در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 فروردین 1394 22:36

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

صدای شرشر آب پشت داشبورد

توسط mohamad89b » سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 21:58

[اسلام خدمت دوستان عزیز
من پژو405مدل 89دارم ،مدتی است که در پشت داشبورد صدای شرشر آب میاد ،وقتی پاروگاز میزار ی بطور تصادفی این صدا شنیده میشه چند بارهم خودم هواگیریش کردم ولی متاسفانه برطرف نشده ، لطفا هرکی از دوستان متوانه راهنمایی کنه؟ در ضمن هیچ یک از نشونه های واشر سوزی رو نداره.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2951

تشکر کرده: 2272 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: صدای شرشر آب پشت داشبورد

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 23:18

سلام
این صدا یا از ریختن آب در منبع انبساط هست یا ورود و خروج آب به رادیاتور بخاری .
یعنی طبیعی هست
چیزهای غیر طبیعی:
کم شدن آب رادیاتور
نشتی آب و چکه
حرارت بیش از حد
بالا رفتن آمپر و سپس یهو پائین اومدنش
بالا پائین شدنِ آمپر با گاز دادن
باد کردن یا یا چند شیلنگ
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

شنبه 29 فروردین 1394 22:36

توسط mohamad89b » جمعه 4 اردیبهشت 1394 22:03

باتشکر :از mohammad-asemooni
متاسفانه اب رادیاتور کم میشه تو روز حدوا"  نیم لیتر ، وبعضی وقتا که موتور هم سرده ، در رادیاتورو باز میکنی کمپرس داره ولی نه آب روغن زده ونه بد روشن میشه ونه موتور بد کا میکنه ، ضمنا باهاش توجاده کوهستانی حدود 220کیکومترو روندم کوچکترین اذیتی نکرد ه ،لطفل" هرکی میتونه راهنمایم کنه ؟ متشکرم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2951

تشکر کرده: 2272 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 5 اردیبهشت 1394 01:27

سلام
نیم لیتر در روز نسبتاً زیاده
1- آب خالی هست توی رادیاتور ؟ یا آب مقطر و ضد یخ ؟

2- زیر ماشین آب نمیریزه ؟
3- درب منبع انبساط سالمه ؟ لاستیکش خراب و پوسیده نیست ؟ ممکنه ازش آب تبخیر میشه .
4- وقتی موتور کاملاً داغ میشه , حرارت طبیعی هست یا بالا میره ؟

5- شیلنگهای رادیاتور سفت نمیشه بر اثر فشار ؟ باد نمیکنه ؟

6- زیر داشبورد خیس یا نم نیست ؟

7- منبع انبساط سالمه؟  سوراخ نیست ؟
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

New Member

no avatar
14

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 16 تیر 1394 20:21

توسط Bikaran » سه شنبه 16 تیر 1394 22:22

با سلام. منم 405 مدل 90 دقیقا همین مشکل صدای شر شر آب از پشت فرمون را دارم. در واقع بعد از تعویض ترموستات این مشکل پیدا شد. نکته جالب اینکه این صدا همیشه نیست و دقیقا موقعی میاد که آمپر آب میرسه یه درجه مانده به وسط. فکر کنم لحظه ای که ترموستات باز میشه این صدا میاد بعد هم که موتور داغ شد دیگه به کلی قطع میشه

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

شنبه 27 تیر 1394 04:27

توسط Kazem gtr » شنبه 27 تیر 1394 04:44

اگه رادیاتور بخاری ماشینتون از این جدیدا و لوله یکسره هاست باید بگم ک هواگیری اینا بایس در زمان گرم بودن انجین و باز شدن ترموستات صورت بگیره و احتمال زیاد گرفتگی در رادیات بخاری یا لوله ها وجود داره  اگه نشتی در اجزا سیستم خنک کننده وجود نداره شلنگ های بخاری باز بشه و با  فشار اب کارواش و یا ... گرفتگی رفع بشه و ب روش گفته شده هواگیری بشه . بنده برق کار مرسدس بنز هستم . سوالی بود در خدمتم .

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 16 مرداد 1394 22:28

توسط پژو پارس » جمعه 16 مرداد 1394 22:47

mohamad89b نوشته است:[اسلام خدمت دوستان عزیز
من پژو405مدل 89دارم ،مدتی است که در پشت داشبورد صدای شرشر آب میاد ،وقتی پاروگاز میزار ی بطور تصادفی این صدا شنیده میشه چند بارهم خودم هواگیریش کردم ولی متاسفانه برطرف نشده ، لطفا هرکی از دوستان متوانه راهنمایی کنه؟ در ضمن هیچ یک از نشونه های واشر سوزی رو نداره.

سلام دوستان من هم همین مشکل رو دارم وقتی هم ماشین سرده و هنوز روشن نکردم کمپرس آب داره و ماشین ک کار میکن جنت بالایی رادیاتور سفت میشه.

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

يکشنبه 8 شهریور 1394 01:26

توسط reza.hosseini » يکشنبه 8 شهریور 1394 02:46

سلام
ابتدا  درموقع سرد بودن موتور یک  بار هواگیری نمایید سطح آب زیر  لول رادیاتور باشد درب رادیاتور را نبندید موتور را روشن کنید.دستتان را به لوله خروجی آب از ترموستات بگذارید موقع داغ شدن موتور و عمل کردن ترموستات لوله داغ میشود.در این مواقع موتور را خاموش کرده و مجددا هواگیری کنید.لول آب زیر خط ماکزیمم بالاباشد.  رادیاتور را ببندید.حتمن از مخلوط ضد یخ و اب  مقطر استفاده کنید بصورت نصف،نصف. واز ریختن آب معمولی یا اب مقطر به تنهایی جدا خوداری کنید
در صورتی که در مرحله اول هوا گیری آب از درب رادیاتور فوران کند واشر سرسیلندر معیوب است

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 دی 1394 22:50

صدای شرشر آب و کم شدن آب رادیاتور

توسط Malekim » چهارشنبه 9 دی 1394 23:06

سلام.ممنون میشم اگه سوال منو جواب بدید.من یه 206 مدل 90 دارم تازگیا که استارت میزنم بعد از گاز دادن صدای شرشرآب میاد که چند بار بعد از هربار گاز دادن تکرار میشه و بعد قطع میشه.امروز مت جه شدم که ماشینم آب کم میکنه.چون چند روز پیش آب ریختم ولی امروز که نگاه کردم دیدم اصلا آب نداره.یه بار ماشینم چهار ماه پیش واشر سرسیلندر سوزونده میترسم دوباره همون اتفاق افتاده باشه.همون 4 ماه پیشم ضد یخ توش ریختم و هر هفته چک میکردم و مشکلی نداشت ولی این یکی دو هفته این مشکل پیش اومده.ممنون میشم راهنمایی کنید

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2657

تشکر کرده: 81 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 تیر 1388 08:58

روبروی شما

آرشيو سپاس: 15274 مرتبه در 2406 پست

Re: صدای شرشر آب و کم شدن آب رادیاتور

توسط RAHVAR » جمعه 11 دی 1394 12:14

Malekim نوشته است:سلام.ممنون میشم اگه سوال منو جواب بدید.من یه 206 مدل 90 دارم تازگیا که استارت میزنم بعد از گاز دادن صدای شرشرآب میاد که چند بار بعد از هربار گاز دادن تکرار میشه و بعد قطع میشه.امروز مت جه شدم که ماشینم آب کم میکنه.چون چند روز پیش آب ریختم ولی امروز که نگاه کردم دیدم اصلا آب نداره.یه بار ماشینم چهار ماه پیش واشر سرسیلندر سوزونده میترسم دوباره همون اتفاق افتاده باشه.همون 4 ماه پیشم ضد یخ توش ریختم و هر هفته چک میکردم و مشکلی نداشت ولی این یکی دو هفته این مشکل پیش اومده.ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
نقل قول
اين صدا نشونه اين هست كه سيستم هوا گرفته
يكي از دلايل هوا داشتن سيستم ميتونه از واشر سرسيلندر باشه كه البته مشكل دار بودن واشر غير از اين ، مشخصه هاي ديگه اي هم داره
بهتره اگه اين صدا رو دارين ،اول دنبال هدر روي يا نشت آب از سيستم بگردين

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است