در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
11

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 آذر 1394 23:23

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

تقه خوردن خودرو روی گاز

توسط ٍEM_CC » جمعه 27 آذر 1394 12:51

بنده یک سمند معمولی دوگانه فابریک ۸۶ دارم که در حال حرکت و روی گاز وقتی پا را از روی پدال گاز برمیدارم خودرو تقه میخورد مخصوصا در دنده های سنگین تر این حالت شدیدتر است،به طوری که فقط در جاده و اتوبان که سرعت و دنده برای مسافت زیاد ثابت هست میتونم از گاز استفاده کنم. در حالت بنزین این مشکل اصلا وجود ندارد. پیش چند تعمیرکار بردم ولی باز هم این مشکل برطرف نشده .خواهش میکنم اگر در این مورد اطلاعی دارید، بنده را راهنمایی بفرمایید.

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

Re: تقه خوردن خودرو روی گاز

توسط ٍEM_CC » يکشنبه 29 آذر 1394 15:38

دوستان.چرا کسی کمک نمیکنه، حداقل بگید مشکل میتونه از کجاها باشه؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15459

تشکر کرده: 10130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 آذر 1394 23:47

ٍEM_CC,  
چند مدت پیش روی خودروهای محتلف تحقیق میکردم، مشکلات و سوالاتی که کاربران هر یک از دارندگان اون ماشین‌ها پرسیده بودند رو توی سطح وب مطالعه میکردم، یکی سوالی مشابه سوال شما داشت و ظاهرا مشکل به خاطر پایه کوتاه شمع‌ها و مارک نامرغوب اونها بود. شاید مشکل شما هم به همین مورد ربط داشته باشه  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط ٍEM_CC » دوشنبه 30 آذر 1394 00:45

Mahdi1944 نوشته است:ٍEM_CC,  
چند مدت پیش روی خودروهای محتلف تحقیق میکردم، مشکلات و سوالاتی که کاربران هر یک از دارندگان اون ماشین‌ها پرسیده بودند رو توی سطح وب مطالعه میکردم، یکی سوالی مشابه سوال شما داشت و ظاهرا مشکل به خاطر پایه کوتاه شمع‌ها و مارک نامرغوب اونها بود. شاید مشکل شما هم به همین مورد ربط داشته باشه  :D

ممنون که پاسخ دادید،یعنی با وجودی که روی بنزین اینجوری نمیشه بازم ایراد از شمع ها هست؟البته شمع هاش زود دوده میگیره و میگن چون  مصرفش زیاده اینجوریه .آخرین باری که بردم 25 تومن دادم شمع هاش رو هم عوض کردم راستش حدود 50 درصد مشکل رفع شد ولی بعد از چند روز دوباره شد عین قبل،فردا قراره ببرم سنسور هاشو چک کنه،این موردی که شما گفتید رو حتما به تعمیرکار میگم،بازم اگه چیزی بذهنتون رسید بنده رو بی نصیب نذارید.ممنون.

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15459

تشکر کرده: 10130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 30 آذر 1394 00:47

ٍEM_CC,  
خواهش میکنم، من تخصص یا تجربه‌ی این مورد رو ندارم و فقط چیزی که قبلا دیدم رو گفتم، امیدوارم دوستانی که متخصص این حوزه هستند به شما کمک کنند. تاکید بیشتر روی نوع شمع‌ها بود که یک مارک المانی بهتر بود و اینکه پایه‌ها بلند باشه. به هر حال این مورد رو هم به تعمیرکار بگید، شاید کمکی کنه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

توسط RAHVAR » سه شنبه 1 دی 1394 19:15

سلام
دلیل ریپ زدن ماشین میتونه یا از خوب نرسیدن سوخت باشه یا نرسیدن برق و با توجه به اینکه گفتید با بنزین خوب کار میکنه پس مشکل از برق خودرو نیست و مشکل از سوخت رسانیه به یکی از مراکز دیاگ CNG شهرتون مراجعه کنید تا همه ی قطعات پمپ گازتونو چک کنند و شتشو دهند.اگر می خواهید خودرو شما با کار کردن با گاز اسیب نبیند بهتر است از بنزین سوپر استفاده نمایید و همچنین شمعهای خود را تعویض و از شمع های سوزنی استفاده کنید تا هنگام استفاده از گاز فشار به ماشین نیاید.

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط ٍEM_CC » چهارشنبه 2 دی 1394 09:51

سلام،شمع سوزنی ایریدیوم بوش اصل (چهار تاش 75 تومن)گیر آوردم انداختم روش.یه فرق خیلی خوبی که کرده اینه که تو سرعت های بالا صدای ماشین نرمتره،قبلا از 130 که بالاتر میرفتم یکم صداش زبر میشد،ولی الان تو 170 تا شروع به زبر شدن میکنه.تو حالت دور اروم هم روون تر کار میکنه.صبح هم خیلی سریع روشن میشه.ولی مشکل گازش برطرف نشده،بنظرتون ایراد از صافیش میتونه باشه؟

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2770

تشکر کرده: 2089 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 2 دی 1394 13:08

ٍEM_CC نوشته است:ممنون که پاسخ دادید،یعنی با وجودی که روی بنزین اینجوری نمیشه بازم ایراد از شمع ها هست؟
البته شمع هاش زود دوده میگیره و میگن چون  مصرفش زیاده اینجوریه .
آخرین باری که بردم 25 تومن دادم شمع هاش رو هم عوض کردم راستش حدود 50 درصد مشکل رفع شد ولی بعد از چند روز دوباره شد عین قبل،فردا قراره ببرم سنسور هاشو چک کنه
این موردی که شما گفتید رو حتما به تعمیرکار میگم،بازم اگه چیزی بذهنتون رسید بنده رو بی نصیب نذارید.
ممنون.

سلام
دوده زدنِ شمع حداقل دو علت داره:
1- مصرف سوخت بیش از حد هست
با محاسبه ی مصرف در 100 کلیومتر میشه فهمید مصرف زیاد هست یا نه
البته قبلا در تاپیک صرفه جوئی گفتم که برای محاسبه ی مصرف باید باک سالم باشه و نشتی و تبخیر نداشته باشه ,
تایرها هم باید کوچک یا بزرگ نباشه تا کیلومتر شمار درست شماره بندازه
2- شمع سرد هست یعنی باید مشخصات شمع رو که روش نوشته شده بدین به شمع فروش و یک یا دو یا حتی 3 درجه گرمتر بگیرین
معمولاً خود سازنده درست اعلام میکنه یعنی باید شمعی رو بخرین که سازنده توصیه کرده , نه گرمتر و نه سردتر
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط ٍEM_CC » يکشنبه 6 دی 1394 00:12

سلام مجدد خدمت دوستان عزیز،همونور که گفتم شمع ها رو عوض کردم ،دیروز وایر شمع ها هم عوض کردم،تنظیم موتور هم بردم،ولی باز هم درست نشد،یه بنده خدا ایمیلی علتش رو اینطور بهم گفت فقط نمیدونم منظورش ایشون از مسیر ورودی هوا کجا هست،راستش در کل متوجه کاری که گفتن انجام بدم نشدم ، ازشون هم پرسیدم ولی دیگه جواب ندادن.اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه
نقل قول: ( ماشین های گازسوز جز خودروهای غیر استاندارد هستند و من هیچ وقتی برای اون صرف نمیکنم، اما مشکل شما نتیجه عدم تناسب سوخت گاز با هوا میباشد یعنی وقتی پا از پدال گاز برداشته میشود سوخت گاز به شدت کم شده و هوا بیشتر میشود و خودرو گاهی مواقع ممکن است خاموش شود، برای مطمئن شدن باید  مسیر ورودی هوا را عوض کنید با یک زانویی پلاستیکی سر ورودی هوا قرار دهید )پایان نقل قول.

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 بهمن 1394 16:43

توسط giamat » پنج شنبه 22 بهمن 1394 16:45

ٍEM_CC نوشته است:سلام مجدد خدمت دوستان عزیز،همونور که گفتم شمع ها رو عوض کردم ،دیروز وایر شمع ها هم عوض کردم،تنظیم موتور هم بردم،ولی باز هم درست نشد،یه بنده خدا ایمیلی علتش رو اینطور بهم گفت فقط نمیدونم منظورش ایشون از مسیر ورودی هوا کجا هست،راستش در کل متوجه کاری که گفتن انجام بدم نشدم ، ازشون هم پرسیدم ولی دیگه جواب ندادن.اگه کسی میدونه لطفا کمک کنه
نقل قول: ( ماشین های گازسوز جز خودروهای غیر استاندارد هستند و من هیچ وقتی برای اون صرف نمیکنم، اما مشکل شما نتیجه عدم تناسب سوخت گاز با هوا میباشد یعنی وقتی پا از پدال گاز برداشته میشود سوخت گاز به شدت کم شده و هوا بیشتر میشود و خودرو گاهی مواقع ممکن است خاموش شود، برای مطمئن شدن باید  مسیر ورودی هوا را عوض کنید با یک زانویی پلاستیکی سر ورودی هوا قرار دهید )پایان نقل قول.

سلام دوست عزیز این مشکل ماشین شما میتونه از سنسور اکسیژن قبل کاتالیست و یا استپر موتور باشد

اول بدید استپرتون رو بشورند اگه درست نشد سنسور اکسیژن مشکل داره......اگه مشکل حل شد بیزحمت حتما اطلاع بدید

ٍEM_CC از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط ٍEM_CC » پنج شنبه 19 فروردین 1395 10:38

سلام،ممنون از شما جناب giamat.فکر نمیکنم ایراد از استپر باشه چون چند بار عوضش کردم،ولی سنسور اکسیژن ممکنه.چند وقت پیش رفتم ایران خودرو وقتی این مشکل رو گفتم مستقیم رفت سراغ یه قطعه که کنار جعبه ECU(با پیچ به جعبه بسته شده)که اسمش  
time advancer processor هست که خودشون بهش میگن Advancer و  ،یه پیچ تنظیم(تریمر)  زیرش بود با یه LED قرمز کنارش. از من خواست دور موتور رو ثابت روی دو (درست یادم نیست)نگه دارم بعد تنظیمش کرد ،بعد گفت برو دور بزن،دور هم زدم ولی 100% درست نشده بود،بهش گفتم درست نشده بنده خدا پول هم نگرفت،ولی چند روز این ور اونور رفتم دیدم خیلی بهتر شده ،تا حدی که قبلا حتی دنده 4 هم این تقه خوردن رو نشون میداد ولی الان 3 هم زیاد معلوم نمیکنه.مطمئنم که ایراد فقط از همین قطعه هست،گفت چون OMVL هست نوش تو بازار نیست.کسی میدونه این قطعه چطور تنظیم میشه؟در ضمن ماشین من دوگانه تکمیلی هست.
این pdf  رو پیدا کردم که البته سازندش omvl نیست ولی از نظر ظاهر شبیه همونه،خیلی خوب در موردش توضیح داده ،در اولین فرصت میخونمش تا حداقل بفهمم در کل کارش چیه ،ولی اگه کسی تجربه کار با این مدل OMVL داره لطفا کمک کنه.ممنون.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

توسط ٍEM_CC » سه شنبه 5 مرداد 1395 13:40

سلام،راه حل این مشکل انقدر ساده بود که باورم نمیشه،سیم گاز رو یه کم عقب تر اوردم ،مشکل حل شد!بعد از عوض کردن وایر شمع،سنسور اکسیژن،استپرموتور ... و استفاده از شمع سوزنی اصلی نود تومنی ، همین کار ساده مشکل رو حل کرد.شانس اوردم که ادونسر OMVL اینجا گیرم نیومد والا اونم عوض کرده بودم که البته اونم میخواستم اینترنتی بخرم.آخری هم بردمش ایران خودرو گفت باید بذاری باز کنم شست وشو کنم و حدود 150 تومن هزینه داره.یعنی این همه جا که من بردمش نباید این راه حل ساده به ذهنشون میومد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است