در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

ديدار دو رهبر مسيحي بعد از نزديك به هزار سال

توسط ganjineh » شنبه 17 بهمن 1394 23:20به گزارش «شیعه نیوز»، رهبر کاتولیکهای جهان جمعه هفته آینده با رهبر   کلیسای ارتدوکس روسیه در کوبا دیدار خواهد کرد. کلیسای مسیحیت در قرن   یازدهم میلادی به دو شاخه غربی و شرقی تقسیم شد و این برای اولین بار است   که بلندپایه ترین مقام این دو شاخه دین مسیحیت با هم ملاقات می کنند.

پاپ  فرانچسکو که قرار است به مکزیک سفر کند در مسیر این سفر توقف کوتاهی  در  کوبا خواهد داشت و در فرودگاه هاوانا با پاتریارک کیریل، رهبر کلیسای   ارتدوکس روسیه دیدار می کند.

فدریکو لومباردی، سخنگوی واتیکان می  گوید: «این ملاقات بین رهبر کلیسای  کاتولیک و رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه پس  از مهیا کردن مقدمات طولانی صورت  می گیرد و اولین ملاقات در نوع خود در  تاریخ است که می تواند اهمیت ارتباط  بین دو کلیسا را نشان بدهد. واتیکان و  کلیسای مسکو امیدوارند که این  دیدار روزنه امیدی برای مردم باشد.»

قرار است این دو در این دیدار کوتاه یک بیانیه مشترک صادر کنند.
مسئول  سیاست خارجی کلیسای ارتدوکس گفته است که تحولات سیاسی از جمله  اتفاقات  خاور میانه و شمال آفریقا انگیزه ای برای این دیدار شده است اما  اختلاف  نظرها بین دو کلیسا همچنان باقی خواهد ماند.

یکی از مسائل مورد  اختلاف این دو نهاد مذهبی، تاثیرپذیری کلیسای یونانی  کاتولیک غرب اوکراین  از واتیکان است. این در حالی است که کلیسای ارتدوکس  روسیه، انتظار دارد این  کلیسا از کلیسای ارتدوکس تبعیت کند.

پاتریارک کیریل از هفت سال قبل  رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه بوده است در  حالی که پاپ فرانچسکو سه سال قبل  به عنوان رهبر کاتولیکهای جهان رسید. از  پاپ فرانچسکو به عنوان رهبری میانه  رو یاد می کنند.

کلیسای ارتدوکس چندین شاخه متنوع دارد که شاخه روسیه آن قویترین است.

از سوي ديگر خبرگزاري اسپوتنيك به نقل از دفتر مطبوعاتي واتيكان، تاريخ اين ملاقات را 12 فوريه اعلام كرد.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان