در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2587

تشکر کرده: 1844 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 25 شهریور 1395 22:45

iron_man63 نوشته است:

باسلام
شکل و نقشه اون چجوریه
اگه امکان داره باهم قرار بدید تا بتونم عوضش کنم
شیر به چ شکلیه از کجا میشه تهیش کرد

اگر مشکل از 4 راهه هست چرا چهار راهه رو تعویض نمیکنین ؟
قیمتش خیلی کمتر از شیر برقی هست
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Major

Major

no avatar
1616

تشکر کرده: 308 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re:

توسط iron_man63 » پنج شنبه 25 شهریور 1395 23:54

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:
iron_man63 نوشته است:

باسلام
شکل و نقشه اون چجوریه
اگه امکان داره باهم قرار بدید تا بتونم عوضش کنم
شیر به چ شکلیه از کجا میشه تهیش کرد

اگر مشکل از 4 راهه هست چرا چهار راهه رو تعویض نمیکنین ؟
قیمتش خیلی کمتر از شیر برقی هست

با سلام و تشکر از  راهنمایی شما

بله مشکل 99 درصد از چهار راهی هست

اخه در هنگامی هم که کاملا درسته گاهی خوب عمل نمیکنه الان من کاملا باز کردم چهار راهی رو اصلا کثیف نبود و درست برابر روش معمول با علامت گذاری کامل بستمش  اما خوب عمل نمیکنه وصدای و لرزش  زیادی داره حالا سبک سنگین میکنم ببینم کدوم بصرفه تره
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی محصولات الکترونیک انواع ماژول وآی سی میکرو کنترلر

bazarelectronic@
telegram.me/bazarelectronic

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2587

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 26 شهریور 1395 10:15

iron_man63 نوشته است:

با سلام و تشکر از  راهنمایی شما

بله مشکل 99 درصد از چهار راهی هست

اخه در هنگامی هم که کاملا درسته گاهی خوب عمل نمیکنه
الان من کاملا باز کردم چهار راهی رو اصلا کثیف نبود و درست برابر روش معمول با علامت گذاری کامل بستمش  اما خوب عمل نمیکنه وصدای و لرزش  زیادی داره
حالا سبک سنگین میکنم ببینم کدوم بصرفه تره

سلام علیکم
نکنه آبِ ساختمان فشار کافی نداره و یا پمپ مشکل داره و فشارش کمه
دستگاهِ ما اصلاً به برق وصل نیست , منبع هم نداره (برداشتیمش) اما بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه چون توی ساختمون پمپ هست و فشارش 35psi
همین فشار کافی هست برای کار کردن سبستم و کار کردن 4 راهه
بنده تایم گرفتم , از لحظه ای که شیر مصرفی رو میبندم حدودِ 3 دقیقه طول میکشه تا 4 راهه کاملاً آبِ فاضلاب رو قطع کنه
وقتی دستگاه به برق وصل هست و پمپش روشنه  فشار بین 80 تا 90psi هست چون این پمپ خیلی قوی هست .
با بستن شیر مصرفی فشار تا 110 psi بالا میره
به همین دلیل وقتی دستگاه به برق وصله فقط 30 ثانیه طول میکشه تا آب فاضلاب قطع بشه
نکنه دستگاه شما مشکلِ فشارِ کم داره ؟
دستگاهتون فشار سنج داره ؟
دستگاه رو خاموش کنین
شیر منبع رو ببندین
حالا شیر مصرفی رو باز کنین تا فشار توی سیستم افت کنه
شیر مصرفی رو ببندین
شیلنگ مخزن رو ازش جدا کنین
دستگاه رو وصل کنین
باید فشار آب شیلنگ خیلی زیاد باشه و نتونین با دست ببندینش
اگر فشارش کمه پس مشکلِ کار نکردنِ 4 راهه همینه که چون فشار کمه نمیتونه درست عمل کنه
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Major

Major

نماد کاربر
414

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 4 فروردین 1386 09:43

آرشيو سپاس: 457 مرتبه در 119 پست

Re: تاپیک جامع دستگاه تصفیه ی آب(مشاوره ,سرویس,عیب یابی,تعمی

توسط saeed_hz » جمعه 26 شهریور 1395 15:36

saeed_hz نوشته است:با سلام و تشکر از این،تاپیک خوب
در خصوص خرید ، کدام برند را پیشنهاد میکنید؟
و چه فاکتورهایی باید در  نظر  گرفته بشه
با سپاس

سلام
در خصوص سوال بنده ، همچنان منتظر گوشه چشمی از اساتید محترم هستیم .
با سپاس
هیچ چیز واقعا خراب نیست ، حتی ساعتی كه از كار افتاده است ، دو بار در روز زمان را درست نشان می دهد ...توماس ادیسون

Major

Major

no avatar
1616

تاريخ عضويت

توسط iron_man63 » جمعه 26 شهریور 1395 18:13

saeed_hz نوشته است:
saeed_hz نوشته است:با سلام و تشکر از این،تاپیک خوب
در خصوص خرید ، کدام برند را پیشنهاد میکنید؟
و چه فاکتورهایی باید در  نظر  گرفته بشه
با سپاس

سلام
در خصوص سوال بنده ، همچنان منتظر گوشه چشمی از اساتید محترم هستیم .
با سپاس

البته من به اندازه دوستان وارد نیستم

اما اصل قضیه هزینه است و فشار اب منزلتون و مقدار رسوبات

واگرنه مارک دستکاه ها چندان مهم نیست
اگر فشار آبتون کمه نیازمند دستگاه با پمپ هستید
اگر رسوبات زیاده همین طور
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

bazarelectronic@

Major

Major

no avatar
1616

تاريخ عضويت

Re:

توسط iron_man63 » جمعه 26 شهریور 1395 18:50

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:
iron_man63 نوشته است:

سلام علیکم
نکنه آبِ ساختمان فشار کافی نداره و یا پمپ مشکل داره و فشارش کمه
دستگاهِ ما اصلاً به برق وصل نیست , منبع هم نداره (برداشتیمش) اما بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه چون توی ساختمون پمپ هست و فشارش 35psi
همین فشار کافی هست برای کار کردن سبستم و کار کردن 4 راهه
بنده تایم گرفتم , از لحظه ای که شیر مصرفی رو میبندم حدودِ 3 دقیقه طول میکشه تا 4 راهه کاملاً آبِ فاضلاب رو قطع کنه
وقتی دستگاه به برق وصل هست و پمپش روشنه  فشار بین 80 تا 90psi هست چون این پمپ خیلی قوی هست .
با بستن شیر مصرفی فشار تا 110 psi بالا میره
به همین دلیل وقتی دستگاه به برق وصله فقط 30 ثانیه طول میکشه تا آب فاضلاب قطع بشه
نکنه دستگاه شما مشکلِ فشارِ کم داره ؟
دستگاهتون فشار سنج داره ؟
دستگاه رو خاموش کنین
شیر منبع رو ببندین
حالا شیر مصرفی رو باز کنین تا فشار توی سیستم افت کنه
شیر مصرفی رو ببندین
شیلنگ مخزن رو ازش جدا کنین
دستگاه رو وصل کنین
باید فشار آب شیلنگ خیلی زیاد باشه و نتونین با دست ببندینش
اگر فشارش کمه پس مشکلِ کار نکردنِ 4 راهه همینه که چون فشار کمه نمیتونه درست عمل کنه

با سلام مجدد و تشکر از  راهنمایی شما
بله دستگاه من دارای گیج فشار سنج است
البته اون موردی که شما گفتیدو ازمایش میکنم
قشار اب خونمون هم زیاده چون ساختمان  پمپ داره

bazarelectronic@

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2587

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » يکشنبه 28 شهریور 1395 13:37

iron_man63 نوشته است:با سلام مجدد و تشکر از  راهنمایی شما
بله دستگاه من دارای گیج فشار سنج است
البته اون موردی که شما گفتیدو ازمایش میکنم
قشار اب خونمون هم زیاده چون ساختمان  پمپ داره

سلام
دستگاه ما اینه

فشارسنج روی فیلتـر مرحله ی سوم هست
همونطور که در عکس پیداست بنده شیلنگی که میره برای مخزن رو برداشته ام و به جاش یک تکه شیلنگِ بسته نصب کرده ام (بالا سمت چپ در فیـلتر مرحله ششم )
این دستگاه به برق هم وصل نیست و با فشار پمپ ساختمون کار میکنه و فشارسنج حداکثر به 37psi میرسه
اما با بستن شیر مصرفی فشارسنج آرام آرام میاد پائین تا به صفر میرسه چون 4 راهه کم کم راهِ آب ورودی رو میبنده  
پس اگر دستگاهتون مثل همینه میتونین به همین روش تستش کنین
شیر منبع بسته
شیر مصرفی بسته
باید فشارسنج بیاد روی صفر
اگر نمیاد پس 4 راهه مشکل داره
در دستگاههائی که به جای 4 راهه یک  شیر برقی دارند باز هم با بستن شیر مصرفی و مخزن کاملاً پر باید فشارسنج بیاد روی صفر

درضمن در دستگاههای جدید که به جای 4 راهه شیر برقی دارند , این شیر قبل از دستگاه نصب میشه و یا بعد از فـیلتر اول . البته بعد از فیلتـر اول بهتره تا از شن و گل و لای مخفوظ باشه

وقتی پمپ خاموشه شیر هم آهنربای داخلش خاموشه و فنرش راه آب ورودی رو میبنده
به محض باز شدن شیر مصرفی , برق پمپ و شیر برقی توسط کلید فشار دوم وصل میشه و سیستم به کار میافت
به محض پر شدن مخزنِ دستگاه و بسته شدنِ شیر مصرفی , کلید فشار دوم برق پمپ و شیر برقی رو قطع میکنه
یعنی شیر برقی و پمپ با هم موازی هستند یعنی مثبتشان به هم وصل هست و منفیشان هم به همدیگه وصله تا با هم خاموش و روشن شوند

نکته مهم:
این شیر باید حتماً 24 ولت باشه پس نمیشه از شیر برقی لباسشوئی به جاش استفاده کرد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2587

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 22 مهر 1395 16:57

Ebi47 نوشته است:با سلام و تشکر بابت مطالب مفید این مبحث ؛ من یک دستگاه از ایران تهیه کردم و به خارج کشور آوردم و الان با دو مسئله مواجه هستم : 1- برق اینجا 110 ولت است و سئوالم این است که اتصال 110 به آدپتور و تبدیل به 24 ولت برای آداپتور مشکلی پیش نم آورد ؟
2- در این مدل برای شیر روی منبع ذخیره آب از مدلی استفاده شده به غیر از قسمتی که به منبع متصل میشود دارای یک ورودی و یک خروجی است و همینطور یک واشر که البته فکر میکنم واشر برای همان محل اتصال به منبع هست ؛
در ضمن توضیحات انگلیسی این شیر بدین شکل است که ورودی برای اتصال از دستگاه و خروجی برای فاضلاب )Drain( است !!! یعنی این مدل دو خروجی )این خروجی و خروجی از ممبران( دارد ؟ در هر صورت من عکسهای مربوطه را میفرستم و منتظر مساعدت شما می مانم ؛ متشکرم
https://pixlr.com/express/?_e_pi_=7%2CP ... 1744738611
https://pixlr.com/express/?_e_pi_=7%2CP ... 2354667152
https://pixlr.com/express/?_e_pi_=7%2CP ... 9127671236

سلام و خوش آمد به شما
1- شما یا باید از فروشگاههای دستگاه تصفیه آب ,  آداپتور 110 به 24 ولت بخرین براش و یا ترانس 110 ولت به 220 ولت براش بخرین
آدابتور فعلی با برق 110 ولت کار نمیکنه
2- عکسها رو نتونستم باز کنم چون فلاش پلیر میخواد که متاسفانه مرورگر موبایل بنده نداره , به همین دلیل سوال دومتون هم متوجه نشدم .
این دستگاه 4 تا شیلنگ بهش وصل میشه
آب ورودی
فاضلاب که به خروجی  فالابِ ممبران وصله
یک شیلنگ هم از ممبران میره به مخزن آب
یک شیلنگ هم میره برای شیر مصرفی
اگر دستگاه شما طور دیگری هست لطفا عکس ساده ازش آپلود کنین تا بررسیش کنیم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2587

تاريخ عضويت

KWT

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 27 آبان 1395 23:37

سلام دوستان
  کسانی که در مناطقی هستند که TDS آبِ منطقه کمتر از 200 هست و آب بوی کلر میده و دستگاه تصفیه آب دارند لطف کنند این آزمایش ساده ولی مهم رو انجام بدند و نتیجه رو خبر بدند :
شیلنگی که از فیلـتر سوم وصل شده به ممبران رو جدا کنند و مقداری آب در یک ظرف جمع کنند و بچشند و بو کنند
  به احتمال زیاد فیـلتر دوم و سوم میتونه بوی کلر رو بگیره  
اگر آبِ  ورودیِ ساختمان بوی کلر میده اما آبِ ظرف بوی کلر نمیده  پس در این مناطق نیازی به نصبِ دستگاهِ گرانقیمتِ تصفیه آب نیست (دستگاه 5 یا 6 مرحله ای )
اگر 3 تا فیلتـر اول بتونه بوی کلر رو بگیره پس در این مناطق فقط کافیه یک فیلـتر 3 مرحله ای نصب کنید که بدون مخزن و موتور و ممبران و غیره هست مثل اینها:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
این 3 فیلتـر خیلی خیلی ارزانتر از دستگاه 6 مرحله ای هست
اگر 3 تا تکی هم بخرین , میتونین به همدیگه وصلشون کنین میشه مثل همون سه تائی ها

فیلـترهای داخلش هم دقیقاً همون 3 تا فیـلتر دستگاه 6 مرحله ای هست یعنی اولی 5 میکرون , دومی پودر کربن و سومی کربن جامد (سنگِ یک تکه) هست
با تشکر

قبلي