جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6568

تشکر کرده: 1666 مرتبه
تشکر شده: 8122 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

فضاپیمای مسافران مریخ راهی ماه می شود

توسط sinaset » يکشنبه 18 بهمن 1394 13:55

فضاپیمایی که قرار است انسان را به مریخ ببرد در قالب یک پرتاب مهم آزمایشی راهی ماه می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، کپسول فضایی اوریون نسل بعدی فضاپیماهای سرنشین دار ناسا به شمار می آید که بر خلاف شاتل های فضایی برای مأموریتهای سرنشین دار به ماورای مدار زمین طراحی شده است.

آژانس فضانوردی آمریکا در برنامه ریزیهای خود در نظر دارد که این فضاپیما را در سال ۲۰۱۸ و در قالب یک پرتاب آزمایشی راهی اطراف ماه کند.

این فضاپیما هم اکنون در مرکز فضایی کندی ناسا مستقر شده است. مهندسان این آژانس فضانوردی چندی پیش بخش حساس جوشکاری این مدل سرنشین دار ۱۱۲۵ کیلوگرمی را به پایان رسانده و با رساندن آن به مرکز فضایی کندی آن را برای پرتاب آزمایشی آماده می کنند.

این مدل توسط هواپیمای مخصوص ناسا به نام Super Guppy به این مرکز منتقل شد. هواپیمایی که ناسا برای این منظور استفاده می کند در دنیا بی نظیر است زیرا تنها هواپیمایی است که از وسط به دو نیم می شود.

آزمایش جدید این فضاپیما به نام EM-۱ انجام می شود و نخستین پرتاب آزمایشی اوریون محسوب می شود که توسط راکت بالابرنده طراحی شده برای آن یعنی SLS راهی فضا می شود. مهندسان ناسا هم اکنون بر روی ساخت این راکت کار می کنند.

دانشمندان و تکنسین های ناسا هیجان زیادی برای این پرتاب آزمایشی دارند زیرا پس از سالها تلاش حالا نخستین نسخه سرنشین دار کپسول فضایی اوریون آن هم برای پرتاب توسط راکت SLS آماده شده است.

آنها از تجربیات ارزشمند نخستین پرتاب آزمایشی فضاپیمای اوریون در پرتاب آزمایشی بعدی آن نهایت بهره را می برند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان