در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
37

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 آذر 1394 21:43

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکلات روا سال

توسط mohamadmahdi5867 » شنبه 28 آذر 1394 15:39

باسلام.من پژو روا سال مدل 90 دوگانه سوز پایه بنزین دارم کسی اطلاعات داره میتونه لطف کنه منو راهنمایی کنه من چند سوال و مشکل موتوری دارم.ماشینم روی حالت گاز cng بدون هیچ گیری و مشکلی خوب و راحت گاز میخوره و پر شتاب راه میره ولی روی حالت بنزین زمان حرکت و شتاب،احساس گیر کردن گاز،خفه کردن (به اصطلاح کپ کردن) را داره و همچنین روی حالت بنزین در زمان حرکت و شتاب نیز صدای ترتر (مانند صدای دنده مرده یا صدای شبیه انگشتی سوپاپها) از داخل موتور بیرون میاد ولی در حالت ثابت (بدون حرکت) گاز میدم دیگه اصلاً صدایی نمیده و همچنین روی حالت گاز cng نیز دیگه صدای نمیده.تمام این مشکلات فقط روی حالت بنزین پیش میاد ولی اصلاً روی حالت گاز هیچ مشکلی نداره.باتشکرفراوان.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3078

تشکر کرده: 2428 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 28 آذر 1394 19:20

سلام
متاسفانه از دوگانه سوز اطلاعات به درد بخوری ندارم
اما چون میگین روی بنزین موقع حرکت کپ میکنه پس احتمال مشکل در سنسور دریچه ی گاز هست که تستش با ولتمتر خیلی ساده هست
کافیه اهم متر رو بذارین روی dc ولتمتر و برق خروجی سنسور که میره برای کامپیوتر  رو اندازه بگیرین
اگر سالم باشه عقربه  ولتمتر پرش نداره موقع چرخاندن دریچه ی گاز
اگر پرش داره پس خرابه
اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات این تست در این تاپیک
topic-t107118-300.html
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است