کاشت سيب زميني در مريخ!

جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 6929
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9170 بار
سپاس‌های دریافتی: 20871 بار
تماس:

کاشت سيب زميني در مريخ!

پست توسط sinaset » جمعه 18 دی 1394, 12:51 pm

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از خبرگزاري فرانسه سازمان فضايي آمريکا (ناسا) و مرکز بين المللي تحقيقات درباره کاشت سيب زميني CIP که مقر آن در کشور پرو است، پژوهشي علمي را در مورد کاشت سيب زميني در سياره مريخ آغاز مي کنند.
 
تصویر 
با در نظر گرفتن اينکه سيب زميني يکي از مهم ترين مواد در چرخه غذايي انسان و برخي حيوانات به شمار مي رود، گروهي از محققان مرکز پژوهش کاشت سيب زميني در ليما پايتخت پرو، در نظر دارند با همکاري ناسا، با مشابه سازي شرايط جوي، دما، جاذبه، ترکيبات خاک و ميزان تشعشعات در سطح کره مريخ ، درباره اينکه آيا مي توان در آينده در سياره سرخ سيب زميني کاشت يا خير، تحقيق کنند.

پژوهشگران مي گويند خاک بخشي از منطقه آرکيپا Arequipa در جنوب پرو، مشخصه هايي کاملا مشابه با نمونه هايي از خاک مريخ دارد که کاوشگر فضايي مريخ پيماي «کنجکاوي» آزمايشاتي را روي آن انجام داده است.

به گفته دانشمندان، سيب زميني هاي کشت شده در پرو از اين جهت که در ارتفاع 4000 متر از سطح دريا به عمل مي آيند، از نمونه هاي بسيار مقاوم اين گياه با ارزش محسوب مي شود و به همين دليل مي توان آن را در اکثر اکوسيستم هاي زمين پرورش داد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نجوم”