در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

نماد کاربر
3

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 آذر 1394 22:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

کم کردن روغن

توسط jaliltk » سه شنبه 10 آذر 1394 23:57

سلام-پژو پارس سال دارم و روغن کم میکنه و حداقل هر سه روز باید اب رادیاتش رو چک کنم چون اب هم کم میکنه البته در حد دو لیوان بریزی پر  میشه،روغن ریزی نداره همیشه مراقب بودم تا روغن ریزی نداشته باشه و کف ماشین رو چک میکنم،واشر سرسیلندر رو عوض کردم و تراشکاری هم رفته،ماشین خیلی خوب کار میکنه مشکلی نداره خیلی رو ماشینم حساسم ولی این کم کردن روغن خیلی ناراحتم میکنه،کسی از دوستان میتونه کمک کنه؟

New Member

نماد کاربر
6

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 آذر 1394 19:16

مهر شهر - کرج- روبروی کاخ مروارید

Re: کم کردن روغن

توسط حمید امینی » جمعه 20 آذر 1394 19:36

سلام دوست من ................... اگر روغن ریزی نداره .....حتما بخار میشه ..... و این امر در موتور خودرو طبیعیه .... و بیشتر برمیگرده نوع روغن در خودرو تان ...... این مقدار زیاد نیست ....در فصل گرم و استفاده مداوم از خودرو ... حد اکثر 100 میلی لیتر در ماه .... ودر فصل سرد تقریبا نصف این مقدار .

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » يکشنبه 22 آذر 1394 09:11

در مورد کم کردن روغن تقریبا چقدر کم میکنه در چه مدتی مثلا کلا موتور 1800 پژو در 5000 کیلومتر نیم لیتر نرمال کم میکنه که اونم یکی به خاطر کیفیت قطعات هستش و یکی هم به خاطر روغن که میچسبه به دوده ها
ولی در مورد کم کردن آب موتور باید بگم این نرمال نیست در دو روز تقریبا نیم لیتر واقعا بده در ضمن حتما از مخلوط آب و ضد یخ صد جوش استفاده کنید نه آب خالص
ماشینتون اگه بیشتر از دو سال کارکرده زمان تعویض روغن رو به 5000 هزار کیلومتر کم کنید تمام مسیر آب رو چک کنید کم کردن نرمال آب توی موتور 1800 پژو باید هر دو هفته یک لیوان یا همون 250 سی سی باشه
به رویاهایت بی اندیش ..........

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 بهمن 1394 15:45

توسط محمدعیسایی » پنج شنبه 22 بهمن 1394 15:53

سلام
من یه سمند مدل 84 دارم که در دمای زیر صفر صبح که همه جا یخ زده تک استارت روشن میشه و فقط تا گرم شدن دود سفید میکنه و بعد هم برطرف میشه نه دود آبی میکنه نه سیاه و نه هیچ صدای اضافی و نه لرزش داره نه بخار روغن داره نه یک قطره روغن ازش میریزه اما اخیرا آلارم میداد که فشار روغن پایین است رفتم مکانیکی گفت اصلا تو ماشین شما روغن نیست و همه جا رو هم چک کرد ایرادی ندید و گفت احتمالا یا روغنی که تو ماشین ریختی از بین رفته و نامرغوب بوده یا طرف حواسش نبوده در حین که روغن عوض کرده پیچ کارتر رو بسته و دیگه چیزی هم نگفته بشما من روغن توتال 20-50 ریخته بودم. خلاصه رفتم دوباره روغن ماشینو عوض کردم و بهران ریختم به توصیه مکانیک . حالا کلا گیج شدم و نفهمیدم بالاخره چطور شده ایا ماشین من خرابه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 275 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 دی 1394 18:28

حومه تهران

توسط محسن فلاح » دوشنبه 30 فروردین 1395 23:27

محمدعیسایی نوشته است:سلام
من یه سمند مدل 84 دارم که در دمای زیر صفر صبح که همه جا یخ زده تک استارت روشن میشه و فقط تا گرم شدن دود سفید میکنه و بعد هم برطرف میشه نه دود آبی میکنه نه سیاه و نه هیچ صدای اضافی و نه لرزش داره نه بخار روغن داره نه یک قطره روغن ازش میریزه اما اخیرا آلارم میداد که فشار روغن پایین است رفتم مکانیکی گفت اصلا تو ماشین شما روغن نیست و همه جا رو هم چک کرد ایرادی ندید و گفت احتمالا یا روغنی که تو ماشین ریختی از بین رفته و نامرغوب بوده یا طرف حواسش نبوده در حین که روغن عوض کرده پیچ کارتر رو بسته و دیگه چیزی هم نگفته بشما من روغن توتال 20-50 ریخته بودم. خلاصه رفتم دوباره روغن ماشینو عوض کردم و بهران ریختم به توصیه مکانیک . حالا کلا گیج شدم و نفهمیدم بالاخره چطور شده ایا ماشین من خرابه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام من هم با ماشینم همین مشکل رو داشتم اما برای من کاسه نمدهاش خراب بود عوض کردم
ولی باز هم روغن کم میکرد مکانیکم رو عوض کردم و از حرفه ای بودن وتجربه مکانیک تحقیق کردم .
هرجا ماشین رو ببری سری جک میزنند زیرش ده ها ایراد در میارن خرج میتراشن

اما ایم مکانیک اینطور نیست اول تست میکنه بعد تعمیر .مانند مشاوره قبل از عمل

سوال های پرسید
یک مارک روغن . مدت تاریخ تعویض روغن
دو چند کیلومتر . درونشهری و برونشهری .

سه به پیشنهاد مکانیک روغن رو دروحله اول تغییر داد به بهران پیشتاز قرمز

و گیج رو کشید کیلومترشمار رو صفر کرد
وگفت 1000کیلومتر برم بعداز هزارکیلومتر ببرم نشون بدم اگر تغییراتی در کم کردن روغن بود که موتور رو برسی میکنه اگر نه از

روغن قبلی بود که بقولی جنسش مرغوب نبود عده ای میگن اب و حلال مخلوط میکنند به روغن و در اثرگرمای زیاد سیلند تبخیر میشه و ما فکر میکنیم روغن ریزی یا روغن سوزی داره که روغن کم کرده

کلی هذینه میکنیم .

دوست عزیز قبل از هرکاری روغن موتور رو تعویض کن یعنی مارک برند رو بعد کیلومتر بزن تا خیالت راحت بشه الکی هم هذینه نکن.

ماشین خوب باید مکانیک باوجدانی هم داشته باشه .

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk
هاچبک  پراید نیست

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است