دست قطع شده دختر 9 ساله در تبریز پیوند شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Thunderclap, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4175 بار
تماس:

دست قطع شده دختر 9 ساله در تبریز پیوند شد

پست توسط ganjineh » چهار شنبه 4 آذر 1394, 9:49 pm

 تصویر
 
دکتر فرزاد کاکایی عضو تیم این جراحی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: بازوی دست راست 'آیدا موسوی' دختر بچه اهل روستای دوریق از توابع شهرستان ورزقان 15 روز قبل توسط دستگاه علف بر صنعتی قطع می شود.
وی ادامه داد: خانواده این کودک او را ابتدا به بیمارستان شهریار تبریز و از آنجا به بیمارستان شهدا انتقال می دهند که با تماس هایی که با تیم پزشکی بیمارستان امام رضا (ع) تبریز صورت می گیرد با وجود گذشت 10 ساعت از قطع عضو این تیم حاضر به انجام عمل پیوند برروی کودک می شود.
فوق تخصص پیوند اعضا یادآور شد: زمان طلایی برای پیوند سه الی شش ساعت است و با گذشت 10 ساعت از وقوع حادثه تیم پزشکی بیمارستان امام رضا (ع) تبریز توانستند با انجام عمل جراحی پنج ساعته موفق به پیوند کامل عضو همراه با شریان ها، استخوان و عصب شوند.
وی اظهار کرد: با گذشت 15 روز از عمل جراحی این اندام حفظ شده و برگشت حس سه تا شش ماه طول خواهد کشید و در این مدت نیز اعمال جراحی نظیر بازسازی حرکات آرنج دست و ساعد و همین طور پیوند پوست انجام خواهد شد.
دیگر اعضای این تیم جراحی را دکتر 'دارا الوند فر' فوق تخصص عروق و دکتر 'محمد رضا محرمی' متخصص اورتوپد تشکیل می دادند.
طبق گفته پزشکان در برخورد با سوانحی از این قبیل سرعت عمل در انتقال و دانستن اصول اولیه امدادرسانی برای آحاد مردم جامعه بسیار مهم و حیاتی است.
طبق آمار و اظهار نظر کارشناسان، پس از بیماری های قلبی و عروقی و سرطان ها، تصادفات و عوارض ناشی از آن سومین عامل مرگ و میر در کشور است که به نظر می رسد نیازمند اقدامات اساسی در جامعه هستیم.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “پزشکي”