دوربین مدار بسته هایی که هک شدند!

در این بخش می‌توانید در رابطه با شبكه، امنيت و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید

مدیران انجمن: SHAHRAM, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: یک شنبه 11 بهمن 1394, 2:49 pm
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

دوربین مدار بسته هایی که هک شدند!

پست توسط parsua/پارسوا » یک شنبه 11 بهمن 1394, 2:59 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] هایی که هک شدند!]

بصورت ۲۴ ساعته، تصاویر ۷۳۰۰۰ دوربین مدار بسته از سراسردنیا در وب سایت روسی با نام insecam (دوربین نا امن)، پخش می شود.

جالب است بدانید دراین سایت بصورت زنده و به تفکیک شهر، تصاویر ۱۴۳ [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] از ایران نیز درحال پخش است که از بی توجهی و نا آگاهی صاحبان وکاربران آنها حکایت دارد...


تصویر


" هشدارمی دهیم که نسبت به تعویض رمز عبور دوربین‌ های امنیتی خود اقدام کنید، اگر خلاف این عمل شود ما برای عموم، تصاویر پذیرایی یا اتاقخواب شما را پخش خواهیم نمود و از این کار درآمد نیزداریم. "


این نوشته ای هست که در این سایت از سوی موسس یا موسسان آن نشر شده است، آنها تذکر جدی به صاحبان این [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] را هدف خود عنوان کرده اند.

در حقیقت تعداد کثیری از کاربران امکان دسترسی دیگران را با عدم تعویض حالت پیش‌فرض نام کاربری و پسورد سیستم نظارتیشان، فراهم کرده اند.


گرچه با این کار، این وبسایت مرتکب جرم شده است ولی برای کاربران این سیستم ‌ها هشدار داده شده تا نسبت به امنیت تصاویر خود مراقبت بیشتری نمایند و از نام کاربری و پسورد مطمئنی استفاده کنند.

اگر توجه آنچنانی به امنیت تصاویر درسیستم مداربسته یا تحت شبکه خود تا به امروز نکرده بودید، دست به کار شده و قبل از اینکه دیر بشود با یک رمز مطمئن سیستم خود را بروز رسانی نمایید.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “امنيت و شبكه”