در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6801

تشکر کرده: 1682 مرتبه
تشکر شده: 8439 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

دستگاهی برای افزایش چند برابری سرعت دانلود

توسط sinaset » شنبه 19 دی 1394 13:58

ساعت 24-مهندسان دانشگاه مینه‌سوتا دستگاهی اختراع کرده‌اند که می‌تواند سرعت دانلود را چندین برابر افزایش دهد و در عین حال کاهش مصرف انرژی را به دنبال داشته باشد.

گروهی از دانشمندان و مهندسان دانشگاه مینه‌سوتا ابزار نوری جالبی در مقیاس نانو اختراع کرده‌اند که می‌تواند سرعت دانلود آنلاین اطلاعات را تا حد زیادی افزایش داده و هزینه اینترنت را کاهش دهد.

این دستگاه جدید از نیروی تولید شده توسط نور استفاه می‌کند و محققان بر این باورند که این اختراع می‌تواند منجر به پیشرفت‌هایی در محاسبات کامپیوتری و پردازش اطلاعات با استفاده از نور به جای جریان الکتریکی شود.

این روش کارایی بالاتر و مصرف انرژی کمتری نیز به دنبال دارد و شبیه دستگاه‌های تقویت‌کننده الکتروشیمیایی است، اما کاملا با نور کار می‌کند.

این مطالعه جدید بر اساس کشفیات پیشین این محققان است که نشان داده بودند کانال‌های نوری در اندازه نانو می‌توانند برای تولید نیروی نوری کافی مورد استفاده قرار بگیرند و جریان‌هایی تولید کنند که به طور مکانیکی موج‌برهای نوری را به کار می‌اندازد.

محققان دریافتند این نیروی حاصل از نور بسیار قوی است، به طوری که بخش‌های مکانیکی این وسیله می‌توانند به طور کامل با نیروی حاصل از نور کار کنند.

این اولین بار است که از تاثیر کانال‌های نوری جدید برای ایجاد پیام‌های نوری بدون تبدیل آنها به انرژی الکتریکی استفاده می‌شود.

نتایج این مطالعه در مجله علمی Nature Communications به چاپ رسیده است.

به نقل از خبرگزاری ساعت 24
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان