در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 11 بهمن 1394 14:49

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

دوربین مدار بسته هایی که هک شدند!

توسط parsua/پارسوا » يکشنبه 11 بهمن 1394 14:59

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  هایی که هک شدند!]

بصورت ۲۴ ساعته، تصاویر ۷۳۰۰۰ دوربین مدار بسته از سراسردنیا در وب سایت روسی با نام insecam (دوربین نا امن)، پخش می شود.

جالب است بدانید دراین سایت بصورت زنده و به تفکیک شهر، تصاویر ۱۴۳  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  از ایران نیز درحال پخش است که از بی توجهی و نا آگاهی صاحبان وکاربران آنها حکایت دارد...

" هشدارمی دهیم که نسبت به تعویض رمز عبور دوربین‌ های امنیتی خود اقدام کنید، اگر خلاف این عمل شود ما برای عموم، تصاویر پذیرایی یا اتاقخواب شما را پخش خواهیم نمود و از این کار درآمد نیزداریم. "


این نوشته ای هست که در این سایت از سوی موسس یا موسسان آن نشر شده است، آنها تذکر جدی به صاحبان این  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  را هدف خود عنوان کرده اند.

در حقیقت تعداد کثیری از کاربران امکان دسترسی دیگران را با عدم تعویض حالت پیش‌فرض نام کاربری و پسورد سیستم نظارتیشان، فراهم کرده اند.


گرچه با این کار، این وبسایت مرتکب جرم شده است ولی برای کاربران این سیستم ‌ها هشدار داده شده تا نسبت به امنیت تصاویر خود مراقبت بیشتری نمایند و از نام کاربری و پسورد مطمئنی استفاده کنند.

اگر توجه آنچنانی به امنیت تصاویر درسیستم مداربسته یا تحت شبکه خود تا به امروز نکرده بودید، دست به کار شده و قبل از اینکه دیر بشود با یک رمز مطمئن سیستم خود را بروز رسانی نمایید.


www.cctvha.ir

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان