خرید امن آنلاین تنها با رعایت چند نكته امنیتی ساده

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7011
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9183 بار
سپاس‌های دریافتی: 21044 بار
تماس:

خرید امن آنلاین تنها با رعایت چند نكته امنیتی ساده

پست توسط sinaset » شنبه 28 آذر 1394, 8:38 am

سرهنگ كامبیز اسماعیلی بیان كرد: شرکت‌های ارائه ‌دهنده‌ مرورگرهای اینترنتی با انتشار نسخه‌ جدیدی از محصول خود، قابلیت‌های امنیتی بیشتری به آن اضافه می‌کنند تا فضایی امن‌تر نسبت به نسخه‌های قبلی برای کاربر به وجود آید.


 تصویر 

سرهنگ اسماعیلی تصریح كرد: این که شما از کدام مرورگر اینترنتی استفاده می‌کنید چندان مهم نیست، تنها اهمیت دارد که از آخرین نسخه‌ آن مرورگر استفاده کنید.


وی گفت: سایت‌های بسیاری وجود دارند که می‌‌توان از آن‌‌ها برای تلفن همراه شارژ خریداری کرد اما تنها تعداد محدودی از آن‌ها توسط اپراتورهای تلفن همراه تائید شده‌اند پس بهتر است که از درگاه‌های امن برای خرید استفاده كرد.


اسماعیلی تاكید كرد: یکی از پروتکل‌هایی که از آن برای تبادل اطلاعات به صورت رمزنگاری شده استفاده می‌شود HTTPS نام دارد فروشگاه ‌های اینترنتی با استفاده از این پروتکل، فرآیند خرید را در فضایی امن پیاده‌سازی می‌کنند.


رئیس پلیس فتا كرمان در تكمیل صحبت‌های خود اظهار داشت: پس اگر برای خرید آنلاین به سایتی مراجعه کردید و در نشانی آن خبری از این پروتکل نبود بلافاصله از خرید خود منصرف شوید، البته معمولا تمام بانک‌های کشور در صفحه‌ پرداخت خود نکاتی را برای بررسی این وضعیت به کاربر گوشزد کرده‌‌اند.


وی افزود: در کشور ما اکثر بانک‌ها کارت‌‌های خرید نقدی (debit) ارائه می‌دهند و تعداد محدودی نیز کارت‌های خرید اعتباری (credit) ،تفاوت این دو کارت در نحوه‌ی پرداخت است، به این معنی که در کارت‌های نقدی تا زمانی که پول در حساب نباشد امکان خرید وجود ندارد اما در مورد کارت‌های اعتباری این مورد صادق نیست پس اگر کارت اعتباری و نقدی دارید توصیه می‌شود از کارت اعتباری جهت خرید آنلاین استفاده کنید.


سرهنگ اسماعیلی تاكید كرد: اطلاعاتی از جمله رمز دوم کارت، CVV2 و تاریخ انقضا را نباید در هیچ سایتی ذخیره کنید حتی اگر در حال وارد کردن این اطلاعات در سایت بانک خود هستید و مرورگر از شما درخواست می‌کند که این اطلاعات را در حافظه‌ خود ذخیره سازد، بهتر این است که شما این کار را نکنید چراکه طی مرور زمان نگهداری این اطلاعات در مرورگر دردسرساز خواهد شد.


این مقام اتنظامی هشدار داد: از رمزهای معمولی و چند عدد مثل هم استفاده نكنید، درست است که به یاد داشتن چنین ترکیب‌های ساده‌ای برای کاربر ساده است اما به یاد داشته باشید که حدس زدن این موارد برای هکر یا فرد ناشناسی که قصد دارد اطلاعات شما را به سرقت ببرد، بسیار آسان است ، پس بهتر است از گذرواژه‌های ترکیبی كه از حروف کوچک، بزرگ، نمادها و اعداد تشکیل شده‌اند استفاده کنید.


وی خاطر نشان كرد: بهتر است پس از انجام خرید آنلاین حساب بانکی خود را بررسی کنید تا از میزان مبلغ پرداختی اطمینان حاصل شود .


رئیس پلیس فتا استان كرمان در پایان توصیه كرد:سعی کنید تا آن جا که امکان دارد از کامپیوتر منزل استفاده کنید و در مکان‌های عمومی مانند کافی‌نت‌ها به صورت آنلاین خرید نکنید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “امنيت و شبكه”