زبان های برنامه نویسی طراحی سایت

در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد

مدیران انجمن: athlon64x2, abbas.m.k, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آذر 1394, 9:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار
تماس:

زبان های برنامه نویسی طراحی سایت

پست توسط TehranSD » یک شنبه 15 آذر 1394, 9:49 pm

زبان های برنامه نویسی تحت وب برای طراحی سایت
برنامه نویسی مقوله ای بسیار گسترده است و انواع مختلفی از زبانهای برنامه نویسی برای آن ساخته شده اند که از لحاظ نحوه کار ، موارد استفاده و غیره تفاوت های زیادی با همدیگر دارند . بطور کلی زبان های برنامه نویسی به دو گروه زیر تقسیم می شوند :
زبان های برنامه نویسی دسکتاپ
زبان های برنامه نویسی تحت وب
مورد اول یعنی زبانهای که برای برنامه نویسی دسکتاپ استفاده می شوند جهت نوشتن برنامه هایی به کار می روند که بر روی کامپیوتر قابل اجرا می باشند مانند نرم افزارهای ویندوزی ولی زبانهای برنامه نویسی تحت وب برای ساخت برنامه هایی استفاده می شوند که بر روی شبکه یا همان وب اجرا شده و می توان آنها را بر روی شبکه ای مانند اینترنت انتشار داد این زبان های برنامه نویسی را در اصطلاح زبان های طراحی سایت یا طراحی وب می گویند .در این مقاله قصد داریم درباره طراحی سایت و زبانهای طراحی سایت بحث کنیم و به مقایسه میان آنها بپردازیم.
و اما زبانهای برنامه نویسی پویا که در سالهای اخیر وارد صنعت برنامه نویسی تحت وب شده اند امکانات و قابلیتهایی به سایتهای جدید اضافه کرده اند که در اوایل کار شاید به فکر هیچ کس نمی رسید .این ویژگیها عبارت اند از: قابلیت شخصی سازی سایت برای هر یک از کاربران ،قابلیت عضوگیری ،طراحی دیتابیس و صدها امکان دیگر که ما را قادر به طراحی سایت هایی با قابلیتهای مورد نظرمان می کند.
زبانهای زیادی در برنامه نویسی تحت وب پویا مورد استفاده قرار می گیرند که برخی از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم:
طراحی سایت با HTML
یکی از ابتدایی ترین و اولین زبانهای طراحی سایت وبرنامه نویسی تحت وب بصورت ایستا می باشد که البته نسخه ای که در حال حاضر در اختیار ماست با نسخه نخست آن تفاوتهای زیادی دارد. این زبان تنها می تواند صفحاتی برای سایت طراحی کند که از نوشته ها و تصاویر در کنار هم چیده شده تشکیل شده اند و نمی تواند هیچ امکانات دیگری به آن اضافه کند البته این را نباید از یاد برد که برای طراحی هر سایتی نیاز به این زبان داریم .
طراحی سایت با Javascript
زبانی برای طراحی سایت و نوشتن اسکریپت تحت وب و در جهت افزودن پویایی بیشتر به صفحات وبسایتی که با html طراحی شده اند مورد استفاده قرار می گیرد و در دو حالت میتوان java script را بکار برد یکی استفاده از کدهای آن در داخل کدهای html و یا نوشتن کد در فایلی جداگانه و فراخوانی آن فایل در میان کدهای html ، تا نتایج آن در صفحات سایتمان نمایان شود. java script را هم بعنوان زبان شی گرا و هم بنوان زبان ساخت یافته میتوان مورد استفاده قرار داد و به دلیل قابلیت های فراوانی که دارد به صورت گسترده در طراحی سایت استفاده میشود.
طراحی سایت با CSS
در واقع می توان گفت css زبانی برای کامل کردن زبان html و [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] است و قابلیت هایی از قبیل قرار دادن تصاویر پس زمینه ، تنظیم قالب بندی صفحات و هر کاری در این باب که html قادر به انجام آن نیست را انجام میدهد و نسخه ها و ویرایش های مختلفی از آن تا به حال به بازار ارائه شده است.
طراحی سایت با asp.net
این زبان از مجموعه net. بوده و با سیستم عامل ویندوز کاملا سازگار می باشد. اگر نرم افزار ویژوال استودیو ای اس پی دات نیت را داشته باشید به راحتی و با داشتن اطلاعات بسیار اندک از برنامه نویسی می توانید شکل و شمایل صفحات سایت خود را ساخته و از آن به بعد به فکر کد نویسی قسمت های عملیاتی سایت باشید که از زبان های برنامه نویسی مختلفی از جمله #c و ویژوال بیسیک و زبانهای دیگر می توانید استفاده ببرید ولی این زبان نسبت به php هزینه بیشتری برای راه اندازی یک سایت بر دوش شما خواهد گذاشت.
طراحی سایت با php
php یکی از قدرتمند ترین و پرکاربرد ترین زبانهای طراحی سایت با php و برنامه نویسی تحت وب بوده و تا کنون سایتهای زیادی با این زبان ساخته شده اند. سرعت بالا ،هزینه کم و قابلیت های این زبان در طراحی سایت از مواردی است که باعث استفاده روز افزون از این زبان برنامه نویسی شده است . زبان php اپن سورس است و هر کس میتواند روی آن تغییرات خود را اعمال کند و اصلا به همین خاطر است که php این همه پیشرفت داشته و میان کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار است. این زبان با زبانهای html و mysql سازگاری داشته و به کمک آنها میتوان سایت هایی با پویایی زیاد طراحی نمود.

ارسال پست

بازگشت به “برنامه نويسي”