در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

بهترین عایق برای بیمارستان

توسط paramisrockwool » جمعه 9 بهمن 1394 11:10

از فاکتورهای مهم هر بیمارستان به عنوان یک محیط درمانی، ایجاد آسایش حرارتی و صوتی مطلوب است. اهمیت ایجاد محیطی با دمای مناسب در زمستان و تابستان و همچنین محیطی آرام و به درو از سر و صدا در بیمارستان ها بر کسی پوشیده نیست. متاسفانه بیمارستان ها تحت تاثیر منابع تولید آلودگی صدا قرار دارند که می تواند آسایش بیماران را از بین ببرد. حد مطلوب صدا در اتاق بیماران در بیمارستان ها 30 دسی بل، در اتاق عمل 35 دسی بل و در اتاق انتظار 40 دسی بل است.
باید از ورود صداهای بالا به بیمارستان جلوگیری کرد و به همین دلیل استفاده از عایق صوتی در بیمارستان ها الزامی است.


عایق پشم سنگ بهترین گزینه برای عایق کاری بیمارستان ها می باشد. عایق صوتی پشم سنگ به دلیل ساختار فیبری بازی که دارد باعث کاهش عبور صدا و کاهش جذب آن می شود. پشم سنگ باعث کاهش انرژی صدا در هنگام عبور از آن می شود و این مانع از ورود صدا و یا خروج آن می شود.
علاوه بر این پشم سنگ یک عایق حرارتی با ضریب انتقال حرارت پایین و راندمان بالا می باشد که این ویژگی در کنار عایق صوتی بودن آن، باعث می شود که انرژی کمتری در بیمارستان ها صرف گرم کردن (در زمستان) و خنک کردن (در تابستان) محیط شود می شود. کاهش مصرف انرژی برابر با کاهش هزینه های بیمارستان است.


از مزیت های دیگری که عایق صوتی حرارتی پشم سنگ دارد، ضد حریق بودن آن است. در هنگام آتش سوزی، چون بیماران از سلامت کامل برخوردار نیستند، آسیب پذیرتر از افراد معمولی می باشند. عایق پشم سنگ به عنوان یک عایق ضد حریق عمل می کند و مانع از انتشار آتش به قسمت های دیگر می شود و این زمان لازم را برای نجات جان بیماران فراهم می کند. علاوه بر این پشم سنگ در مواجه به آتش از خود دود سمی منتشر نمی کند که باعث خفگی بیماران و کارکنان بیمارستان شود، این نیز یک مزیت دیگر عایق پشم سنگ به حساب می آید.


پشم سنگ از نظر بیولوژیکی بی اثر است و محیط مناسبی برای رشد باکتری ها، قارچ ها، کپک ها و حشرات نمی باشد.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/203- ... 9%87%D8%A7

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

استفاده از پشم سنگ در عایق کاری بیمارستانی در ولز

توسط paramisrockwool » يکشنبه 25 بهمن 1394 22:45

در کشور ولز و در شهر Swansea، از عایق پشم سنگ برای عایق کاری یکی از مهمترین بیمارستان های عمومی و آموزشی استفاده شده است.
برای اضافه کردن سه طبقه به این بیمارستان 60 میلیون پوند هزینه شده است و پروژه افزایش طبقات توسط شرکت ساختمان سازی انگلیسی BAM انجام شد. فضایی حدود 280 متر به این بیمارستان افزده شد که شامل بخش های پزشکی، دیالیز، پرتو X و دندانپزشکی بوده است.


در انتخاب عایق حرارتی مناسب برای این پروژه پارامترهای گوناگونی در نظر گرفته شده است مانند مقاومت و پایداری بالای عایق حرارتی، حمل و نقل و نصب آسان آن و راندمان بالای عایق. با توجه به اینکه این پروژه مربوط به بیمارستان بوده است باید در آن استانداردهای مربوطه مانند BS5422:2009 و HTM05-01 رعایت شود. از جمله شرایطی که باید در این پروژه درنظر گرفته شود این است که نباید از مواد قابل اشتعال در بیمارستان استفاده شود. برای داشتن تمام الزامات مطابق با استانداردهای مربوطه مهندسان و طراحان این پروژه تصمیم گرفتند که از عایق پشم سنگ در عایق کاری صوتی و حرارتی این بیمارستان استفاده کنند. برای عایق کاری دیوارها، کانال ها و لوله ها از عایق پشم سنگ تخته ای، پشم سنگ پتویی و پشم سنگ لوله ای استفاده شده است و میزان پشم سنگ استفاده شده بیشتر از 5000 متر بوده است.


پشم سنگ دارای ویژگی های متمایزی است از جمله این ویژگی ها می توان به عایق صوت و عایق حرارت بودن همزمان آن، عدم اشتعال آن و استایی بالایی که در برابر حرارت دارد بطوری که مقاوم ترین عایق در برابر آتش می باشد، قابلیت بازیافت بالای آن 97%، عدم انتشار گاز گلخانه ای دی اکسید کربن، عدم رشد آفت ها، قارچ ها، باکتری ها و موجودات موذی، مقاومت و پایداری بالای پشم سنگ بطوری که طول عمر آن برابر با طول عمر ساختمان است و نصب آسان آن اشاره کرد.

منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/218- ... 9%84%D8%B2


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان