جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6566

تشکر کرده: 1666 مرتبه
تشکر شده: 8119 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

کاشت سيب زميني در مريخ!

توسط sinaset » جمعه 18 دی 1394 12:51

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از خبرگزاري فرانسه سازمان فضايي آمريکا (ناسا) و مرکز بين المللي تحقيقات درباره کاشت سيب زميني CIP که مقر آن در کشور پرو است، پژوهشي علمي را در مورد کاشت سيب زميني در سياره مريخ آغاز مي کنند.


با در نظر گرفتن اينکه سيب زميني يکي از مهم ترين مواد در چرخه غذايي انسان و برخي حيوانات به شمار مي رود، گروهي از محققان مرکز پژوهش کاشت سيب زميني در ليما پايتخت پرو، در نظر دارند با همکاري ناسا، با مشابه سازي شرايط جوي، دما، جاذبه، ترکيبات خاک و ميزان تشعشعات در سطح کره مريخ ، درباره اينکه آيا مي توان در آينده در سياره سرخ سيب زميني کاشت يا خير، تحقيق کنند.

پژوهشگران مي گويند خاک بخشي از منطقه آرکيپا Arequipa در جنوب پرو، مشخصه هايي کاملا مشابه با نمونه هايي از خاک مريخ دارد که کاوشگر فضايي مريخ پيماي «کنجکاوي» آزمايشاتي را روي آن انجام داده است.

به گفته دانشمندان، سيب زميني هاي کشت شده در پرو از اين جهت که در ارتفاع 4000 متر از سطح دريا به عمل مي آيند، از نمونه هاي بسيار مقاوم اين گياه با ارزش محسوب مي شود و به همين دليل مي توان آن را در اکثر اکوسيستم هاي زمين پرورش داد.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان