در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با عمران به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 130 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 فروردین 1394 17:51

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

عایق کاری مخازن

توسط paramisrockwool » جمعه 16 بهمن 1394 22:01

برای عایق کاری مخازن می توان با توجه به دمای کارکرد مخزن از عایق پشم سنگ پتویی یا لحافی استفاده کرد، در دمای کارکرد پایین از پشم سنگ لحافی و در دمای کارکرد بالا از پشم سنگ پتویی استفاده می شود. همچنین می توان از پشم سنگ تخته ای صلب نیز برای عایق کاری حرارتی مخازن استفاده کرد.
انتخاب و بکارگیری روش مناسب برای عایق کاری حرارتی مخازن کاملا به شرایط و مشخصات آن بستگی دارد. برای مثال در شرایطی که انجام چوش و پیچ کاری روی بدنه مخازن خطرناک است، باید با رعایت نکات ایمنی از تسمه برای محکم کردن عایق حرارتی بر روی بدنه مخازن استفاده کرد.
عایق های صلبی مانند پشم سنگ تخته ای باید مطابق با زوایای انحنای مخازن نصب گردند، البته عایق های حرارتی مثل پشم سنگ پتویی و پشم سنگ لحافی قابل انعطاف هستند و مطابق با شکل بدنه مخازن قابل نصب می باشند.


در مکان هایی که مخازن در تماس با زمین هستند، عایق حرارتی مورد استفاده نباید جاذب رطوبت باشد، بنابراین باید اطراف محل اتصال و تماس مخازن با زمین کاملا با مواد عایق مناسب پوشانده شود.
عایق کاری بیرونی مخازن به جهت حفاظت از عوامل طبیعی و محیطی، بهتر است بوسیله عایق های دارای روکش آلومینیومی که با استفاده از تسمه های عمودی و افقی به یکدیگر متصل شده اند، همراه با لایه محافظ در مقابل آب باران، انجام گیرد.
سقف مخازن یکی از منابع عمده اتلاف حرارتی است، بنابراین عایق کاری حرارتی سقف یکی از مهمترین عوامل حفظ و پایداری درجه حرارت در فرایند تولید است. حفاظت مناسب و صحیح از عایق حرارتی سقف مخازن نیز عامل مهم جلوگیری از اتلاف حرارتی می باشد.


منبع: http://paramisrockwool.com/fa/blog/125- ... 8%B2%D9%86

MOHAMMAD_ASEMOONI از این پست سپاسگزاري کرده است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان