در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با سایر میکروکنترلرها به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

56

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 شهریور 1394 11:41

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

دوربین حساس به حرکت بسازید

توسط کافه ربات » يکشنبه 15 آذر 1394 11:12

سلام دوستان
امروز میخوایم آموزش ساخت یه دوربین حساس به جرکت رو با استفاده از آردوینو براتون بزاریم. در این پروژه با آشکار شدن حرکت در مقابل دوربین، سروو به حرکت در می آید و یک عکس از سوژه می اندازد.
آموزش کامل ساخت این دوربین رو میتونید در سایت کافه ربات مشاهده کنید.  http://www.caferobot.ir


مرحله اول: وسایل مورد نیاز


آردوینو

دوربین

ماژول حسگر حرکت

سروو

مرحله دوم: تریگر(ماشه) دوربین


سروو را به گونه ای روی دوربین قرار دهید که با حرکت آن، ماشه دوربین فعال شده و یک عکس بگیرد. دوربین استفاده شده در اینجا کاملا آنالوگ است و هیچ سوییچ الکترونیکی ندارد. اگر نتوانستید سروو را روی دوربین نگه دارید، از یک سیم اتصال دهنده استفاده کنید. به صورت پیش فرض، سروو را روی 105* تنظیم کنید، اما اگر سروو شما با این مقدار روی ماشه دوربین کلیک نکرد، در کد آردوینو این مقدار را تغییر بدهید.

servoMain.write(105);

به جای عدد 105 از مقادیر بالاتر مثلا 120 استفاده کنید. سروو را به آردوینو وصل کنید. به صورت پیش فرض سروو به پین 10 دیجیتال متصل شده است. پس از آن سروو را به بورد آردوینو متصل کنید. سروو دارای سه سیم است که قرمز به پین 5V آردوینو می رود، سیاه به زمین می رود و زرد (یا نارنجی) پین سیگنال است که به پین 10 دیجیتال وصل می شود.

مرحله سوم: کد

کد موجود در  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  را روی بورد آپلود کنید. قبل از آپلود کردن کد، مطمین شوید که ماژول بلوتوث به بورد آردوینو متصل نباشد. اکنون زمان به کار انداختن سنسور حرکت است.


مرحله چهارم: سنسور حرکت


سنسور حرکت را اضافه کنید. زمانی که در مقابل این سنسور سوژه ای حرکت کند، یک خروجی می دهد. سنسور حرکتی که در اینجا استفاده شده است، دارای زاویه دید 270 درجه و برد 5 متر است و کارایی خوبی دارد. سنسور حرکت به پین 11 آردوینو وصل می شود.

با آرزوی موفقیت دوستان.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان