زنی رو نشون دادند که توی زیرزمین خونه قارچ با کیفیت تولید میکرد و سوپرمارکتهای منطقه هم براش میفروختند و همه راضی بودند
نکته ی مهم :
کار رو اصولی و علمی و تمیز و مرتب انجام بدین.
برای موفقیت در هر کاری اینها لازم هست:
علم و دانش کافی
عشق و علاقه
داشتن ابزارهای لازم
وقت کافی
وجدان کاری
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3802 بار
سپاس‌های دریافتی: 7603 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 2 آذر 1394, 6:04 pm

چند تا تجربه شغلی :

شغلی که خودتون بر اون نظارت نداشته باشین میتونه خطرناک باشه
مثال :
سرمایه بدین به یه نفر بگین تو خودت برو کار کن بعد سودش رو با من تقسیم کن
یعنی سرمایه از شما کار از اون . اینجور بیزنسها معمولاً با ضررِ صاحب سرمایه به پایان میرسه و تعطیل میشه .
-==========================
شغلی رو انتخاب کنین که خودتون هم بتونین بر اون نظارت داشته باشین و بدون چقدر خرج میشه چقدر درآمد داره .
===========================
اگر شراکتی کار میکنین حتماً قرارداد بنویسین و دو نفر هم شاهد بگیرین
پولِ بی مدرک به کسی ندین . حد اقل دو نفر ببینند که شما دارین بهش پول میدین وگرنه بعداً اگر پولتون رو بالا کشید دیگه مدرکی ندارین و بی مدرک هم کسی به دادتون نمیرسه .
====================+=======
قبل از اینکه از کسی چک سفید امضا یا بی تاریخ بگرید اول از یک وکیل بپرسین که آیا حقِ شما رو تضمین میکنه یا نه .
تو کویت یک برگه ی عادی که توش نوشته شده باشه ایجانب فلانِ فلانی به فلانی مبلغِ ..... بدهکارم و هر وقت از من خواست باید پول رو تمام و کمال و نقدا بهش پرداخت کنم , از هر چک و سفته ای قوی تر هست و ظرف سه روز یا باید پول رو بده یا بره زندان .
ایران رو نمیدونم چطوریه .
هرگز همه ی دار و ندارتون رو در یک بیزنس به کار نگیرید . اگر ضرر کنید نابود میشید . یعنی همه ی تخم مرغهاتون رو توی یک سبد نذارید
عقلتون رو هرگز دستِ کسی ندین . بعضیها فقط بلدند خوب حرف بزنند اما همش خالی بندیه . اول بهش بگین بشین یک گزارشِ کامل از تجارتی که میخوای راه بندازی تهیه کن . سرمایه - مخارجِ ماهیانه - مدتِ لازم برایِ بازگشتِ سرمایه ی اولیه - میزانِ ریسک -درآمدِ متوسطِ ماهیانه - مدتِ لازم برای سود دهیِ پروژه از لحظه ی شروع به کار )یعنی اگر میخواد مغازه بزنه کالایی بفروشه , از لحظه ی خرید یا اجاره ی مغازه چقدر طول میکشه که کار سود دهی داشته باشه؟(
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10771 بار
سپاس‌های دریافتی: 12373 بار
تماس:

پست توسط AGeNiS1 » دو شنبه 2 آذر 1394, 9:04 pm

تویه چ رشته ای تخصص دارید؟
حدود چقدر سرمایه دارید؟
کارای قبلی ک انجام دادید چی بوده و کدومش موفق بودید؟
ببین و بخند!اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کن!
خدایا!همه مریضا رو شِفا بده!

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط SMH » دو شنبه 2 آذر 1394, 10:37 pm

MOHAMMAD_ASEMOONI, خیلی ممنون محمد جان
همیشه نظراتت برام جالب و اموزنده بوده.

نکته ی دیگه اینه که فکر کنم شما سوالم و اشتباه متوجه شدید ، بحث سر اینه که یه سرمایه گذار پیدا کردم ، ایشون گفته شما کار پیشنهاد بده و من سرمایه رو تامین می کنم ...
نکته ی دیگه ای که باید اشاره بکنم اینه که رشته ی خودم عمران هست و فارغ التحصیل شدم و فقط تئوری خوندم و هنوز هیچ کار خاصی نکردم ((البته کار عملی هم بلدم اما نه در حد حرفه ای ...))

بیشتر مد نظرم اینه که فعلا بیشتر چه کاری روی بورس هست که بتونم واردش بشم و به درد اینده ام هم بخوره ....

AGeNiS1, با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
رشته ی اصلیم عمرانه ولی توی گرافیک و موبایل هم یکم سررشته دارم ....
در مورد سرمایه مشکلی ندارم همون طور که گفتم ، سرمایه گذار پیدا کردم ....
تقریبا میشه گفت هیچ کار خاصی انجام ندادم

با تشکر از شما و نظرات و راهنماییهای شما دوستان گرام
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط AGeNiS1 » سه شنبه 3 آذر 1394, 9:25 pm

SMH نوشته شده:MOHAMMAD_ASEMOONI, خیلی ممنون محمد جان
همیشه نظراتت برام جالب و اموزنده بوده.

نکته ی دیگه اینه که فکر کنم شما سوالم و اشتباه متوجه شدید ، بحث سر اینه که یه سرمایه گذار پیدا کردم ، ایشون گفته شما کار پیشنهاد بده و من سرمایه رو تامین می کنم ...
نکته ی دیگه ای که باید اشاره بکنم اینه که رشته ی خودم عمران هست و فارغ التحصیل شدم و فقط تئوری خوندم و هنوز هیچ کار خاصی نکردم ((البته کار عملی هم بلدم اما نه در حد حرفه ای ...))

بیشتر مد نظرم اینه که فعلا بیشتر چه کاری روی بورس هست که بتونم واردش بشم و به درد اینده ام هم بخوره ....

AGeNiS1, با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
رشته ی اصلیم عمرانه ولی توی گرافیک و موبایل هم یکم سررشته دارم ....
در مورد سرمایه مشکلی ندارم همون طور که گفتم ، سرمایه گذار پیدا کردم ....
تقریبا میشه گفت هیچ کار خاصی انجام ندادم

با تشکر از شما و نظرات و راهنماییهای شما دوستان گرام

اول اینکه به نظر من هر کاری هر کاری باید با ادم متخصصش صحبت کنید بگردید هم با ادم موفقش هم با ادم شکست خوردش صحبت کنین
تو این بازار ایران دست زدن به کارهای پر سرمایه اصلا کار درست و عاقلانه ای نیس
ولی کاراهایی ک سرمایه کم بخان خوب جواب میدن

یکی از دوستانم زده بود تو کار پازل!خنده دار به نظر ممکنه بیاد
ولی پازل 200 تومنی میخرید
1ماهونیمه درستش میکرد تابلوش میکرد 4 5 میلیون میفروخت!!!!

ولی گرافیک و موبایل جفتش پول سازه
موبایل فروشی و اینجور چیزا سرمایه میخاد
ولی اگر ی جا بزنید لوازم جانبی صرفا باشه خیلی خوب میشه درامد زایی کرد
مخصوصا خیلی برند ها ک لوازم جانبیشون گیر نمیاد
مثل اچ تی سی بلک بری و زدن فروشگاه اینترنتیش

علایق خودتون رو چ زمینه هایی هست؟
ببین و بخند!اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کن!

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط SMH » سه شنبه 3 آذر 1394, 9:38 pm

AGeNiS1, بله
حرفتون کاملا منطقی و درسته

به نظرم گرافیک توی ایران زیاد بازار نداره و موبایل هم تقریبا اشباع شده بازارش مگه اینکه بخوای کاری کنی که تک و نمونه باشه که همه بیان سمتش ....

نظرتون راجع به زدن سوله و انبار کردن میوه ها و فروش اونها توی فصل های دیگه چیه؟؟!!
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط AGeNiS1 » سه شنبه 3 آذر 1394, 9:55 pm

SMH نوشته شده:AGeNiS1, بله
حرفتون کاملا منطقی و درسته

به نظرم گرافیک توی ایران زیاد بازار نداره و موبایل هم تقریبا اشباع شده بازارش مگه اینکه بخوای کاری کنی که تک و نمونه باشه که همه بیان سمتش ....

نظرتون راجع به زدن سوله و انبار کردن میوه ها و فروش اونها توی فصل های دیگه چیه؟؟!!

من هیچ تخصصی تو این مسائل ندارم
ولی امممممم
یک کتاب هست
با 100 هزار تومان در ایران چیکار میتونا کرد
اگر اشتباه نکنم فامیل این نویسنده اکبریه
کتابشو اگر تونستید فراهم کنین
خیلی ذهنتون رو باز میکنه
ولی قطعا باید دست به کاری بزنید ک ته نداشته باشه
سقف درامدی نداشته باشه
و بتونین پیشرفت کنین
و مهم ترین چیز
علاقه
علاقه
علاقه
علاقه ک داشته باشید 5 صبح بیدارین واسه شروع کار
نداشته باشین 10 صبح به زور پا میشین

ولی به نظرم بازم بازار موبایل اشباه شده نیس
هیچ وقت اشباه نمیشه
رقابت خیلی سنگین میشه
ولی خب
لوازم جانبی سودش به نظرم خیلی زیاد باشه ها!
ی کیف موبایل رو ک 22 میفروشن
دوستم 5 هزارتومن خریده:|
حساب کن باقیشو

ارسال پست

بازگشت به “کار آفرینی”