در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

استفاده از پشم سنگ در پروژه ساخت خانه های زیست دوست در هلند

توسط paramisrockwool » يکشنبه 6 دی 1394 19:06

دولت هلند تصمیم به هنجار سازی ساخت خانه های بهینه تا سال 2020 گرفته است. شرکت تولید پشم سنگ بنولکس که پروژه های آن در شهر رزوندال انجام شده است در این هنجارسازی نقش فعالی داشته است.
به دلیل افزایش هزینه سوخت و مشکلات حاصل از آن شرکت مسکن سازی در روزندال اقدام به ساخت خانه های بهینه (خانه های که در آن ها مصرف انرژی بهینه شده است) کرده است. این شرکت ساختمان سازی در ساخت خانه های بهینه خود از سه لایه عایق حرارتی صوتی پشم سنگ استفاده کرده است. ضخامت هر یک از این لایه های عایق پشم سنگ 380 میلیمتر بوده که سه برابر مقداری است که بطور معمول در عایق کاری ساختمان استفاده می شود.
افزایش ضخامت عایق حرارتی پشم سنگ بکار رفته در این پروژه باعث می شود که هزینه های ساختمان با افزایش قیمت انرژی افزایش زیادی نکند و از طرفی محیطی مطبوع را در ساختمان فراهم می کند. استفاده از عایق حرارتی پشم سنگ باعث می شود که خانه ها با گذشت زمان ارزش خود را از نظر بهینه بودن حفظ کنند چون این عایق صوتی حرارتی نیازی به تعویض ندارد و طول عمر آن بالا و تقریبا برابر با طول عمر ساختمان می باشد.مدیر توسعه شرکت پشم سنگ بنولک در مورد خانه های بهینه و هنجار سازی آن در هلند گفت: " خانه های بهینه یک پدیده جدید در هلند هستند که مستلزم یک انقلاب فکری در زمینه صرفه جویی در انرژی و ساخت و ساز است. دولت هلند تمایل دارد تا سال 2020 ساختمان های بهینه را به عنوان یک هنجار معرفی کند."


خانه های بهینه

تعداد خانه های بهینه که تا سال 2010 ساخته شده اند حدود 25000 خانه است که بیشترین تعداد این خانه ها در آلمان و اتریش می باشند و بقیه در نقاط مختلف جهان وجود دارند. در سال 1996 کارگروه اقتصادی خانه های بهینه تشکیل شد و این گروه روی اجزاء این ساختمان ها به خصوص پنجره ها و سیستم های تهویه با راندمان بالا برنامه ریزی کردند.
محصولات توسعه یافته برای استاندارد خانه‌های بهینه زیر حمایت اتحادیه اروپا، قبل از زمستان ۲۰۰۰-۲۰۰۱ در پنج کشور اروپایی اجرا شد و برای اولین باردر شمال آمریکا خانه بهینه در اوربانای ایلینوی در سال ۲۰۰۳ ساخته شد. در سال ۲۰۰۶ در نزدیکی بمیجی، مینه سوتا خانه بهینه ساخته شد. در سال ۲۰۰۵ یک شرکت سوئدی اولین استاندارد خانه پیش ساخته بهینه را در ایرلند تدوین کرد.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/163- ... 9%86%D8%AF

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان