در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار هوانيروز ايران به بحث بپردازيد
Major I

Major I

no avatar
233

تشکر کرده: 1627 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 خرداد 1391 13:53

آرشيو سپاس: 723 مرتبه در 125 پست

Re: سوال در مورد جنگنده های ایرانی

توسط Mohammad.Jafar » جمعه 14 اسفند 1394 07:25

reza4231 نوشته است:سلام جناب KH.I.A.2500
دوست گرامی نمی دونم از کدوم شواهد صحبت میکنید اما سوخو 25 های کشور که در اختیار نیروی هوافضای سپاه قرار داره طبق گفته یک شخص مطلع که بماند چه مسئولیتی دارند، فعلا متاسفانه توانایی رزمی ندارند،

شخص مطلع به شما نگفته که بیشتر یا شاید همه سوخو-25 ها رو به عراق دادیم؟

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major II

no avatar
268

تشکر کرده: 266 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 01:02

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط reza4231 » شنبه 15 اسفند 1394 02:04

دوست عزیز چنین اتفاقی نیفتاده و سوخو 25 های عراقی تحویلی سال 2013 روسیه و  از نوع Kو KUBهستند و فرگ فوت های سپاه بیشترش از نوع s هستش. فرق دارن باهم برادر!

varyag از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1371

تشکر کرده: 2258 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » يکشنبه 16 اسفند 1394 21:59

reza4231 نوشته است:دوست عزیز چنین اتفاقی نیفتاده و سوخو 25 های عراقی تحویلی سال 2013 روسیه و  از نوع Kو KUBهستند و فرگ فوت های سپاه بیشترش از نوع s هستش. فرق دارن باهم برادر!

دوست عزیز... وقتتون بخیر!!! به نظرم با گذری کوتاه به اینترنت و گشت و گذاری در صفحات مجازی می توانید به راحتی متوجه واقعیت شوید.....
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major II

no avatar
268

تاريخ عضويت

توسط reza4231 » دوشنبه 17 اسفند 1394 02:32

جناب java با سلام خدمت شما تحویل فرگ فوتهای ابرانی به ارتش عراق ادعایی دروغین از خبرگزاری هایی مثل بی بی سی و امثالهم است و واقعیت ندارد.

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
64

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 خرداد 1388 16:52

آرشيو سپاس: 175 مرتبه در 35 پست

توسط airmag » دوشنبه 17 اسفند 1394 21:19

reza4231 نوشته است:جناب java با سلام خدمت شما تحویل فرگ فوتهای ابرانی به ارتش عراق ادعایی دروغین از خبرگزاری هایی مثل بی بی سی و امثالهم است و واقعیت ندارد.

دوست خوبم در ابتدای حمله داعش به عراق بخصوص نزدیک شدن با سرعت بالا به بغداد که حتی بیم سقوط آن نیز وجود داشت 5 فروند سوخو 25 سپاه مسئولیت حمله هوایی به کاروان های
داعش را برعهده گرفتن تا سرعت آنها را کاهش داده و زمان بخرند تا نیروهای نظامی عراق به
خودشون بیان و بتونن از کشورشون دفاع کنند.بعدها که روسیه سوخو 25 هاشو به عراق فرستاد سوخو های سپاه به کشور برگشت.
حتی در یک مورد که داعش به اربیل نزدیک شد اف 4 های همدان در چندین نوبت به بمباران مواضع داعش پرداختند.

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major II

no avatar
268

تاريخ عضويت

توسط reza4231 » دوشنبه 17 اسفند 1394 23:43

دوست گرامی سخن ما در مورد عملیات های برون مرزی سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران نیست و بحث سر اینست که سوخو های عراقی تحویلی سپاه نبوده و از مازاد نیروی هوایی ارتش روسیه تحویل ارتش عراق شده است.
در مورد حمله های ادعایی شما توسط سوخو های سپاه ممنون میشم منبع این خبر رو اعلام بفرمایید تا بر دانش ما هم افزوده بشه!

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

توسط KH.I.A.2500 » دوشنبه 24 اسفند 1394 01:25

سلام و درود

در حال حاضر تصاویر سوخوهایی که جناب airmag در موردشان توضیح دادند در اینترنت موجود هستند. با یک مطابقت با سوخوهای ایرانی متوجه موضوع خواهید شد(ولی من فکر کنم سه فروند بودند نه پنج فروند!) در اوج درگیری های داعش در عراق، سوخوهای ایرانی حسابی در تکاپو بودند به طوری که خود من بارها این پرنده را در آسمان ایران در حال تردد می دیدم در حالی که در طول عمرم حتی یک بار هم سوخو ها را ندیده بودم.
درست در همان زمانی که امریکا برای پشتیبانی هوایی از نیروهای عراقی شرط گذاشته بود، ایران چند فروند سوخو به عراق فرستاد ولی من بعید می دانم که مالکیت آن چند فروند سوخو الان برای عراق باشد. این که آیا هنوز هم در عراق هستند یا خیر؟ و این که آیا در عراق پایگاه ثابت دارند یا به طور مداوم بین ایران و عراق در تردد هستند؟ این ها پرسش هایی هستند که پاسخ روشنی برایشان ندارم.
در کل باید گفت سوخو25 چیزی نیست که ایران در عملیاتی نگه داشتنش ناتوان باشد.
به این تاپیک رجوع کنید:
topic-t114314.html

چند نکته هم در مورد فانتوم ها و تامکت ها باید عرض کنم. ابتدا این که بر خلاف تصور شما اتفاقاً تسلیحات یک جنگنده به اندازه خود جنگنده اهمیت دارند. من از این بابت تسلیحات فانتوم را در قالب یک عکس نشان دادم چون شما در پست اولتان نوشته بودید بهترین کاری که از دست فانتوم های ما بر می آید، پرتاب کردن بمب های سقوط آزاد است. اهمیت تسلیحات دورایستا و تسلیحات نقطه زن چیزی نیست که قابل کتمان باشد. نمونه جدید قاصد با بردی بیش از 100 کیلومتر سلاح بسیار با ارزشی خواهد بود. این سلاح فانتوم را قادر می سازد تا پیش از این که وارد رینگ پدافند میان برد دشمن شود، به هدفش دسترسی داشته باشد و این یعنی افزایش بقاپذیری جنگنده در میدان جنگ.
فقط یک نکته وجود دارد و نکته این است که من نمی دانم آیا توانایی پرتاب انواع تسلیحات جدید در حال حاضر بر روی همه فانتوم های نیروی هوایی اعمال شده و یا فعلاً فقط برخی از آن ها این قابلیت را دارند؟! در مورد تامکت ها هم همین پرسش وجود دارد.

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major II

no avatar
268

تاريخ عضويت

توسط reza4231 » چهارشنبه 26 اسفند 1394 03:29

KH.I.A.2500 نوشته است:سلام و درود

در حال حاضر تصاویر سوخوهایی که جناب airmag در موردشان توضیح دادند در اینترنت موجود هستند. با یک مطابقت با سوخوهای ایرانی متوجه موضوع خواهید شد(ولی من فکر کنم سه فروند بودند نه پنج فروند!) در اوج درگیری های داعش در عراق، سوخوهای ایرانی حسابی در تکاپو بودند به طوری که خود من بارها این پرنده را در آسمان ایران در حال تردد می دیدم در حالی که در طول عمرم حتی یک بار هم سوخو ها را ندیده بودم.
درست در همان زمانی که امریکا برای پشتیبانی هوایی از نیروهای عراقی شرط گذاشته بود، ایران چند فروند سوخو به عراق فرستاد ولی من بعید می دانم که مالکیت آن چند فروند سوخو الان برای عراق باشد. این که آیا هنوز هم در عراق هستند یا خیر؟ و این که آیا در عراق پایگاه ثابت دارند یا به طور مداوم بین ایران و عراق در تردد هستند؟ این ها پرسش هایی هستند که پاسخ روشنی برایشان ندارم.
در کل باید گفت سوخو25 چیزی نیست که ایران در عملیاتی نگه داشتنش ناتوان باشد.
به این تاپیک رجوع کنید:
topic-t114314.html

چند نکته هم در مورد فانتوم ها و تامکت ها باید عرض کنم. ابتدا این که بر خلاف تصور شما اتفاقاً تسلیحات یک جنگنده به اندازه خود جنگنده اهمیت دارند. من از این بابت تسلیحات فانتوم را در قالب یک عکس نشان دادم چون شما در پست اولتان نوشته بودید بهترین کاری که از دست فانتوم های ما بر می آید، پرتاب کردن بمب های سقوط آزاد است. اهمیت تسلیحات دورایستا و تسلیحات نقطه زن چیزی نیست که قابل کتمان باشد. نمونه جدید قاصد با بردی بیش از 100 کیلومتر سلاح بسیار با ارزشی خواهد بود. این سلاح فانتوم را قادر می سازد تا پیش از این که وارد رینگ پدافند میان برد دشمن شود، به هدفش دسترسی داشته باشد و این یعنی افزایش بقاپذیری جنگنده در میدان جنگ.
فقط یک نکته وجود دارد و نکته این است که من نمی دانم آیا توانایی پرتاب انواع تسلیحات جدید در حال حاضر بر روی همه فانتوم های نیروی هوایی اعمال شده و یا فعلاً فقط برخی از آن ها این قابلیت را دارند؟! در مورد تامکت ها هم همین پرسش وجود دارد.

دوست گرامي جايي كه سامانه هايي مثل اس ٣٠٠ قديمي يا پاتريوت هاي غربي شعاع عمل بالاي ٣٠٠ كيلومتر دارند و رادارهاي زميني و هوايي قدرت كشف و رهگيري هواگرد هاي مهاجم را از فواصل بسيار دور تر هم دارند شما از كدام رينگ پدافندي صحبت ميكنيد؟ به نظر شما فانتوم قديمي ما فرصت اين رو پيدا ميكنه به صد كيلومتري هدفش برسه؟
صد كيلومتر شايد در زمون جنگ تحميلي عدد بالايي بود اما در جنگهاي مدرن هـزاره سوم براي جنگنده اي مثل اف ٤ چيزي در حد خودكشي بوده و شايد فقط جنگنده هاي استيلس و پنهانكار بتونن از عهده اون بر بيان
يادمون باشه همه جنگ ها مثل مبارزه با گروهاي افراطي مثل داعش نيست كه هواپيما و پدافند موشكي ندارند و تنها كاري كه ميتونن در برابر حملات هوايي انجام بدن مخفي شدنه!!!
براي مثال عرض ميكنم اگه جنگي بين ما و كشوري مثل عربستان رخ بده با وجود سامانه هاي مدرن پدافند موشكي، هواپيماهاي پيش اخطار و رهگيرهاي مدرن با آمرامهاي ١٢٠ كيلومتري دشمن ، نه موشك قاصد و نه هواگرد حامل اون هيچ شانسي در اين نبرد نخواهند داشت.
در مورد اهميت هواگرد و تسليحات اون هم بنده توصيه ميكنم مقاله حقير رو دوباره مطالعه كنيد ! بنده نگفتم تسليحات از اهميت كمي برخوردار هست بلكه اگه دقت ميكردين عرض من اين بود كه تسليحات تنها يكي از فاكتورهاي برتري هوايي هست و با همين تنها يك فاكتور نميشه كاري از پيش برد.
در مورد فرگ فوتهاي ايران هم توصيه ميكنم سري به سايت مجله ميليتاري و همچنين وبسايت خود شركت سوخوي بزنيد.يا حق

Reza6662 از این پست سپاسگزاري کرده است

قبلي