در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » جمعه 19 آبان 1385 19:12

يه مشكل هست....به نظر من استعداد نميتونه همه درد ها رو دوا كنه.....پشتكار و .....بسيار موثر تر هست
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Captain

Captain

نماد کاربر
1086

تاريخ عضويت

دوشنبه 8 آبان 1385 00:38

هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ! ! !

آرشيو سپاس: 143 مرتبه در 66 پست

توسط osilatoria » جمعه 19 آبان 1385 19:16

g جان من اين حرف شما رو که ميگين مغرورن قبول ندارم چون من با خيلي هاشون بودم و ديدم که اينطور نيست و اين افراد پس از اينکه وارد محيط دانشگاه ميشن (که ديگه محيط سمپادي نيست) خيلي راحت با بقيه دوستي ميکنن.
اما در مورد کلاس بايد بگم مگه بقيه کلاس نميرن؟ همه ميتونن خرخوني کنن. متاسفانه يه جوري جا افتاده که خرخوني بده . به نظر من اصلا بد نيست اتفاقا هنره!!! همه اين فاکتور ها باعث ميشه که به يکي بگيم تيزهوش

Captain

Captain

نماد کاربر
1086

تاريخ عضويت

توسط osilatoria » جمعه 19 آبان 1385 19:21

SHAHRAM جان کاملا با اين حرفتون موافقم . ميشناختم کسي رو  با ضريب هوشي بسيار بالا که در اثر درس نخوندن رتبه کنکورش شد 50000 !!!!

مطمئنا تلاش و پشتکار عامل بسيار مهمي هيت اما بحث ما اينه که آيا جمع شدن يه عده دانش آموز با بهره هوشي بالا به سود جامعه هست يا ضررش؟ يا اينکه اگر هر دو با هم هست کدومش بيشتره؟ راه حل چيه؟ آيا اينکه بگيم بايد در سمپاد رو تخته کرد مشکل رو حل ميکنه؟

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
266

تاريخ عضويت

شنبه 5 فروردین 1385 10:15

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط g » جمعه 19 آبان 1385 19:34

يکي بود کودن ولي قبول شد مادرش ميگفت اصلا کلاس نميره هر وقت ميديدمشون خانم توي خونه بودن بعد يه آشنا داشتم باهاش همکلاس بوده بعد گندش در امد که تمام کلاساش خصوصي داخل خونه بوده کسي تيز هوشه که بدون کلاس بشه
پسر خالم امسال بدون خيچ چيزي قبول شد ومن بهش افتخار ميکنم
يا اگه  کسي کلاس ميره به بقيه بگه ولي متاسفانه 80%با کلاس رفتن قبول شدن بابا من وقتي کلاس تقويتي ميرفتم اي بچه تيزهوشاني ها هم با من بودن يک آدمها ادعايي توي همه چيز  اداي فضل ميکنن فکر ميکنن خداي اطلاعاتن اونهايي که امسال يه پارسال قبول شدن حاظرم شرط ببندم تمامشون کلاس خصوصي ميرفتن اين پسره حامد وحيدي هم شهرکي خودم بود تمام معلمهاش رو ميشناسم اين اصلا پيش دانشگاهي نرفته تمام معلماش خصوصي بودن

يکي رو ميشناسم توي چشماي اين بچه هوش ميباره ولي برعکس به پسر خالش نمونه دلتي هست هم سنن ولي اون يکي به دليل نببود پول بايد معمولي بخونه اون يکي نمونه

تبعيضه چون سهميه دارن چون ميخوان بدون کنکور ببرشون دانشگاه چند نفر وسراغ دارم همشون يک سال پشت کنکور موندن تيز هوشان بودن
يکي بدون هيچ امکاناتي مياد 2000 ميشه دانشگاه دولتي روزانه بدون حمايت مالي شيمي ميخونه که تخصصشه اون تيز هوشانبه مياد ميگه اوه اينا همونهيين که سال اول دبيزستان به ما ميگن

بابا اصلا مامان خودم مشاور همين تيزهوشاني هاست دليل بالانتر از اين

اول بايد علاقه بهد تلاش بهد کار اينو براي آينده ورشتتون در نظر بگيرين
قند ترش

New Member

no avatar
10

تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 شهریور 1385 14:27

توسط nouri » جمعه 19 آبان 1385 19:34

ببخشيد وارد بحث داغتون مي شم ولي لازمه به عنوان کسي که سال گذشته از پيش دانشگاهي سمپاد تهران فارغ التحصيل شده مقداري اطلاعات بهتون بدم.
مشکل اصلي شما اينه که فکر مي کنيد در سمپاد امکانات بيشتري به دانش آموزان داده مي شه ودقيقا بر عکس فکر مي کنيد. من مي تونم به شما اطمينان بدم که در تمام سالهاي راهنمايي کيفيت تدريس مدرسه ي ما ( دقت کنيد، مدرسه سمپاد پايتخت) از تمام مدراس غير انتفاعي تهران و در سالهاي دبيرستان از تمام مدراس غير انتفاعي معروف تهران ( حداقل ده تا معروف تر ها ) به صورت بسيارررر محسوسي پايين تر بوده و فقط امکان جيم شدن از کلاس براي ما بيشتر بوده. مطمئنا تمام تصورات شما از فضاي مدارس سمپاد غلطه. به عنوان مثال بگم فقط تعداد انگشت شماري از دويست نفر بچه هاي ما معدل امتحان نهايي شون بالاي نوزده بوده ولي مثلا تو کلاسي که سال سوم دبيرستان تو اون بودم سه تا طلاي المپياد رياضي داشتيم. ( هر سال متوسط 15 تا 20 نفر از بچه هاي مدرسه مدال طلاي المپياد کشوري مي گيرن ) چيزي که توي سازمان مشهوده بسته بودن محدوده ي افراديه که تو اون حضور دارن ( از هيئت امنا گرفته تا مديران ) و اين باعث مي شه به راحتي بشه بودجه اي که داده مي شه رو دزديد. با اينکه حتي ما مثل مدارس غير انتفاعي شهريه هاي سنگين مي ديم ( بالاي يک ميليون، بسته به اينکه مدرسه چقدر بتونه از طرف پول بگيره ) ولي چيزي به ما نمي رسيد. ( با داشتن معلمهاي بسيار جوون و قراردادي که بعض هاشون واقعا ... سه جلسه در ميون هم غيبت مي کنن ) هيچ وقت هم گروههاي پژوهشي مون پول نداشتن. تنها فايده اي که سمپاد داره، باعث مي شه اون دانش آموزان توي فضايي قرار بگيرن که اکثر افراد مثل خودشونن و قوانين دست و پا گير و آدماي تعطيل جلوشونو نمي گيرن.
ببخشيد پر چونگي کردم

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
266

تاريخ عضويت

شنبه 5 فروردین 1385 10:15

توسط g » جمعه 19 آبان 1385 19:53

تبعيضه چون مياد بالاتر از سطح کتاب بهشون ميگن فشارروشونه ولي آخرش همون سوالي رو سال وم جواب ميده که يه بچه توي يکي از دهاتهاي مثلا رشت جواب ميده
امکانات دارين 100% نگين ندارين يکي شون همين کرمان تلسکوپ يه نمونش

آقا فرهاد پاکشون نکن قصد توهين ندارم چه کنم که دلو خونه راسته اين کسا که براتون مثال زدم همشون قوم وخويشهاي خودمن کي نزديکتر از اينها
بامرام مخلص برو بچ کرممممممممون نيز هسسسسستيم
قند ترش

Captain

Captain

نماد کاربر
1086

تاريخ عضويت

توسط osilatoria » جمعه 19 آبان 1385 19:56

nouri جان تو سخن از دل ما ميگويي !
حرفشون رو من کامل قبول دارم ديگران فکر ميننن چه خبره در صورتيکه هيچ خبري نيست. همونطور که دوست عزيزمون گفتن نتها نکته ي مثبت اون فضاي حاکم بر اون هست.
nouri عزيز من هم مثله شما پارسال فارغ التحصيل شدم از شهيدهاشمي نژاد مشهد ولي از ما شهريه ي زيادي نمي گرفتن :-(  من وقتي راهنمايي بودم علامه حلي اومدم خدايي خيلي داغون بود .
در پايان بايد بگم که خيلي خوب گفتيد :smile:

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3049

تشکر کرده: 26 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 اسفند 1384 03:45

آرشيو سپاس: 1566 مرتبه در 615 پست

توسط Dr.Akhavan » جمعه 19 آبان 1385 20:35

اين عين عدالت است چرا كه  به فرض در كلاسي اگر همه با سطح هوشي مختلف  كنار هم نشسته باشند
اگر معلم بخواهد مطلبي را زياد باز كند  :  ظلم به افراد معمولي و سود براي تيزهوش
و اگر بخواهد معمولي تدريس كند : ظلم براي فرد تيزهوش و سود به نفع فرد معمولي

مثل زندان كه در هر جامعهاي بايد باشد تا افراد شرور را از بقيه جدا باشند
سمپاد هم بايد باشد تا عدالت بر قرار باشد

من هم به نوبه خودم كه يك سمپادي ( فارغ التحصيل 79 ) قديمي هستم - مي گويم درست است كه امكانات آموزش با مدارس ديگه زياد فرق نمي كند ولي ولي همين در كنار هم بودن خيلي خيلي به نفع مان است و البته معلمان هم راحت تر هستند كه چگونه تدريس كنند :-)

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » جمعه 19 آبان 1385 22:05

من خودم براي اينگونه مدارس که مي خواستم وارد آن شوم به دلايلي بسيار خنده دار حوادثي رخ داد که نه در راهنمايي و نه در دبيرستان نتوانستم وارد آن بشوم.:::P (با وجود قبولي)

ولي شايد الان از اينکه به اين مدارس نرفتم خيالم راحت تر است به دلايلي که به نظرم ايجاد اينگونه مدارس باعث افت علمي هر دو گروه دانش آموز مي گردد. به نظرم بايد دانش آموزان همه بايد يک نوع آموزش داشته باشند و فردي که باهوش تر است خود بايد به دنبال يادگيري بيشتر باشد. به طور خلاصه به نظرم معلم محوري نبايد در آموزش باشد و امکانات برابر براي همه در کنار يکديگر.
هیهات منا الذلة

Captain

Captain

نماد کاربر
1086

تاريخ عضويت

توسط osilatoria » شنبه 20 آبان 1385 02:17

ببينيد کلاس خصوصي يک چيزه بحث مدارس سمپاد چيزه ديگه. خواهش مي کنم اين 2 تا رو با هم قاطي نکنيد.
گرچه من معتقد هستم که کلاس خصوصي هم عيب نيست چون دبير که از سطح کتاب فرا تر نميره چون سوالات کنکور از کتابه !!! بهد از اون هم باز همه چيز وابسته به خود دانش آموز هست . اگر فردي بهترين دبيرها رو هم داشته باشه وقتي خودش نخونه چه فايده؟
خواهش ميکنم بحث رو منحرف نکنيد :D  :-)

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
42

تاريخ عضويت

شنبه 14 آبان 1390 22:29

آرشيو سپاس: 238 مرتبه در 30 پست

Re: ****مدارس تيزهوشان**** عدالت يا تبعيض ؟؟؟؟؟؟

توسط MITT ROMNEY » چهارشنبه 23 فروردین 1391 21:36

osilatoria نوشته است:دوستان هرکی نظری در مورد سمپاد(سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان) و مدارس تیزهوشان داره برامون بگه

افرادشرکت کننده دراین نظرسنجی میبایست خودتیزهوش باشند،درغیراین صورت نظرآنان فاقدارزش است.

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 151 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: ****مدارس تيزهوشان**** عدالت يا تبعيض ؟؟؟؟؟؟

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 23 فروردین 1391 22:28

MITT ROMNEY نوشته است:
osilatoria نوشته است:دوستان هرکی نظری در مورد سمپاد(سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان) و مدارس تیزهوشان داره برامون بگه

افرادشرکت کننده دراین نظرسنجی میبایست خودتیزهوش باشند،درغیراین صورت نظرآنان فاقدارزش است.

وای وای ( 2 بار )
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

قبليبعدي