آیا می‌دانید محبوب‌ترین رنگ‌ها در طراحی وب کدم‌اند؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 8
تاریخ عضویت: دو شنبه 1 تیر 1394, 8:40 pm
سپاس‌های دریافتی: 11 بار
تماس:

آیا می‌دانید محبوب‌ترین رنگ‌ها در طراحی وب کدم‌اند؟

پست توسط ElmiPedia.com » جمعه 11 دی 1394, 6:35 pm

آیا می‌دانید محبوب‌ترین رنگ‌ها در طراحی وب کدم‌اند؟


آیا با روانشناسی رنگ‌ها آشنایی دارید؟ما در دنیای رنگ‌ها زندگی می‌کنیم و تا حد بسیار زیادی به رنگ‌ها خو گرفته‌ایم. رنگی بودن جهان یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌های الهی است که باعث شادی و نشاط انسان‌ها شده و موجب رسیدن به امید و آرامش در آنان می‌شود.

همه‌ی ما از وجود رنگ‌ها آگاهیم امّا آیا از تأثیر آن‌ها بر روح، روان، ذهن و اندیشه‌مان نیز باخبریم؟ روان‌شناسان دریافته‌اند که رنگ‌ها تأثیرات معجزه‌آسایی بر روح و روان انسان‌ها داشته و علاقه به رنگ‌های خاص نیز گویای بسیاری از ناگفته‌های ذهن و روح آن‌هاست.

روان‌شناسان دریافته‌اند که رنگ‌ها تأثیرات معجزه‌آسایی بر روح و روان انسان‌ها دارد
تابه‌حال شده است برای این‌که احساس آرامش بیشتری کنید خودتان را بین ملحفه‌های سبزرنگ بپیچانید تا به خواب روید؟

آیا برایتان پیش‌آمده هنگام انجام یک مصاحبه شغلی لباسی به رنگ قرمز بپوشید و آن را عامل موفقیت خود بدانید؟

آیا رنگ‌هایی که در لباس و دکوراسیون خانه شما به‌کاررفته‌اند می‌توانند رفتار و سطح انرژی یا زندگی شمارا بهبود بخشند؟

برخی از روانشناسان عقیده دارند رنگی که برگزیده و دلخواه کسی است می‌تواند گویای خصوصیات اخلاقی و روانشناسی او باشد.

رنگ‌ها بر نیازهای روحی-روانی، شرایط یادگیری، کنترل رفتارهای خشمگینانه، احساسات، درمان افسردگی و اختلالات یادگیری و سطح انرژی اثر دارند. رنگ‌ها در کنترل نبض، تپش قلب، فشارخون، اشتها و حتی خواب مفید هستند و همچنین در درمان بیماری‌هایی مثل میگرن، سرطان، اعتیاد و امراض پوستی و حتی تومورهای مغزی اثر دارند.

رنگ‌ها بر نیازهای روحی-روانی، شرایط یادگیری، احساسات و سطح انرژی اثر دارند
رنگ‌ها در هر جا از دنیا و به تناسب فرهنگ و عرف هر جامعه معانی متفاوت و حتی متضاد دارند. برای مثال سفید در کشوری مثل ایران نشان شادی، پاک‌دامنی است و برای مراسم جشن و عروسی استفاده می‌شود، درحالی‌که در کشوری دیگر نشان روحانیت است و در مراسم عزاداری کاربرد دارد. شاید تابه‌حال از خودتان پرسیده باشید که چرا کشتی و یا هواپیمای سیاه نداریم؟ و یا چرا هیچ جعبه شکلاتی سبز نیست؟

باوجودی که اثر رنگ‌ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می‌کند امّا برخی از تأثیرات رنگ‌ها دارای معنی یگانه‌ای در سراسر جهان هستند.

در برخی از فرهنگ‌های قدیمی، ازجمله مصری‌ها و چینی‌ها، از رنگ‌ها برای درمان استفاده می‌شده است. این کار که گاهی به آن نوردرمانی یا رنگ‌شناسی نیز گفته می‌شود هنوز هم به‌عنوان روش درمان جایگزین مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در برخی از فرهنگ‌های قدیمی، از رنگ‌ها برای درمان استفاده می‌شده است
استفاده از رنگ در طراحی، ذهن را تحت تأثیر قرار می‌دهد، به‌طوری‌که عکس‌العمل افراد در برابر دیدن اشیا، منحصربه‌فرد است. تئوری رنگ‌ها، خود یک علم است و نتیجه مطالعه تأثیر رنگ‌ها روی افراد مختلف نشان می‌دهد که بسیاری، کارهای خود را بر اساس این رنگ‌ها انجام می‌دهند. مسئله ساده‌ای مثل مقدار یا شفافیت یکرنگ می‌تواند احساس کاملاً متفاوتی روی افراد مختلف داشته ‌باشد. این مسئله تا حدی است که در یک فرهنگ، یکرنگ نشان‌دهنده شادی و در فرهنگی دیگر، نشان‌دهنده غم است.

استفاده از رنگ در طراحی، ذهن را تحت تأثیر قرار می‌دهد

در این فیلم کوتاه چنددقیقه‌ای، به اهمیت رنگ‌ها در طراحی وب اشاره‌شده و محبوب‌ترین رنگ در دنیای طراحی وب و اینترنت موردبحث و بررسی قرارگرفته است


آیا می‌دانید محبوب‌ترین رنگ‌ها در طراحی وب کدم‌اند؟
همین الان این فیلم را به رایگان دانلود کنید و با محبوب ترین رنگ جهان اینترنت آشنا شوید


تصویر


»»» [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] «««
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

ارسال پست

بازگشت به “طراحي صفحات اينترنتي”